|  |  |  | 

Finance Jak jsme chtěli hypotéku Seriály

Jak jsme chtěli hypotéku, díl páty

Tak trochu jubilejní pátý díl se ponese v pozitivním duchu i přes negativa, která nás potkala, jak už to samozřejmě bývá. Ve 4 dílu, pokud se nepletu to končilo odhadcem, který se ozval a udělal odhad. Dnešní díl bude pokračovat ve snaze „ukořistit“ nějaké peníze navíc.

Buřina nepůjčí

Nevím, zda jsem psal, že si z banky nechceme půjčit plných 100% financí na nákup pozemku, ale rádi bychom to financovali ještě úvěrem od Buřinky nebo Lišky. Jinými slovy od stavební Spořitelny, která spadá pod Českou Spořitelnu nebo od Českomoravské stavební spořitelny. S makléřkou z Hypotečního úvěrového centra Kolín, která je opravdu skvělá Získat hypotéku nemusí být tak snadnéjsme zkusili nejprve Buřinku. Roztočil se opět kolotoč papírování, žádostí, potvrzení atd. Vše naskenovat, poslat emailem, následně poslat materiály. Buřinka si nechala poměrně dlouho čas na rozmyšlenou a nakonec žádost zamítla. Důvod? Měl jsem v některé z bank jednu nebo více  žádosti na hypotéku či úvěr, které jsem zamítl. vím tedy jen o jedné žádosti a to slavného pána z Fincentra, kterou jsem zamítl z důvodu toho abych mohl žádat znova, ale i přes vysvětlení postoupení až na centrálu a osobní návštěvu mé makléřky v bance se nic nezměnilo. Prostě nedostanu, nejsem pro banku zajímavý klient – zřejmě.

Zkoušíme Lišku

Naše poradkyně Lišku dělat nemůže, ale dává nám kontakt na paní z Kolína, která Lišku dělá. Vydáváme se tedy do Kolína. Zde píšeme žádost na přítelkyni, která není zatížená úvěrem ani dalšími splátkami a navíc má o 2 tisíce vyšší příjem  než já. Žádáme o 400 tisíc korun a chceme je na pozemek a následně i na stavbu. Legrace je, že jsme z Prahy, ale protože naše hypoteční poradkyně je z Kolína museli jsme do Kolina. Sedíme v kanceláři a vyřizujeme žádost na 400 tisíc. Když dáme hotově 40 tisíc bude úrok jen 4,4%, pokud dáme jen 5500 bude úrok 7,8%. 40 tisíc ale nemáme tak teda dáme nějak dohromady těch 5500, které jsou potřeba na založení smlouvy. Odjíždíme a doufáme. Druhý den posíláme Lišce 5500 korun, dále dokumenty, které paní požadovala. Žádost je předběžně schválena, super.Paní v Lišce byla rádoby příjemná, ale nějak mi neseděla, tedy spíše a očekával jsem problémy, které se dostavily asi o týden později, kdy jsem se tedy dožadovali informací, jak to tedy vypadá a paní byla velmi nepříjemná, strohá a sdělila úplně jiné informace než z počátku. Přítelkyně se velmi rychle přesvědčila o tom, že paní zase tak super nebude, což o ni tvrdila do tohoto telefonického rozhovoru s ní.

Mezitím v KB

Mezitím si Komerční banka administrativně vyřídila odhadce a další věci, které potřebovala. Hypotéku nám předschválila. V bance si dohledali, že také podnikám a chtějí doložit Daňové přiznání za rok 2013. Posílám kopii, kterou jsem od účetní měl, ale upss, oni chtějí kopii s razítkem z FU a ten mám na Moravě. sakra budu muset zase na moravu nebo to zkusit vyřídit poštou. Důležité ale je, že tento dokument stačí doposlat až těsně před čerpáním peněz z banky. Všechno to vypadá dobře. Podklady k hypotéce dostáváme v kostce dva dny před podpisem smlouvy. Z důvodu podmínek obce, že je nutné postavit stavbu do určitého roku trvá banka na předhypotečním úvěru z kterého se zaplatí peníze. Hypotékou od Komerční banky budeme financovat 300 tisíc a zbytek cca 260 tisíc bude financováno z Lišky.

Co když ale…

Koupíme tedy pozemek a seženeme stavební povolení a začneme stavět z peněz, které nám zůstanou od Lišky. Následně budeme Komerční banku žádat o další hypotéku na stavění domu, co když ale banka peníze nepůjčí? Zbude nám pozemek a možná základová deska, ale ve smlouvě s obcí je dodatek, že do 4 let musí být stavba zkolaudována a pokud ne ruší se smlouva, takže v sázce je hodně. My již z KB víme, že nám cca ještě 1,7 milionu půjčí, ale víte jak to chodí, teď, když už od nich budeme mít jednu hypotéku budeme zatíženi a tak to může být problém. Riskneme to? A jaký je nyní další postup?  Musím na obec, složit 10 tisíc zálohu, vyčkat až se připraví kupní smlouva, tu dát podepsat, poslat ji na Lišku ta následně do 3 týdnů vyplatí peníze. A pak už snad konečně bude pozemek „náš“ a budeme moci kontaktovat developera a domlouvat stavbu a poklady pro ni. Mám ze všeho divný pocit jako něco, co děláte hrozně narychlo nepromyšleně, lidově jako že je to moc velká „hurá akce“. Teprve dva dny před podpisem hypotéky, resp předhypotečního úvěru jsem se dověděli jaká částka bude financována bankou a jaká Liškou a jaká bude u banky splátka. Pro doplnění informací uvádím že si od Komerční banky půjčujeme 300 tisíc na 30 let s 5 letou fixací a měsíční splátkou 1231 korun. U Lišky budeme platit částku kolem 2 a půl tisíce korun prvních 10 let a dalších 10 let to bude přibližně o tisíc korun více. Takže pro tuto chvíli je to vše, další díl až se opět něco pohne. Nyní se během dvou dnů pohnuli věci v bance neuvěřitelně rychle kupředu.
jak-jsme-chteli-hypoteku-dil-paty

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Jak jsem začal hubnout, díl 8 – váha 73 kg je opět realitou

  Jak jsem začal hubnout, díl 8 – váha 73 kg je opět realitou

  Tadá, tadá, Po cca 3 měsících jsem díky pravidelnému cvičení, zmenšení porcí a nejezení pozdě večer na váze pod 73 kilo a přes břicho na 96,5 cm. Pojďme se podívat podrobně, co za tím přesně stálo. Pravidelné cvičení a 3x týdně rotoped V zaměstnání máme jednou týdně trenéra s kterým cvičíme hodinu a posilujeme celé

 • Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Opouštíme Bangkok. Nasedáme na letadlo a za hodinku a kousek letu už přistáváme na letišťátku na Koh Samui. To letiště je opravdu takové téměř rodinné, dalo by se říct, žádné obrovské haly, prakticky celé obklopené přírodou. Transfer za 200 BTH na osobu Na letišti se nachází pultík přepravní společnosti, která vám zajistí odvoz z letiště

 • Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Od října 2021, kdy jsme napsal šestý díl jsem se odmlčel. Za tu dobu se moje váha několikrát změnila, bohužel směrem nahoru a teď zase konečně dolů. Začalo to pozvolna, o půl kila o kilo, pak se zase dolů a pak už jen nahoru. Když jsem si váhu přestal hlídat Aby to podle nadpisu nevypadalo

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..