|  |  |  | 

Hubneme s Datlem Jak jsem zhubnul Seriály

Jak jsem začal hubnout díl třetí

Tento díl možná několik z vás netrpělivě očekávalo, neboť se podíváme na to, jak jsem hubnul a to v konkrétních číslech. Začneme samozřejmě na tom nejvyšším bodu z kterého jsem započal své hubnoucí úsilí.

Cože, 91,6 Kg?

Než začaly problémy s epidemií držel jsem se přibližně 7 měsíců na váze kolem 88 Kg při svých 170 cm výšky. Tedy nadváha, kterou jsem fakt pociťoval každý den, ale nijak jsem to neřešil. Blbě se mi zavazovaly tkaničky, protože se ohnout přes ten tlak břicha nebylo nic příjemného. Stejně tak boční pohled v zrcadle na nafouknuté břicho byl skutečně odporný a proto jsem se raději koukal jinam.

V březnu, dubnu až do nějakého 25 května jsem trávil čas na Home office a to znamenalo že i ten minimální pohyb, který jsem měl třeba od stanice metra do práce cca 600 metrů jsem neměl. Sice jsem pracoval na zahradě, ale zřejmě toho pohybu nebylo tolik, abych spálil to domácí pečivo, které manželka 2x týdně dělala, tu domácí kynutou pizzu, která byla vždy v sobotu večer a ty nedělní řízky.

Když jsem začátkem června, přesně 6.6. 2020 vlezl na váhu a uviděl jsem tam 91,6 Kg a 117 cm kolem pasu, tak jsem si řekl DOST!. Takhle to dál nejde. Už to bylo skutečně neúnosné. Všechny důvody, které k tak velké váze vedly jsem už popsal v prvním a minulém dílu a zde se k tomu vracet nebudu, stejně tak jsem už popsal, co jsem vše změnil, aby se i má váha snížila. Teď už půjdeme postupně, měsíc za měsícem až do aktuálního měsíce.

Měním jídelníček

Začal jsem razantně s tím, že změny budou trvalé. Nemá smysl něco dělat na pár měsíců a pak se vracet k tomu obžerství, které bohužel tak svou stravu musím nazvat. Vypuštění pečiva, nahrazení příloh zeleninou, poloviční porce, vypuštění sladkých věcí. V červnu jsme ale ještě nepřidal žádný pohyb, jen jsem začal znova chodit do práce.

Při posledním vážení v červnu 27.6 2020 jsem vážil 89,6 Kg a kolem pasu jsem měl 114 cm. Pořád dost hrůzostrašné hodnoty, ale i za drobný úbytek je člověk rád a především je to motivační, protože vidíte, že to jde. Nijak jsem se neomezoval a začal jsem hubnout, byť ne nějak zázračně rychle.

Červenec – ještě necvičím, ani nechodím

První měření v červenci bylo 5.7. 2020 s váhou 88,7 a 111 cm v pase. Myslel jsem si, že jsem v červenci už chodil pěšky a cvičil. ale nebylo tomu tak. Za celý červenec jsem si vyšel jen jednou pěšky v celkové délce 4,2 km. I tak jsem při posledním měření měl na konci června méně. 27.7 2020 jsem měl 86,5 Kg a stále 111 cm v pase. Úbytek 2 Kg za měsíc někomu může připadat málo, ale musím zdůraznit, že jsem nedržel žádnou dietu, nepřestal jsem jíst nebo něco podobného. Prostě jsem jen vypustil některé věci a jiné nahradil zeleninou, toť vše. Proto jsem byl s úbytkem hmotnosti o 2 Kg za měsíc spokojen.

Srpen – chodím pěšky, cvičím

V srpnu jsem už zapojil chození z práce na metro. Chvíli jsme ladil, kudy chodit, jak daleko, aby to mělo co nejmenší dopad na můj příjezd domů z práce a také jsem nechtěl chodit okolo rušné silnice. Nakonec jsem si vytvořil trasu od nás z práce na stanici metra Nové Butovice, která má krásných 4 km. Dal bych i více, ale to už bych musel jet později vlakem a to s ohledem na ženu a dítě doma nechci. Tyto 4 km jdu ve svižném tempu okolo půrměru 6,2 až 6,4 Km/hod a můj čas se pohybuje okolo 39 minut. Rekord mám 37,5 minuty, ale to drobně pršelo a v parku nikdo nebyl, takže se šlo příjemně, navíc bylo chladno tak jsem se hnal a nevadilo mi to. Za srpen jsem na měřených tratích (tam kde jsem spustil Sport Tracker) nachodil 71,4 km. Ke konci měsíce jsem také začal cvičit. Jen pár minut po práci, především cviky zaměřené na břicho podle mobilní aplikace.

Na začátku srpna 2.8. 2020 jsem vážil 86,9 a 112 cm kolem pasu, tedy o malinko víc než na konci července a to mě právě přimělo, abych kromě změny jídelníčku zapojil i pohyb. 28.8. poslední měření ukázalo váhu 84,4 a kolem pasu 108,5. Myslím, že se projevilo docela dobře to cvičení a 2,5 kila na váze dolů bylo také sladkou odměnou.

Především ale musím říct, že jsem se začal cítit lépe. I to chození se už na konci měsíce stalo rutinou a v místech, kde jsem dříve funěl a popadal dech jsem na konci měsíce prošel relativně bez zadýchání. Zavázat tkaničky už neznamená se před tím vyfouknout, jde to už pohodlněji.

Září – kolo, chůze a cvičení

Na začátku září jsem si koupil kolo. Chtěl jsem ho dlouho, jen jsem nemohl sehnat a navíc jsem šetřil, prodával nepoužívanou fototechniku a peníze zv prodeje si přidával na hromádku za kterou jsem pak koupil nové kolo. Dál jsem ale chodil pěšky, byť už ne, tak mnoho. Za celé září jsem ušel 41,2 km pěšky. Na kolem jsem dal cca 160 km, zde jsem ale jednotlivé trasy neměřil přes Sport tracker – důvod je jednoduchý – vždy jsem si na to vzpomněl až třeba v půlce trasy, takže to už nemělo smysl. Ve cvičení jsem se držel celý měsíc i když jsem lehce polevil. Někdy jsem byl nakupovat a přijel jsem pozdě, jindy jsem byl hodně unavený a o víkendech jsem většinou zapomněl, že mám cvičit.

5.9 2020 jsem měl 83,4 Kg v pase jsem se tentokrát neměřil. Na konci září 26.9. 2020 to bylo rovných 82 Kg a 106,5 v pase. Váha šla tedy skoro o 1,5 Kg dolů, ale břicho už moc ne. Ono za tím může být i to, že jsem necvičil pravidelně, ale i tak jsem byl v měsíčním výsledkem spokojený.

Říjen – zatím méně pohybu

Nevím proč, ale jsem tento měsíc hodně unavený. Navíc dost prší a pak jsem na kole vyjel snad jen jednou, pěšky jsem ušel 24,2 km a cvičil jsem zřídka.

11.10. 2020 jsem si držel váhu a to přesně 81,9 Kg a stále 106,5 cm v pase. Uvidíme na konci měsíce, jak to bude vypadat, myslím, že nyní už ty kila půjdou dolů velmi těžko a velmi pomalu, ale bylo by špatné si říct, že takhle je to dobrý.

Můj cíl

Nedržím dietu, takže bych teoreticky nemusel mít žádný cíl, ale cvičím a chodím pěšky a rád bych ještě trochu zhubnul. Můj cíl je dostat se na hodnoty z let 2013, 2014, tedy okolo 75 Kg. To si myslím, že byla ideální váha a myslím, že když nepolevím v tom cvičení a chůzi – rád bych chodil přes celou zimu, tak to snad bude reálné. Jezdit na kole v zimě nehodlám a pokud se někdy na kolo vydám bude to spíše výjimka když třeba nasněží.

Tabulka nakonec

Myšleno na konec článku, protože samozřejmě třeba po dalších 3 nebo 5 měsících opět napíšu, jak si vedu a doplním tabulku, která je takovým rychlým přehledem, aniž byste museli hledat hodnoty v článku.

Výchozí hodnotou je váha 91,6 Kg a 117 cm v pase z 6.6. 2020

MěsícHm. a pas na konci měsíceRozdíl
6. 202089,6 Kg, 114 cm– 2 Kg, -3cm
7. 202086,5 Kg, 111 cm– 3,1 Kg, – 3cm
8. 202084,4 Kg, 108,5 cm– 2,1 Kg, -2,5cm
9. 202082 Kg, 106,5cm– 2,4 Kg, -2cm
jak-jsem-zacal-hubnout-dil-treti

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Jak jsem začal hubnout, díl 8 – váha 73 kg je opět realitou

  Jak jsem začal hubnout, díl 8 – váha 73 kg je opět realitou

  Tadá, tadá, Po cca 3 měsících jsem díky pravidelnému cvičení, zmenšení porcí a nejezení pozdě večer na váze pod 73 kilo a přes břicho na 96,5 cm. Pojďme se podívat podrobně, co za tím přesně stálo. Pravidelné cvičení a 3x týdně rotoped V zaměstnání máme jednou týdně trenéra s kterým cvičíme hodinu a posilujeme celé

 • Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Opouštíme Bangkok. Nasedáme na letadlo a za hodinku a kousek letu už přistáváme na letišťátku na Koh Samui. To letiště je opravdu takové téměř rodinné, dalo by se říct, žádné obrovské haly, prakticky celé obklopené přírodou. Transfer za 200 BTH na osobu Na letišti se nachází pultík přepravní společnosti, která vám zajistí odvoz z letiště

 • Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Od října 2021, kdy jsme napsal šestý díl jsem se odmlčel. Za tu dobu se moje váha několikrát změnila, bohužel směrem nahoru a teď zase konečně dolů. Začalo to pozvolna, o půl kila o kilo, pak se zase dolů a pak už jen nahoru. Když jsem si váhu přestal hlídat Aby to podle nadpisu nevypadalo

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..