|  |  | 

Jak jsme chtěli hypotéku Seriály

Jak jsme chtěli hypotéku – díl dvacátý šestý

Dvacátý šestý díl našeho seriálu o hypotéce a stavbě domu bude opět spíše o financích. Pokud jste četli minulý díl, tak víte, že nám banka nechtěla uvolnit posledních 400 tisíc ny hypotéku do doby, než dům prověří odhadce. A celé se to samozřejmě komplikuje, čemuž se ani vlastně nedivím.

Prostavěno 58%

Odhadce na dům odhad ceny domu skutečně přišel. Celé to proběhlo poměrně rychle, kdy v pondělí jsem dostal info od banky, že mě bude odhadce kontaktovat, v úterý mi volal a ve středu byl na pozemku udělat odhad domu. Bohužel odhad nevyšel podle našich představ a podle odhadce je prostavěno teprve 58% částky v číslech 1,8 mil. Aby nám banka pustila zbytek peněz potřebujeme odhad min na 2,1 mil, tedy nám 300 tisíc chybí. Do doby, než se částka prostaví nám banka peníze neuvolní. Až se tedy stavba posune, pošle banka opět odhadce, který udělá nový odhad a dá doufejme zelenou proplacení zůstatku peněz.

IMG_0520Toto zjištění nám přidělalo vrásky na čele, neboť jsme s ním za prvé nepočítali a za druhé jsme se s Loexem dohodli na rychlém financování, aby se stavba do tří měsíců stihla. Asi 2 dny po této nemilé zprávě dorazila poslední faktura na částku 200 tisíc, kterou nám ale banka zatím neproplatí. Psal jsem panu Loderovi, jak se věci mají a dal jsem informaci o tom, že je potřeba v domě ještě udělat více věcí, než budeme moci znova poslat odhadce. Zálohové faktury jsou na materiál a na vše kolem a nelze 100% říct, zda předchozí faktura byla prostavěna, případně kolik zbývá prostavět a je potřeba prostě zaplatit i tu poslední zálohou fakturu, aby se vše stihlo zavčasu.

To nemám za zlé Loexu, to je prostě fakt s kterým nás banka vypekla.

Bohužel z důvodu horka, které panovalo v předchozích týdnech se stavba moc nepohnula. V minulém týdnu bylo provedeno jen zateplení podlah. Jejich zalití bude provedeno tento týden, stejně jako by se měla začít dělat fasáda, nebo SDK podhledy – ty se ale budou moci začít dělat až ve chvíli, kdy bude zatvrdnutá podlaha.

Na zvýšení ceny bychom potřebovali instalovat elektrokotel a radiátory, hned by byla cena o 100 tisíc vyšší, ale myslím, že fasáda i podlahy by již nějakou sumu mohli také dát, jenže nechceme čekat a tím prodlužovat stavbu.

Bereme si půjčku

Požádal jsem finanční poradkyni z Hypotečního úvěrového centra v Kolíně, aby pro nás našla vhodnou půjčku, kterou bychom mohli následně splatit až banka vyplatí zbytek hypotéky. Vypadá to, že půjčka to bude opět od Komerční banky a musíme o ni žádat společně. Dnes jsme posílali naskenované podpisy, takže věříme, že do konce týdne by celá záležitost mohla být vyřízena i s podpisem neúčelového úvěru na částku 200 tisíc v Kolíně a že bychom ihned splatili poslední zálohou fakturu Loexu, aby nevznikly prostoje a dům se povedlo dostavět včas.

Samozřejmě půjčka nás bude stát úroky a minimálně jednu splátku a administrativu a náš čas, ale nejde jiný způsob. Teď, když se stavba nehýbe odhadce nemůžeme pozvat, takže musíme částku nějak zafinancovat sami. Samozřejmě nechceme další úvěr a proto jej ihned splatíme, jenže jinou možnost nyní nemáme.

Koupelny Ptáček – špatná zkušenost

Od pana Pazdery jsme obdrželi dárkový poukaz na vypracování 3D vizualizace koupelny. Tak trochu jsem si myslel, že to proběhne tak, že si zvolíme obklady a dlažbu a pak nám udělá rovnou vizuál, abychom viděli, jak to vypadá, a mohli jsme v případě potřeby a zvolit jiný styl či úplně jinou značku dlažby a obkladů. Bohužel to tak nefunguje, museli jsme si vybrat z katalogu konkrétního výrobce a barvy a nyní čekáme na zaslání vizuálu. Jednání pána z Koupelny Ptáček ve Vysočanech bylo příšerné. Téměř nic nám nedoporučil na všechno se tvářil všelijak a pokud by mi někdo takto navrhoval kuchyň, tak odcházím jinak bez rozloučení.

Pán byl prostě neochota sama, ani se neobtěžoval odvést nás ke stolku, kde by s námi věci probral, jen ukázal směrem, kde se stolek nachází. Když se loučil slíbil, že nám přinese ještě kontakt na něj, což se nestalo. Celkově jedno velké zklamání. Možná že kdybychom oslovili pobočku na Černém mostě dopadlo by vše jinak, ale ve Vysočanech jsme tedy spokojeni s přístupem firmy Koupelny Ptáček rozhodně nebyli. A to mám tuto firmu za značkovou, kde jsem čekal zcela jiné jednání. Ale asi bylo pro pána důležitější sedět vedle kolegyně na recepci a věnovat se nikomu.

Za celou dobu, kdy jsme tam byli, což bylo asi jen 20 minut byl na prodejně jeden pár, který pak odešel. Na 3D vizualizaci jsme se objednávali předem telefonicky. Bylo nám řečeno, že nesmíme přijít ihned po otevírací době, ale ani odpoledne, že to se již 3D vizualizace nedělají. To, že si máme přinést projektovou dokumentaci koupelny bylo psáno jen v katalogu, který jsme měli čirou náhodou doma, do telefonu se o tom nikdo nezmínil.

S tímto přístupem jsme byli nespokojeni ale důležitější bude, jak bude vypadat vizuál, zda se nám kombinace barevná povedla. Vybrali jsme zelenou, oranžovou a takovou béžovou, tak uvidíme, jak to bude vypadat. Poukaz je bohužel platný jen na jednu vizualizaci, takže lze následně návrh pouze poupravit, ale rozhodně nám jej neudělají z obkladů a dlažby jiné značky.

 

jak-jsme-chteli-hypoteku-dil-dvacaty-sesty

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Jak jsem začal hubnout, díl 8 – váha 73 kg je opět realitou

  Jak jsem začal hubnout, díl 8 – váha 73 kg je opět realitou

  Tadá, tadá, Po cca 3 měsících jsem díky pravidelnému cvičení, zmenšení porcí a nejezení pozdě večer na váze pod 73 kilo a přes břicho na 96,5 cm. Pojďme se podívat podrobně, co za tím přesně stálo. Pravidelné cvičení a 3x týdně rotoped V zaměstnání máme jednou týdně trenéra s kterým cvičíme hodinu a posilujeme celé

 • Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Opouštíme Bangkok. Nasedáme na letadlo a za hodinku a kousek letu už přistáváme na letišťátku na Koh Samui. To letiště je opravdu takové téměř rodinné, dalo by se říct, žádné obrovské haly, prakticky celé obklopené přírodou. Transfer za 200 BTH na osobu Na letišti se nachází pultík přepravní společnosti, která vám zajistí odvoz z letiště

 • Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Od října 2021, kdy jsme napsal šestý díl jsem se odmlčel. Za tu dobu se moje váha několikrát změnila, bohužel směrem nahoru a teď zase konečně dolů. Začalo to pozvolna, o půl kila o kilo, pak se zase dolů a pak už jen nahoru. Když jsem si váhu přestal hlídat Aby to podle nadpisu nevypadalo

2 Comments

 1. Marek Zaremba

  Bohužel mám také stejný problém s prostaveností s bankou. Mi máme Unicredit. Banka mi sama řekla, že jí vadí, že Loex chce peníze dopředu. Loex musí stavět, aby bylo vidět, že to prostavil.
  Co se týče ptáčka, tak jsme byli na Černém mostě a jednání pana Bednáře bylo velmi profesionální a byl nám velmi nápomocen. I přesto jsme tam strávili 5 hodin a dostali jsme kafe i vodu 🙂

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..