|  |  |  |  | 

Domov Finance Jak jsme chtěli hypotéku Seriály

Jak jsme chtěli hypotéku – díl dvanáctý

Je zde pokračování, které přímo navazuje na 11 díl v kterém jsem marně hledal elektrikáře, který by nám udělal elektřinu na pozemek. 11 díl končil tím, že jsem chtěl znát cenovou kalkulaci před Vánoci, abych věděl kolik mohu utratit. Ač jsem se snažil sebevíc, skončilo to špatně. Proč? čtětě dál za chvíli budu konkrétnější.

 

Nej řemeslnící byla dobrá volba

V jedenáctém dílu mého povídání o tom, jak jsme si chtěli splnit sen jsem psal, že poslední volbou, která mě napadla bylo vyzkoušet web Nej řemeslníci.cz. Zadal jsem poptávku a čekal. Brzy přišly tři nabídky. Vesměs šlo spíše o dotazy co a jak a nějaký hrubý náčrt ceny že když si koupíte tohle a tohle udělám to za tolik a tolik atd. Jedna nabídka se mi nelíbila vůbec a já se rozhodoval ze zbývajících dvou. rozhodli nakonec sympatie. S panem elektrikářem jsme si psali, ale protože o tom nic nevím usoudil jsem, že bude nejlepší, když se na pozemek přijede podívat osobně aby věděl co a jak. Dohodli jsme se na sobotní den kolem 14 hodiny odpolední. Kolem půj jedné volal, že bude mít zpoždění cca hodinu. Z hodiny nakonec bylo 2,5 hodiny a tak jsme elektrikáře vítali na pozemku kolem půl páté večer,  když už nebylo skoro vidět, přesně to, co jsem nechtěl.

Z 12 tisíc se vyklubalo 22 tisíc

Otevřel rozvaděč a začal popisovat co se vlastně bude muset udělat atd. a celkový odhad byl kolem 12 tisíc korun. No jasný říkám si, takže 15 ale v pohodě na to jsem připravený. Už na pozemku jsme se domluvili, že si elektrickou rozvodnici seženeme sami. Domluvili jsme se tedy, že mi pan elektrikář zašle cenový návrh včetně materiálu a práce. Cenový návrh přišel zrovna když jsme se vraceli z výstupu na Lysou horu, asi 3 dny po vánocích za které jsem utratil dost velké peníze. Cenová kalkulace byla na téměř 22 tisíc korun. Málem jsem z té ceny spadl z Lysé hory až dolů do Ostravice. Vzteky jsem chtěl Lysou horu vyšlapat znova. Hmm 22 tisíc je peněz opravdu moc, takže jsem začal hledat, kde by se dalo ušetřit. Pán si účtoval za sloupek téměř 9 tisíc korun, já ho na internetu našel za 6600 kč. Stejně tak za rozvodnici si účtoval téměř 4 tisíce a já našel stejnou i za 3 tisíce. Když jsem mu však napsal, že si sloupek a rozvodnici dodám sám (tu jsem nakonec koupil na inzerát za 1900 kč) byl z toho očividně rozčarovaný a ihned poslal novou kalkulaci, kde byla přepočítána cena práce. Pan elektrikář asi nechtěl být moc drahý a tak si na materiálu dával docela pěkné marže,  které jsem já nehodlal akceptovat. K ceně 22 tisíc korun musím ještě dodat co, že to je cena bez výkopových prací. Ty si budeme dělat sami a pan elektrikář jen sloupek osadí pojistkami a dalšími věcmi. Mé řešení bude stát celkově i s prací pana elektrikáře 18 tisíc, takže úspora 4 tisíce je doma. A je to potřeba, protože upřímně jsem tolik peněz prostě neměl a i těch 18 je trochu čára přes rozpočet.

Loex a pan projektant

Pokud jste četli mé předchozí díly tak víte, že lhůta do které se měl ozvat pan projektant byla do 28. října. Dovolil jsem si tedy napsat majiteli, panu Loderovi, začátkem ledna a zeptat se jestli už brzy mne bude projektant kontaktovat . Také jsem zjistil do na stavby, které jsou přízemní a nemají patra ani slekp a jsou do zastavěné plochy 150m2 není třeba stavební povolení ale jen ohláška. Zeptal jsem se i na toto. Odpověď byla ve smyslu. Ano ohláška by měla stačit. Konec. Aha takže tak se jedná s klientem, který bude platit 2 miliony za dům. Pochopil bych takové jednání u bazarníka ojetých vozů, kde bych se zajímal o auto za 15 tisíc korun, ale tohle? Nedá se nic dělat, už jsem si vybrali, ono zase na výběr moc nebylo, pokud chtěl člověk rozumnou cenu takže tohle je daň. Nicméně se nám projektant skutečně ozval asi 2 dny poté smlouvou, že fakt nestíhá. V příloze zasílá půdorys, který byl i součástí smlouvy a máme si říct, zda chceme nějaké úpravy. Ano chtěli bychom toaletu a koupelnu dohromady a prostor toalety zkrátit a zvětšit tak chodbu. bohužel zklamání. U staven nad 2+kk není možné mít toaletu a koupelnu dohromady.  Navrhl jsem tedy jinou možnost a nyní čekám na to, zda projde nebo mi bude zamítnuta.

 

Sám jsem velmi zvědav na další postup a na vše co se bude dít. Nyní mám v plánu vytisknout si stavební ohlášku , vzít si den dovolené a zastavit se s ní na městském úřadě oboru pro stavby, protože k ní potřebuji vysvětlení některých bodů. O všem co se bude dít budu samozřejmě dál psát. Mimochodem kolik odhadujete, že napíšu dílů do doby, než se koncem listopadu snad nastěhujeme do nového domu?

 

Díl první

Díl druhý

Díl třetí

Díl čtvrtý

Díl pátý

Díl šestý

Díl sedmý

Díl Osmý

Díl devátý

Díl Desátý

Díl Jedenáctý

jak-jsme-chteli-hypoteku-dil-dvanacty

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Jak jsem začal hubnout, díl 8 – váha 73 kg je opět realitou

  Jak jsem začal hubnout, díl 8 – váha 73 kg je opět realitou

  Tadá, tadá, Po cca 3 měsících jsem díky pravidelnému cvičení, zmenšení porcí a nejezení pozdě večer na váze pod 73 kilo a přes břicho na 96,5 cm. Pojďme se podívat podrobně, co za tím přesně stálo. Pravidelné cvičení a 3x týdně rotoped V zaměstnání máme jednou týdně trenéra s kterým cvičíme hodinu a posilujeme celé

 • Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Opouštíme Bangkok. Nasedáme na letadlo a za hodinku a kousek letu už přistáváme na letišťátku na Koh Samui. To letiště je opravdu takové téměř rodinné, dalo by se říct, žádné obrovské haly, prakticky celé obklopené přírodou. Transfer za 200 BTH na osobu Na letišti se nachází pultík přepravní společnosti, která vám zajistí odvoz z letiště

 • Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Od října 2021, kdy jsme napsal šestý díl jsem se odmlčel. Za tu dobu se moje váha několikrát změnila, bohužel směrem nahoru a teď zase konečně dolů. Začalo to pozvolna, o půl kila o kilo, pak se zase dolů a pak už jen nahoru. Když jsem si váhu přestal hlídat Aby to podle nadpisu nevypadalo

12 Comments

 1. Petr Batlukal

  Děkuji za info, moc si ho vážím. Chci taky stavět s Loex tak jsem zvědav, jak budete spokojen.

 2. snapak

  Dobrý den,
  dobrá práce. Držím palce! S manželkou se také rozhodujeme, kam se budeme ubírat, a prozatím to vypadá, že budeme stavět. Vaše zkušenosti pro nás budou přínosem. Mějte pěkný den a pevné nervy.

 3. lordwasill

  Ahoj, přečetl jsem si serial a začátcích stavby domu. S loexem jsme stavěli také dům a máme již hotovo a i když je to s p. Loderem občas těžké tak jsem se vždy domluvili na všem. Když vznikl nějaký problém na stavbě tak nebyl problém se na čem koliv domluvit. Pokud se firmě něco nepovedlo tak jsme se ozvali a opět jsme situaci řešili, buď se to předělalo nebo vylepšilo. Musím říct, že se stavbou jsme spokojeni a reklamace jsou také řešeny skoro ihned.

 4. lordwasill

  Stavebni dozor si resil Loex. Meli jsme jen pana, ktery nam pomahal a radil co je potreba (stavebni dozor nas vychzel draho). Pan byl profesionalni stav. dozor ale u nas jsme byli domluveni na kontrole a rade. Loex vetsinou chvalil. Hlidejte si at vam nenaprsi do rozestavenych cihel na dome pak to zbytecne vlhne :-).

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..