|  | 

Internet

Jsme opravdu tak pohodlní?

Včera jsme měli v práci takovou menší debatu o dnešní době, resp. o dnešních dětech. Porovnávali jsme naše dětství se životem dnešních dětí a mládeže. Do jisté míry se to srovnávat nemůže, před 20-30ti lety byla zkrátka jiná doba, jiné možnosti, jiný pohled na svět. Ale i tak si myslím, že to naše dětství bylo lepší. Ano, neměli jsme doma počítače, mobily v tu dobu ještě neexistovaly, největším technickým výdobytkem byl walkman. Já měl takový červený a hranatý, kterému asi po roce vyskákaly všechny čudlíky. Srovnávali jsme i naši výchovu s tou současnou a kupodivu s názory nás „starších“ souhlasilo i osazenstvo o 10-14 let mladší.

Vyliďnené ulice

Respektive plácky bez dětí, sem tam nějaká ta maminka s kočárkem. Kam se všechna ta školní mládež poděla? My jsme byli každý den venku, když zrovna pršelo, byli jsme smutní. Každý den jsme před barákem s kamarády hráli fotbal, nebo hokej, sousedům chodili očesávat hrušky. Nebo jsme si z kusu dřeva vyrobili provizorní baseballovou pálku a hráli s ní na travnatém plácku obdobu téhle hry. Zkrátka jsme se nenudili, dokázali jsme se zabavit i bez počítačů a chytrých telefonů. K životu jsme nepotřebovali žádný Facebook a na něm milionšest přátel, ze kterých jsme znali jen 5%.

A nyní? Dnes abyste dítě venku pohledal při nějaké té aktivitě. Kde se všichni poděli, kam se podělo to dětské blbnutí? Možná se jen přesunulo z prostor venkovních do prostor domácích. Přesunulo se k domácím počítačům, kde probíhají herní orgie. Dnes už je celkem problém vyhnat děti ven na čerstvý vzduch, pohodlnější je pro ně sedět doma a pařit tu svou hru. Nebo se přes Facebook bavit se sousedovic klukem, jaké je to dnes nuda. Možná, kdyby byl Facebook v naší době, dělali bysme to samé.

Převládá všeobecná lenost

Nechci házet všechny do jednoho pytle, ale zdá se mi, že mnoho těch dnešních mladých je neuvěřitelně líných. Jistě, umývání nádobí, uklízení, či učení nejsou zrovna činnosti, které by někdo dělal s nadšením. To do jisté míry chápu. Co nechápu ale je, že lidi jsou i líní si vyhledat běžné informace, kterých je plný internet. Uvedu jeden příklad, ale podobných bych mohl napsat desítky.

Už nějaký ten rok jsem zaregistrován na jedné nejmenované internetové poradně. Denně se tam objevuje mnoho různorodých dotazů. A určité procento z těchto dotazů mě děsně vytáčí. Jsou to dotazy, na které si uživatel může sám na internetu najít požadovanou odpověď. Zrovna dnes se objevil další takový dotaz, kde se tazatel/ka ptal/a, zda budou Češi ještě v Soči hrát nějaký hokejový zápas. Tohle je na mě už vážně moc, jak jsou lidi zdechlí si sami dohledat, dalo by se říct, základní informace. Konkrétně u tohohle dotazu, když je hokejového turnaje plný internet.

Je jasné, že staré časy se již nikdy nevrátí, což bych ani nechtěl. Jen mě celkem děsí, co tu bude za dalších 20 let. Svět se postupně vyvíjí, otázka je zda k lepšímu. To ukáže až čas.

jsme-opravdu-tak-pohodlni

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Mintos – půlroční zkušenost

  Mintos – půlroční zkušenost

  Jsem zatím poměrně krátkým uživatelem platformy Mintos. Účet mám založen někdy od dubna 2016 a aktuálně jsem vložil pouhých 120 EUR, což je například částka, kterou jste v minulosti zaplatili v Rakousku pokud jste vjeli na dálnici bez dálniční známky. Výnos a garance Nyní se již dostanu k důvodům,  proč se mi platforma líbí. Pominuli

 • MP3levně.cz běží na Webarealu

  MP3levně.cz běží na Webarealu

  Když jsme před dvěma lety přemýšleli, s čím budeme mít eshop, přišel kamarád Honza s tím, že bychom mohli nakupovat a prodávat MP3 přehrávače, takové ty levné, že to bude moc fajn. A ono to skutečně moc fajn je, ale aby to nějak fungovalo museli jsme vymyslet na čem eshop mp3levně.cz poběží. Honza ani já nejsme programátoři,

 • Investorem na Zonky – díl první

  Investorem na Zonky – díl první

  V minulosti jste si mohli přečíst o tom, jak mi Zonky pomohl, když jsem stavěl dům a chyběly mi peníze, které banka nechtěla uvolnit. Článek jsem napsal tak pochvalně, že  jsem od jednoho čtenáře dostal vynadáno, že je to pěkně hloupě napsaný PR článek J Pán se docela spletl, nebyl to PR, byla to chvála na

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..