|  |  | 

Jak jsme chtěli hypotéku Seriály

Jak jsme chtěli hypotéku – díl třicátý – poslední

Je to tady, „poslední“ díl, který bude o předání stavby a o našem stěhování a tak všeobecně. Nebojte se, není to úplně poslední díl, ještě budu psát o kolaudaci a dalších věcech, které se kolem domu dějí, protože jak všichni víme na domě nebo kolem domu je stále co dělat že?

Stěhujeme se

Oficiální předání domu se posunulo, protože bylo třeba dodělat ještě některé práce, nicméně jsme velké věci navezli již předem do jednoho pokoje, který byl kompletně připravený. Následně v pondělí 5.10. jsme přestěhovali dopoledne zbytek věcí a předali klíče od pronajatého bytu v Praze Bohnicích, kde se nám téměř 6 let spokojeně bydlelo.

Stěhovali jsme věci a po chodbě se ještě prohánělo docela dost dělníků, takže opravdový klid byl až večer. Hotové bylo až na výmalbu toalety úplně všechno. První týden jsme měli dovolenou, a to i proto, že na sobotu byla plánovaná naše svatba, kterou jsme chtěli slavit právě u nás v novém domě. Dům zatěžkávací zkoušku přežil, takže vše dopadlo dobře.

Kupujeme drť a děláme cestu

V úterý, druhý den naši dovolené již začalo pršet a my zjistili, že cesta k domu je nesjízdná a dostat se suchou nezáblácenou botou či nohou chcete-li z našeho pozemku na místní komunikaci je docela nereálné. Navštívili jsme proto stavebniny že se poohlédneme po nějaké drti. Frakce 6-22 byla pro naše účely v pohodě, cena kolem 400 Kč za tunu a tak jsem objednali podle výpočtu délky a šířky uvažované cesty (vysypávky) 3 tuny měli stačit.

Protože jsme však museli jet do Prahy pro svatební šaty atd. nechali jsem doma jen kamaráda, kterému ve 3 odpoledne přivezli 3 tuny drtě a on chudák začal rozhrnovat drť úplně sám. Nakonec jsem ale zjistili, že ji bude málo a tak jsem druhý den osobním autem (chudák auto) odvozili ještě 1,2 tuny. Byl to super nápad, protože nyní prší docela často, a tak můžeme zajet autem po cestě až k domu, aniž bychom následně udělali nepořádek na místní veřejné komunikaci. Jedinou otázkou je, co s drtí, až budeme chtít dělat opravdovou cestu, ale vzhledem k tomu, že to není úplně levné zatím nebudeme řešit cestu ze zámkové dlažby.

Potřebujeme schody

naše schody nyní tvoří paleta podepřená cihlami a na této paletě jsou další 2 cihly. Teoreticky vím, jak schody udělat, ale prakticky mám strach, že to neudělám dobře, takže raději někdy v budoucnu dám poptávku na vytvoření schodů. Nevím cenově rozpětí, takže jsem zvědav, jaké budou nabídky na poptávku.

 

Přebíráme dům

V úterý 6.10. proběhlo převzetí domu u kterého byl přítomen můj stavební dozor a samozřejmě pan Pazdera z Loexu. Řešili jsme jen drobnosti, např. výměnu svodu za poškrábaný, očištění okna od montážní pěny, malbu na WC, zamalování lehkých odřenin na zdech a to snad bylo vše. Jinak jsme převzali stavbu bez výhrad, protože vše bylo v pořádku.

Pravdou je, že jsem po týdnu bydlení umyli okna a objevil se škrábanec asi 15 cm dlouhý, ale pan Loder je připraven tento problém řešit, takže věříme, že dojde k výměně. Nefungují také ethernetové zásuvky na které se přijede podívat elektrikář, kde by mohl být problém.

Banka povolila

V týdnu naši dovolené u nás byl také odhadce, který už skutečně viděl, že dům je kompletní a mohl tak bance říci, že je prostavěnost 100%. Banka tak uvolnila 180 tisíc, ale nejprve jsem musel poprosit pana Lodera, aby mi na tuto částku vystavil fakturu. Banka následně zaslal peníze a poté mi pan Loder přeplatek 180 tisíc vrátil. Možná vás zajímá, co zbývajících 20 tisíc? Ty dostaneme až po kolaudaci domu a musíme mít opět buď fakturu od Loexu, což už nebude možné, nebo smlouvu o půjčce např. s rodiči a to naštěstí reálné je, takže se k posledním penězům z banky dostaneme. bude to zajímavá prémie na konec třeba na dva spotřebiče.

Zonky zaplaceno

Asi víte, že jsem si půjčoval od Zonky 200 tisíc. Psal jsem o tom celý článek. Zonky se povedlo úspěšně doplatit a za dva měsíce půjčení jsem zaplatil necelé 3 tisíce na úrocích, což si myslím, že je docela slušné. Je to za cenu půjčky od kamaráda 🙂 Jsem především rád za to, že jsme tuto půjčku splatili tak rychle. U Zonky je výhoda, že můžete poslat splátku navíc kdy chcete bez jakékoliv penalizace a stejně tak i doplacení můžete provést bez sankcí. To je super, takže jsem toho hned využil a vše doplatil.

Topíme krbovými kamny, v týdnu elekřinou

Mnoho z vás by mohlo zajímat, jak to máme s topením. Přes den elektrický kotel vypínáme a přesto se nám drží v domě teplota kolem 18 stupňů. Když dorazíme domů z práce kolem 20 hod už se nám nechce rozdělávat ohen v krbovkách, takže zatopíme elektřinou. Zatím nemáme sporák, takže nevaříme a za večer nepostřebujeme všechnu vodu v bojleru. Naše týdenní spotřeba elektřiny včetně provozu kotle na topení (3hod denně na plný výkon 6KW) je nějakých cca…

O víkendu topíme krbovkami a protopí nám docela příjemně celý dům. V obýváku, kde jsou krbovky umístěny máme kolem 24 stupňů a ostatní pokoje jsou kolem 21°C. To je docela slušné. Příští rok bychom chtěli topit přímo krbovou vložkou s výměníkem a rozvodem tepla do radiátorů, ale uvidíme, jak se věci budou mít a hlavně kolik na vše bude peněz.

Zařizujeme

Protože jsem se nastěhovali absolutně bez vybavení postupně kupujeme základní vybavení, které člověk doma potřebuje. Takže jsem už koupili ledničku a pračku, garníže, postel je ve výrobě a na nové matraci již spíme, velmi pohodlná proti gauči mimochodem. Velmi brzy nás čeká kuchyňská linka + spotřebiče, ale to všechno postupně, neboť nic není hned a pokud člověk nemá bokem dalších 200 tisíc což my jsem sice měli neúčelově ale museli jsme je investovat do víceprací, čerpadla a dalších věcí, takže nám vlastně nic, nebo téměř nic nezůstalo a to opravdu neutrácíme za blbosti.

 

Jak vidíte, nebo spíše čtete, tak již bydlíme v novém domě, který jsme dostali předaný. Čekáme na podklady pro kolaudaci a věříme, že vše dopadne dobře. Tím náš seriál o tom, jak jsme chtěli hypotéku a stavěli dům končí. Pod článkem najdete jednu ranní fotečku z prvního rána v novém domě.

Děkuji všem za vaše příspěvky, názory, dotazy a především za přečtení a za to, že jste vydrželi neskutečných 30 dílů a více jak rok psaní Zpětně se ani tato doba nezdá tak dlouhá, ale pravda je, že první díl jsem psal v květnu 2014, takže to máme rok a 5 měsíců.

Další seriály budou o dalších věcech spojených s domem. Někdy to bude jen jeden díl, jindy díly dva podle toho, co se zrovna bude dít. A pokud to všechno vyjde připravuji i videa 🙂

Mějte se moc krásně

První probuzení v novém domě

jak-jsme-chteli-hypoteku-dil-tricaty-posledni

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Jak jsem začal hubnout, díl 8 – váha 73 kg je opět realitou

  Jak jsem začal hubnout, díl 8 – váha 73 kg je opět realitou

  Tadá, tadá, Po cca 3 měsících jsem díky pravidelnému cvičení, zmenšení porcí a nejezení pozdě večer na váze pod 73 kilo a přes břicho na 96,5 cm. Pojďme se podívat podrobně, co za tím přesně stálo. Pravidelné cvičení a 3x týdně rotoped V zaměstnání máme jednou týdně trenéra s kterým cvičíme hodinu a posilujeme celé

 • Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Opouštíme Bangkok. Nasedáme na letadlo a za hodinku a kousek letu už přistáváme na letišťátku na Koh Samui. To letiště je opravdu takové téměř rodinné, dalo by se říct, žádné obrovské haly, prakticky celé obklopené přírodou. Transfer za 200 BTH na osobu Na letišti se nachází pultík přepravní společnosti, která vám zajistí odvoz z letiště

 • Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Od října 2021, kdy jsme napsal šestý díl jsem se odmlčel. Za tu dobu se moje váha několikrát změnila, bohužel směrem nahoru a teď zase konečně dolů. Začalo to pozvolna, o půl kila o kilo, pak se zase dolů a pak už jen nahoru. Když jsem si váhu přestal hlídat Aby to podle nadpisu nevypadalo

8 Comments

 1. Kerramek

  Zdravím a moc gratuluji k novému domečku! Sleduji seriál skoro od začátku a vím, jaké jste s tím měli trable. Už se moc těším až začneme s přítelkyní stavět taky. Ať se Vám hezky bydlí! 🙂

 2. Stavbyvedoucí

  Pár dílů jsem si přečetl a mohu konstatovat , že to není nic jiného než zpověď naivního hlupáka, který se pustil do stavby domu bez základní věci jako je správně sestavený rozpočet stavby. Navíc si ani nezjistil jaké jsou podmínky pro čerpání hypotéky na výstavbu RD.

  • Xind2020

   Jája ale zas postavili teda velice levné za 2mil k bydlení já jsem na 2.5 a to dodělávám střechu ale zase železobetonovou sedlovou do l i v největším horku je tam pořád zima a můžu tam udělat i táborák :)haleluja, jinak nevěřte ytongu strecha komfort stoji 3x tolik co normální střecha ne trošku víc jak tvrdí potřeboval jsem 140vzper peri a šalování hruuza práce a armovani úplný masakr tak 14dni

 3. Pavel S.

  Elektrikáři zpravidla jen natáhnou do ethernet zásuvky kabel a zákazník aby si to zapojil sám. S anténou jsem to měl to samé, 3x jsem kontroloval připojení na anténě a až jako poslední mě napadlo se kouknout do zásuvky.

 4. Karolína

  Mohu se prosím zeptat, jaké byly vaše společné příjmy v době, kdy jste žádali o hypotéku a v průběhu stavění domu? Takovou informaci jsem v celém serialu nikde nepostřehla, pokud to tedy pro vás není problém zveřejnit ☺️ předem děkuji

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..