|  | 

Finance

Můj finanční rok

Aktualizace k 27.11. 2019

Rozhodl jsem se přidat ještě print screen mého rozložení portfolia na Zonky

Asi se divíte co blbnu letos už v říjnu, když každý rok dělám bilanci předchozího roku až začátkem ledna. Jenže ono je to tím, že jsem slíbil nový formát tohoto vyhodnocení a s tím souvisí i to, že jsem si stav svých investic poznačil do tabulky ze začátku listopadu 2018, takže teď musím udělat i vyhodnocení zhruba ve stejné době

K tabulce stejně nakonec přidám komentář, protože si to zaslouží. S ohledem na to, že jsem prodal byt a mohl jsem nějakou část investovat, tak to musím okomentovat. A nyní už žádné zdržování jdeme na to

Komentář k tabulce

Tabulka níže ukazuje stavy jaké byly v listopadu 2018 a porovnává je se stavy z roku 2019, polovina října. V tabulce najdete řádky, které v roce 2018 nemají nic, protože jsem je nově začal zkoušet až letos, takže porovnání budou mít až příští rok. Do tabulky jsem přidal také stavebko, kde budu mít až v lednu nějaký výpis se stavem konta.

Nemovitostní fondy by měly vynášet okolo 4% ročně, takže trochu nad inflací, ale doposud jsem spořil jen 500 měsíčně, což jsem teď navýšil na 1000 Kč za měsíc. Fio fondy se zdají být poměrně marné nebo v tom neumím chodit, přesto zatím spořím 500 Kč měsíčně.

Investoval jsem do ING fondů, ale spíše ty peníze zase vyberu a dám je jinam.Tedy ne všechny, protože balancovaný fond nese celkem stabilně okolo 5 až 6 %. Kromě Balancovaného fondu to není moc zajímavé. V práci jsem měl možnost nechat částku 300 tisíc spořit 4% úrokem na 2 roky, takže výpis opět až v průběhu příštího roku, ale tam bude zisk stejně jako u stavebka jistý.

To u zlata, pokud by mělo být na investici to není nikdy jisté, zatím cena poměrně už rok v kuse roste a uvidíme co bude dál. Pokud někdy budu prodávat tak až bude zlato o dost výš je je současný nákup, protože rozdíl mezi aktuální nákupní a výkupní cenou je dost šílený. Primárně mám však zlato na dobu, kdy dcera vyroste, bude chtít nějaký základní kapitál třeba na svatbu nebo na byt nebo na cokoliv jiného.

Investice 20182019Zisk 2018 Zisk 2019 Komentář
Zonky57 336 67 736 51296999Zisk cca 2 tis
Mintos12 296
13 51524913710Zisk cca 1200
Twino6731739311661828Necelých 700
Golden Gate10 85324 710Až později
ING fondy219631 000-3,51000Nahoru/dolu
Fio fondy4500150Zkouším
Nem. fondy690082Zkouším
Stavebko125 000Až v lednu 20
Práce spoř300 000Za rok

P2P portály melou pomalu ale jistě

Celkově jsem svůj zisk navýšil o cca 3 tisíce, což není mnoho. Na druhou stranu nutno zase říct, že jsem do P2P portálu nedal skoro nic. Jen asi poslední 3 měsíce dávám na Zonky po 400 Kč, takže vlastně nic. Tedy tento zisk byl čistě bez mých dalších investic. No snad se to trochu ještě zlepší v dalším roce.

Železná rezerva roste také pomalu

Odkládám každý měsíc cca 10% platu na železnou rezervu, jenže pak příjde něco jako pravidelná servisní prohlídka v autoservisu a 10 tisíc putuje zase pryč. Stejně tak různé revize a pojistky roční, které nemohu platit z výplaty. No i tak, ale trochu roste, nicméně jsem cca v polovině jednoho platu.

Celkové výnosy

Celkově jsem vydělal za rok okolo 5 tisíc korun. to není mnoho. co mě ale těší, že díky prodeji bytu jsem ze 127 tisíc investovaných udělal v posledních měsících 600 tisíc. Takže doufám, že porovnání s příštím rokem bude zisk okolo 30 tisíc korun.To je můj cíl. Jen z práce mám jistých 12 tisíc, 2 tisíce stavebko a zbytek musí přinést P2P portály, fondy, a nemovitostní fondy.

Samozřejmě se tento cíl neobejde bez toho, aniž bych zase něco investoval, zkusím něco málo zainvestovat na Mintosu, budu pokračovat v drobnostech na Zonky a chci zkusit nějaké peníze na Proplat.to, což je nová služba ke které nemám zatím moc důvěru. Jakmile se s touto službou více seznámí, tak napíši recenzi a snad mě za to nepověsí, protože třeba zveřejnění komisionářské smlouvy je zakázáno.

Takže tak s penězi, další report bude až zase touto dobou za rok. Kdo ví, co za ten rok bude že?

muj-financni-rok

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Testuji Investown a porovnávám jej s Fingood

  Testuji Investown a porovnávám jej s Fingood

  O tomto projektu, který mi připomíná Fingood vím už nějakou dobu, ale trvalo mi docela dlouho, než jsem se rozhoupal se do něj namočit. Nakonec mě k tomu vedla jedna věc na kterou jsem si stěžoval už v mém ročním přehledu. Úroky z Fingood jsem si totiž nechal posílat na běžný účet a tam jsem

 • Loni koloboběžky, letos Proplať.to, aneb můj finanční rok 2022

  Loni koloboběžky, letos Proplať.to, aneb můj finanční rok 2022

  Hmm, koukám na úvodník z minulého roku, kde se zmiňuji o tom, jak to rychle uběhlo. Letos, pokud je to vůbec možné uběhl ten čas od loňského listopadu do konce letošního října ještě rychleji. A že to byl divoký rok. Opět toho bude hodně, tak si raději na to uvařte kafe. Mimochodem začíná mě děsit,

 • Proplat.to 100% portfolia ve vymáhání a to se vyplatí

  Proplat.to 100% portfolia ve vymáhání a to se vyplatí

  Po delší době zase nějaký článek že? No hurá. ale pozitivní moc nebude. Mé kompletní portfolio u Proplat.to v hodnotě téměř 40 tisíc je celé po splatnosti. What the fuck? Jak se to sakra stalo? Tento obrázek vám o stavu mého portfolia řekne více než tisíc slov. Investoval jsem přes investiční automat, který v době,

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..