|  |  |  | 

Finance Jak jsme chtěli hypotéku Seriály

Jak jsme chtěli hypotéku – díl sedmnáctý

Od posledního šestnáctého dílu uplynul již skoro měsíc bez dvou dnů a je správný čas na další díl, protože věci se nám posunuly kupředu, a tak je čas na další díl. Začnu tam, kde končil díl šestnáctý.

Odhad dopadl na výbornou

Odhad budoucí stavby v bance se nám sekl na tom, že jsme potřebovali nabývací titul na pozemek, takže Kája musela na Katastr, abychom jej bance dodali. Výsledek dopadl super. Za dům budeme Loexu platit kolem 1,85 mil a odhadce odhadl cenu domu na 2,8 milionu, takže se vejdeme do 85% hypotéky a naše úroková sazba bude 1,89%, což není vůbec špatné.  Hypo na 30 let do roku 2045 a budeme opět čerpat nejprve předhypotéku.  První čerpání budeme moci udělat po tom, co se nám do rukou dostane Stavební povolení resp. Ohláška v našem případě.

Musím opět pochválit HUC za skvělou organizaci. Vše se odehrává bez nás a včera mi do emailu přistáli návrhy hypoteční a předhypoteční smlouvy a dnes ještě návrh na pojištění stavby. Na nás jen bude vybrat termín, kdy smlouvy v bance podepíšeme. Velké poděkování Hypotečnímu úvěrovému centru v Kolíně. Když si vzpomenu na pána z Fin centra běží mi mráz po zádech, protože podle něj absolutně na hypotéku na 2 miliony nedosáhneme.

ČEZ dělá problémy

asi kolem 16.4. nám dorazilo poštou vyjádření distributora ČEZ ke stavbě. Nemají námitek ale musí se dodržet podmínky

 • Nesouhlasí s výstavbou parkoviště na jejich kabelech takže buď překládka kabelů nebo předělání projektové dokumentace
 • Potřebujeme souhlas s činností v ochranném pásmu
 • Musí dojít k vytyčení kabelů

Projektová dokumentacePrvní má reakce není veřejně publikovatelná. Nejprve jsem přemýšlel nad přeložením kabelů, ale když jsem si následně četl diskuse o tom, kolik to přibližně stojí a jak dlouho to trvá přešla mě absolutně chuť se do toho pouštět. Začal jsem propadat depresi a beznaději, ale říkal jsem si, že snad to půjde vyřešit posunutím parkoviště dál od kabelů, pokud však nebude vadit, že se bude přes kabely jezdit.

Zavolal jsem pánovi, který poslal ono vyjádření. Ne, vadit to nebude, jezdit se může ale parkovací stání ze zámkové dlažby být nesmí. Hmm jasně to by mě zajímalo, jak by se to řešilo, kdybych v projektové dokumentaci stání neměl (ze zákona musí být parkovaní ale nějak řešeno) a kdyby si tu dlažbu udělal až následně sám na jejich kabelech.

Po tomto zjištění jsem mluvil s projektantem Loexu panem Čermákem, který obratem překreslil situační výkres a poslal do emailu. Otázkou je, jakou s tím má Loex zkušenost a zda mohl tušit, že to na ČEZu bude problém. Pokud ano mohlo se stání rovnou naplánovat o kus dál a nemuseli jsme řešit tyto potíže. Přeci jen Loex staví domy a jistě nejsem první, kdo má problém s tím, že mu na pozemku vedou kabely ČEZu. Na druhou stranu se pan Čermák snažil a vyhověl obratem, takže velká pochvala

 

Úřední den

Středa, čili dnešní den je dnem úředním a tak jsem vyčerpal den dovolené a zajel do Nymburka na úřad podat stavební ohlášku. Protože budeme mít krbová kamna potřebovali jsme i vyjádření Životního prostředí sekce ovzduší. Tam jsem si vyzvedl vyjádření, které velmi ochotná paní zpracovala za jeden den. S tímto papírem jsem pak zašel na odbor výstavby, ke kontrole. Paní s kterou jsem se poprvé setkal, když jsem se byl na ohlášku ptát byla stejně nemálo příjemná jako posledně. Nicméně prošla se mnou kompletní dokumentaci a neshledala, že by něco chybělo. Super, tak aspoň tak.

Ohláška, územní souhlas a přípojky to celé stojí 2 tisíce korun, které musíte zaplatit na pokladně ještě předtím, žež dáte dokumenty na podatelnu. Naštěstí se dalo platit kartou, což už je super věc.

Vzhůru na ČEZ

Vydal jsem se také na ČEZ v Nymburku, protože jsem potřeboval vyřešit co ještě tedy musím udělat proto, abychom měli všechny potřebné souhlasy pro stavbu atd.

Nejprve jsem tam vyplnil žádost o činnost v ochranném pásmu a také žádost na vytyčení kabelů a doplnil jsem k vyjádření ke stavbě upravenou dokumentaci s posunutým parkovacím stáním. Na vyjádření má opět ČEZ 30 dnů, což je klasika, no snad to dopadne rychleji. Sloupek již stojí na pozemku, pan elektrikář je domluvený na konec tohoto týdne na zapojení, takže to snad také již dopadne.

 

Nestíháme

Dnes je 22. dubna a přesně za měsíc se má začít stavět a my teprve do měsíce dostaneme povolení ke stavbě. Co bude ještě třeba udělat? Nechat napojit kanalizaci a vodu, což je domluvený, ale bez ohlášky ani rána, takže hezky čekat. Druhou věcí, kdy nám ĚZ po nahlášení a dodání revizní zprávy zapojí hodiny. No jsem zvědav, ale myslím, že do měsíce nic z toho nestihneme.

Jen doufám, že nebudeme muset platit nějaké penále za nedodržení termínu stavby, neboť bych se hádal, protože projektová dokumentace nám dorazila 13.3. v pátek odpoledne a ihned v pondělí 16.3. jsem posílal na ČEZ na vyjádření na které měl ČEZ měsíc, takže jsme nic urychlit nemohli. Naopak si myslím, že jsme vše zvládli v docela dobré době.

Uvidíme co bude dál. Než na pozemek přijede technika a Loex si převezme staveniště dal jsem si slib, že se neoholím 🙂

 

jak-jsme-chteli-hypoteku-dil-sedmnacty

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Jak jsem začal hubnout, díl 8 – váha 73 kg je opět realitou

  Jak jsem začal hubnout, díl 8 – váha 73 kg je opět realitou

  Tadá, tadá, Po cca 3 měsících jsem díky pravidelnému cvičení, zmenšení porcí a nejezení pozdě večer na váze pod 73 kilo a přes břicho na 96,5 cm. Pojďme se podívat podrobně, co za tím přesně stálo. Pravidelné cvičení a 3x týdně rotoped V zaměstnání máme jednou týdně trenéra s kterým cvičíme hodinu a posilujeme celé

 • Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Opouštíme Bangkok. Nasedáme na letadlo a za hodinku a kousek letu už přistáváme na letišťátku na Koh Samui. To letiště je opravdu takové téměř rodinné, dalo by se říct, žádné obrovské haly, prakticky celé obklopené přírodou. Transfer za 200 BTH na osobu Na letišti se nachází pultík přepravní společnosti, která vám zajistí odvoz z letiště

 • Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Od října 2021, kdy jsme napsal šestý díl jsem se odmlčel. Za tu dobu se moje váha několikrát změnila, bohužel směrem nahoru a teď zase konečně dolů. Začalo to pozvolna, o půl kila o kilo, pak se zase dolů a pak už jen nahoru. Když jsem si váhu přestal hlídat Aby to podle nadpisu nevypadalo

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..