|  |  |  | 

Finance Jak jsme chtěli hypotéku Seriály

Jak jsme chtěli hypotéku – díl jedenáctý

V desátém dílu jsem možná trochu ukvapeně chválil snadnou situaci ohledně přípojky elektřiny. Kdybych věděl, jak to bude pokračovat byl bych opatrnější. Sehnat vůbec vhodného člověka je složitější, než se na první pohled zdá. Až natolik jsem z toho šokován, že to vydalo na další díl.

Kolik to bude stát?

z ČEZu přišla se smlouvou poměrně jasná informace v příloze, co vše je potřeba udělat. Je třeba připravit elektroměrnou rozvodnici a napojit ji na pojistky, které jsou již ve sloupku u pozemku zabudovány. ČEZ v tomto směru nic nemontuje a vše nechá na uživateli. Škoda, raději bych zaplatil jim, abych nemusel nikoho shánět.

Šel jsem tedy na internet, zadal elektrikář Nymburk, abych měl jistotu, že nepojede elektrikář z Prahy, který by si jen za cestu naúčtoval  hromadu peněz. No řeknu vám upřímně, že jsem našel asi jen dva elekrikáře, kteří měli vlastní stránky. Jednalo se o větší firmy, aspoň dle stránek. Napsal jsem jim svůj dotaz. Další firmy již byly sdružené jen pod různými vyhledávači služeb, katalogy firem a podobných věcí, které osobně moc rád nemám, jelikož málokdo odpoví a nemůžu se podívat na stránky dotyčné firmy nebo živnostníka. Nicméně jsem napsal asi na další 2 nebo tři kontakty vše v okrese Nymburk.

Jak na hypotékuDo týdne mi přišla jediná odpověď a to ve smyslu: „já to nedělám, dělá to taťka a ten má moc práce“. Bezva tak nic. Hledal jsem tedy dál a na dalším webu, který agreguje různé živnostníky jsem našel další kontakt. Pán se skutečně ozval asi po 3 dnech s tím, že se omlouvá, že mu spadl email do spamu a chtěl podrobnější informace. Ty jsem dodal a čekal. Opět dva dny bez odpovědi. Zavolal jsem tedy panu elektrikáři, zda mohu s kalkulací počítat. Ano. ano dnes večer vám to zasílám zněla odpověď.  Žádná nepřišla takže jsem další den v podvečer volal znova. Posílal jsem vám to na email. Hmm to je divné ale nic nemám, emaily mi běžně chodí. No nevadí, tak já vám pošlu ještě další email na který mi to přepošlete. Ano tak za 2 hodiny to tam máte. Opět nic. Píšu na druhý den SMS, kde znova píši žádost o kalkulaci a dva emaily pro případ, že by jeden nedorazil. Bez odpovědi. Večer jsem s tímto pánem již ztratil trpělivost a oslovil formy na Nej řemeslníci a ještě asi další 2 firmy. Jsem velice zvědav, zda budou mít stejný zájem o zákazníka a o to vydělat si peníze jako měl pan elektrikář.

Vánoce přicházejí

Proč vlastně tak tlačím na pilu, když by mi přípojka stačila bohatě někdy řekneme v únoru či březnu? Protože je před vánoci, potřebuju nakupovat dárky, což ale nemůžu, protože nemám tušení, zda taková montáž bude stát 5 tisíc nebo 50 tisíc. Peníze nemáme a já potřebuji aspoň orientační kalkulaci s tolerancí 2 tisíce, abych měl představu, kolik můžu utratit za dárky a kolik naopak musím nechat na montáž.

Dnešní hledání vypadalo následovně: V google první strana nabídky katalogů firem, druhá strana nabídky práce elektrikáře, to stejné 3 strana, pak nějaké další katalogy nabízející ty stejné firmy, které jsem již viděl na stránce 1 a na další stranu jsem již ani nešel. Došel jsem k názoru, že řemeslníků je opravdu málo a těch, kteří by měli zájem o zákazníka ještě méně. Super.V dalším dílu budu informovat o tom, jak dopadla má již třetí poptávka a jaká bude orientační cena.

Díl první

Díl druhý

Díl třetí

Díl čtvrtý

Díl pátý

Díl šestý

Díl sedmý

Díl Osmý

Díl devátý

Díl Desátý

Díl Dvanáctý

jak-jsme-chteli-hypoteku-dil-jedenacty

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Jak jsem začal hubnout, díl 8 – váha 73 kg je opět realitou

  Jak jsem začal hubnout, díl 8 – váha 73 kg je opět realitou

  Tadá, tadá, Po cca 3 měsících jsem díky pravidelnému cvičení, zmenšení porcí a nejezení pozdě večer na váze pod 73 kilo a přes břicho na 96,5 cm. Pojďme se podívat podrobně, co za tím přesně stálo. Pravidelné cvičení a 3x týdně rotoped V zaměstnání máme jednou týdně trenéra s kterým cvičíme hodinu a posilujeme celé

 • Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Opouštíme Bangkok. Nasedáme na letadlo a za hodinku a kousek letu už přistáváme na letišťátku na Koh Samui. To letiště je opravdu takové téměř rodinné, dalo by se říct, žádné obrovské haly, prakticky celé obklopené přírodou. Transfer za 200 BTH na osobu Na letišti se nachází pultík přepravní společnosti, která vám zajistí odvoz z letiště

 • Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Od října 2021, kdy jsme napsal šestý díl jsem se odmlčel. Za tu dobu se moje váha několikrát změnila, bohužel směrem nahoru a teď zase konečně dolů. Začalo to pozvolna, o půl kila o kilo, pak se zase dolů a pak už jen nahoru. Když jsem si váhu přestal hlídat Aby to podle nadpisu nevypadalo

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..