|  | 

Domov

Na salát s Master Slicer

Zima sice ještě sice ukazuje zuby, ale když začne svítit sluníčko je ve vzduchu cítit jaro. Kromě většího pohybu, který se od jara každoročně slibuji je to také větší konzumace zeleniny a to především různých míchaných salátů na které přes zimu nemám chuť.

Zelenina nakrájená na tři otočení

Doposud jsem si přes jaro a léto připravoval saláty buď krájením na kostičky nebo na struhadle. To je docela dlouhá příprava, která spíše od konzumace zeleniny master_slicerodradí. Letos tomu však bude jinak, neboť jsem našel kráječ na zeleninu, který má tu výhodu, že jej není potřeba zapojovat do elektřiny. Párkrát zatočíte kličkou a salát je hotovo. Tedy minimálně co se krájení týká. Přístroj Master Slicer je přitom jednoduchý na obsluhu i na údržbu.

Krájet v něm můžete například celá rajčata, půlky papriky, celou salátovou okurku (tedy rozpůlenou tak, aby se vám vešla do kráječe) nebo klidně celou mrkev. Přidejte trochu čínského zelí a pro chuť bazalku a máte fantastický zeleninový salát, který vás bude stát tak možná 2 minuty času a pak nějaký čas na opláchnutí vaničky, v které se zelenina krájí a nožů. Salát můžete otvorem v horní části také rovnou dochutit či přimíchat vhodnou omáčku. Mimo jiné můžete přístroj použít jako odstředivku šťávy ze salátu nebo jej použít ke krájení ovoce, což asi využijete v létě, kdy je ovoce na trhu dost.

Také šlehá či mixuje

Když zrovna nebudete krájet zeleninu, tak si můžete vyměnit nástavec, který je součástí balení kráječe Master Slicer a můžete si z něj udělat mixer či nástavec vyměnit za metlu na šlehání a vyrobit si dobrou šlehačku nebo našlehat bílek do těsta na buchtu. Je pravda, že to již se zdravou výživou moc nesouvisí, ale právě tyto aktivity můžete nechat na zimu J

Níže se můžete podívat na videa, jakým způsobem můžete Master Slicer použít. Časem přidám i vlastní video tohoto bezvadného kráječe.

A co se mi na Master Sliceru líbí asi nejvíc? Variabilitu a možnost výměnu různých nadstavců nabízí každý kuchyňský robot. Jenže většina z nich je na elektřinu, což znamená elektromotor, blízkost elektrické zásuvky nebo aspoň prodlužky a rachot při přípravě. Tento manuální kráječ však elektřinu nepotřebuje. Můžete si jej vzít třeba na gauč, nasypat zeleninu, zatočit a rovnou vyklopit na talíř. Každý si najde určitě svůj oblíbený způsob použití kráječe tohoto kráječe.

Můžete jej pořídit například na eshopu krajec4u.cz, kde najdete i jiné typy kráječů než zmíněný. Samozřejmostí tohoto eshopu jsou příjemné ceny a ke každému zboží české uživatelské návody.

na-salat-s-master-slicer

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Uživatelská recenze Cyklotrenažéru Insportline S800i

  Uživatelská recenze Cyklotrenažéru Insportline S800i

  Pokud čtete články o tom, jak hubnu, tak jistě víte, že jsem v první vlně Covidu přibral docela hodně a pak, když jsem chodil do práce jsem se snažil zhubnout rychlou chůzí, cvičením a změnou stravy. To se mi i dařilo a náhle jsem opět doma na Home office bez možnosti chodit své 4 kilometry pěšky,

 • Jak jsem dělal květináč z kmene stromu

  Jak jsem dělal květináč z kmene stromu

  Ani nevím, jak na to přišla řeč, že by bylo hezké, pokud bychom na zahradě měli vydlabaný kmen, v něm hlínu a květiny – zkrátka takový přírodní květináč. Byť manuálně zručný moc nejsem, rozhodl jsem se, že do toho půjdu. Jak se dlabe takový kmen? První moje otázka byla, jak vlastně takový kmen vydlabat. Nikdy

 • Jak jsem se stal tátou 6. díl

  Jak jsem se stal tátou 6. díl

  Naposled jsem psal, když měla Josefína rok a půl. Nyní už má dva roky a měsíc a tak je čas na další článek. Opět se posunula ve vývoji, takže je s ní stále větší sranda. Táta v práci, v Praze Tohle už umí říct, byť trochu zkomoleně. Když říká, že táta pracuje umí to i

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..