|  | 

Cestování

Letní dovolená v Řecku

Bylo to minulý rok v lednu, kdy jsme se s kamarádem Davidem rozhodli si jen tak pro radost zřídit nějaké ty internetové stránky. Brali jsme to zprvu jen jako zábavu, nepočítali jsme naprosto s ničím. Leč stránkám se začalo dařit, přibývali noví čtenáři a i inzerenti. Nedlouho po jejich spuštění přišla první objednávka inzerce a od té doby to už jelo. Objednávek přibývalo, stejně jako našich dalších stránek. Vydělané peníze jsme zčásti investovali do dalších projektů a zčásti ukládali. Nakonec jsme jich naspořili dostatečné množství, abysme si z nich mohli dovolit pěknou letní dovolenou pro tři osoby.

Dovolená u moře na vyhřátých plážích slunné Kréty

Tedy doufám, že budou vyhřáté a slunné, protože nás to čeká až v srpnu letošního roku. Ale zpět k tématu. Hned jak vyšly v listopadu první letní katalogy, vyrazil jsem do Prahy za Davidem, abysme společně vybrali místo našeho zaslouženého odpočinku. Už předem jsme byli domluveni na Řecku, zbývalo jen vybrat konkrétní letovisko. Zasedli jsme k internetu a začali vybírat možné cíle dle našich kritérií. Ta byla následující:

 • cena do 18 000 Kč za osobu
 • polopenze
 • ubytování na pláži
 • odlet z Prahy
 • písečné pláže
 • délka pobytu minimálně 11 nocí

Souboj tří ostrovů vyhrála Kréta

Dovolenou jsme vybírali tak brzo naschvál, protože jsme věděli o pěkných slevách, které naše cestovka nabízí za objednání do konce roku. V našem případě to dělalo 12% na osobu, kdybysme s ní však byli už někdy dříve na dovolené, byla by sleva ještě o 2% vyšší.

Stalida

Celkem jsme vybrali asi 3 možné destinace v Řecku, první byla Kréta, letovisko Stalida, další ostrov Thassos, letovisko Limenas a třetím místem další řecký ostrov Kos, letovisko Kefalos. K výběru finalisty jsme použili vylučovací metodu. Proti Thassosu stála absence letiště, na ostrov se musí trajektem. Ikdyž to trvá jen 45 minut a z doslechu je tam překrásná příroda, tento ostrov jsme prozatím zavrhli. Dalším pánem na holení byl ostrov Kos, resp. letovisko Kefalos. Shodou okolností byla v tomhle letovisku i má máti, takže jsem si o reference zavolal přímo jí. Vše tam bylo perfektní až na jednu věc. Jedná se o celkem mrtvé městečko, kde není pořádně kam zajít. Škoda, ale my potřebujeme trochu živěji.

Zbyla tedy už jen Kréta a její Stalida. Není to tak, že by jsme brali už jen to co zbylo, ale nejvíce splňovala naše požadavky. Ubytování prakticky na pláži, hromada obchůdků a taveren, přímé autobusové spojení do Heraklionu, možnost výletu do největší evropské soutěsky Samaria, ikdyž za tučných 50 Euro. Tak snad jsme nepřebrali a vybrali si dovolenou, na kterou budeme dlouho vzpomínat. Závěrem jedno malé video.

 

letni-dovolena-v-recku

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Opouštíme Bangkok. Nasedáme na letadlo a za hodinku a kousek letu už přistáváme na letišťátku na Koh Samui. To letiště je opravdu takové téměř rodinné, dalo by se říct, žádné obrovské haly, prakticky celé obklopené přírodou. Transfer za 200 BTH na osobu Na letišti se nachází pultík přepravní společnosti, která vám zajistí odvoz z letiště

 • Thajsko – díl čtvrtý – Chrámy Wat Pho, Wat Arun, ležící buddha

  Thajsko – díl čtvrtý – Chrámy Wat Pho, Wat Arun, ležící buddha

  Poslední celý den v Bangkoku jsme věnovali prohlídce chrámů. Chtěli jsme podle plánu navštívit kromě Wat Pho a Wat Arun i další chrámy a také královský palác, ale zkrátka by toho na jeden den bylo moc a myslím, že by nám to pak všechno splývalo dohromady. Královská palác mě mrzí docela, ale snad se ještě

1 Comment

 1. Mick

  Řecko je určitě ideální. Kréta nebo Rhodos určitě potěší i v září, a na Korfu se dá bez problémů koupat a opalovat se i v říjnu. Stále se teploty blíží třicítkám.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..