|  |  |  | 

Jak jsme chtěli hypotéku Seriály Uncategorized

Jak jsme chtěli hypotéku – díl dvacátý sedmý

S dalším dílem našeho seriálu o hypotéce a stavbě domu přicházejí další starosti.  Vše komplikuje Komerční banka, která prostě dělá problémy na všech frontách.

Půjčku nedostaneme

V minulém dílu jsem psal o tom, že jsme požádali o půjčku na částku 200 tisíc, abychom mohli v klidu dostavět dům a zaplatit Loexu zálohou fakturu.  Ve čtvrtek mi volala paní z hypotečného centra, že nám půjčku nechválili. Banka sice ví, kolik platíme a budeme platit, zná i naše příjmy, přesto však vidí, že máme splátku hypotéky přes 12 tisíc, což oni sami vědí, že to není pravda, ale systém je tak nastavený a nemohou jej přeskočit. V Komerční bance jsem nepochodili, jdeme dál.

Zuno nabízelo 400 tisíc

Zuno banka u které už od roku 2012 splácím spotřebitelský úvěr na 300 tisíc a chybí splatit 184 tisíc mi na svém webu nabízela 400 tisíc s tím, že 184 se využije na splacení prvního úvěru a zbývajících 216 tisíc budu mít k dispozici. Super, to by naše problémy vyřešilo. Nastavil jsem nejdelší dobu splácení na 10 let s měsíční částkou platby okolo 5450 Kč, což je přibližně suma jakou nyní platím. Druhý den banka napsala, že sice úvěr schválí, ale se změnami a to dost podstatnými. Nepůjčí 400 ale jen 347 tisíc, což po zaplacení dluhu 184 tisíc vyjde na cca 163 tisíc k dispozici. to není bohužel ani na proplacení zálohovky Loexu. Další nepříjemností je, že dobu splácení banka zkrátila na 72 měsíců, tedy 6 let, což znamená i navýšení splátky na cca 6 500 Kč, což při platbě 100 Kč za Půjčku Plus a pojištění je téměř 6800 Kč a to je o více než tisíc korun více než doposud.  Takže tudy cesta také nevede.

Musíme počkat na zvýšení ceny domu

Jediná možnost, jak tedy od banky získat zbývajících 400 tisíc korun (200 na hypotéku a 200 na neúčelovou část) je počkat, až Loex dodělá v domě více prací, čímž se zvedne cena domu a bude možné znova poslat odhadce, aby provedl nový odhad. Pokud cena domu naroste o 300 tisíc máme vyhráno, do té doby banka peníze neuvolní.

Nová jímka

Dohady nad tím, kdo jímku rozbil jsou konečně u konce. Jímka praskla nejspíše z důvodu špatného osazení pane Šejblem. Vytažení prasklé jímky zařídil pan Musil Vytažení prasklé jímkya spolupracoval na ní Loex, kterému tímto děkuji za spolupráci. Při vytahování se urvalo celé dno jímky, takže o vaření nemohlo být řeč. Pan Šejbl tvrdil po celou dobu, že udělal betonové dno do kterého jímku uložil a že ji obetonoval.  Po vytažení  jímky se však žádné známky betonu nikde nenašly, takže to zřejmě nebyla pravda.

Další zjištění bylo to, že jímka je vyrobena zřejmě z Polypropylenu a materiál je dost měkký a dalo by se říci nekvalitní. Na své náklady jsem objednal jímku na doporučení pana Musila a to z materiálu Polyethylenu, který je mnohem odolnější než první zmíněný. Náklady na novou jímku by měl pan Šejbl proplatit, aspoň tedy slíbil že zaplatí fakturu za svaření té první, ale její vaření nebylo jaksi reálné. Byla natolik poškozená a deformovaná, že nebylo co vařit.

Čerpadlo za 30 tisíc

Do tlakové jímky patří čerpadlo. My\ musíme mít z důvodu snadné výměny čerpadlo firmy AQ spol., které však jen tak neseženete. Naštěstí jsem ale dostal kontakt od souseda na člověka, který má tyto čerpadla má, umí osadit i včetně potřebné elektorniky. Cena mi vyrazila dech. 28 tisíc včetně instalace. Bez ní by byla cena 25 tisíc. Takže dohromady s daní kolem 33 tisíc, které dáme za čerpadlo a jeho umístění do jímky. Počítali jsme s cenou do 20 tisíc a kolem 2 tisíc za zapojení. No bohužel to prostě bude více, ale co můžeme dělat? Čerpadlo potřebujeme a nikdo jiný jej nenabízí, možná by jej měli vodárny, ale to těžko říci, jaká je jejich ochota a možnosti, když na celé vodárny mají 2 technické pracovníky. Obávám se, že by nám moc vstříc nevyšli.

Podlaha a fasáda

Podlaha je vylitá anhydrytovou vrstvou a nyní musí pár dní schnout. V pondělí  bude Loex zapojovat vysoušeče, aby podlahy proschly rychleji. Také, pokud přivezou polystyren a pokud počasí dovolí začnou dělat zateplení fasády, které pak ale musí 14 dní schnout, než se na něj nanese finálová vrstva, neboť by mohlo dojít k následnému popraskání omítky. Po vyschnutí podlah mají přijít na řadu podhledy, čímž by se cena mohla opět navýšit.

jak-jsme-chteli-hypoteku-dil-dvacaty-sedmy

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Jak jsem začal hubnout, díl 8 – váha 73 kg je opět realitou

  Jak jsem začal hubnout, díl 8 – váha 73 kg je opět realitou

  Tadá, tadá, Po cca 3 měsících jsem díky pravidelnému cvičení, zmenšení porcí a nejezení pozdě večer na váze pod 73 kilo a přes břicho na 96,5 cm. Pojďme se podívat podrobně, co za tím přesně stálo. Pravidelné cvičení a 3x týdně rotoped V zaměstnání máme jednou týdně trenéra s kterým cvičíme hodinu a posilujeme celé

 • Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Opouštíme Bangkok. Nasedáme na letadlo a za hodinku a kousek letu už přistáváme na letišťátku na Koh Samui. To letiště je opravdu takové téměř rodinné, dalo by se říct, žádné obrovské haly, prakticky celé obklopené přírodou. Transfer za 200 BTH na osobu Na letišti se nachází pultík přepravní společnosti, která vám zajistí odvoz z letiště

 • Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Od října 2021, kdy jsme napsal šestý díl jsem se odmlčel. Za tu dobu se moje váha několikrát změnila, bohužel směrem nahoru a teď zase konečně dolů. Začalo to pozvolna, o půl kila o kilo, pak se zase dolů a pak už jen nahoru. Když jsem si váhu přestal hlídat Aby to podle nadpisu nevypadalo

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..