|  | 

Společnost

Nakupujeme v Sapě

na našem vůbec prvním online magazínu Vydáno.cz jsem si dovolil napsat článek o tom, jak ve Vietnamské tržnici Sapa v Praze můžete vyzkoušet netradiční jídlo třeba Bunču (Bun Chá). Můj článek roznítil docela pikantní diskusi, kde se proti mě vzbouřilo několik lidí a byla to náramná legrace i když popravdě já se nesmál, spíše se udivoval nad názory lidí, kteří komentují ale sami nikde nebyli. No nevadí. Od článku uběhl rok a 3 měsíce a já mám znova chuť rýpnout si, tentokrát vás pozvat na nákupy do Sapy.

Nakupujeme domácí potřeby

V Sapě můžete koupit ledasco. Něco je stejně kvalitní jako v kvalitních domácích potřebách, něco kvalitní méně, ale vše koupíte za poloviční ceny. Tak třeba dřevěná prkýnka Sapa Prahaurčená ke krájení zeleniny či masa koupíte od 10 korun a za podobnou cenu zakoupíte dřevěné válečky, vařečky a další dřevené věci. Přitom musím upozornit, že kvalita je stejná jako z českých domácích potřeb, takže zde není na místě ohrnovat nos a co. i když by prkénko vydrželo jen půl roku, za tu cenu si koupím 4 a mám vždy nové. Mezi domácí potřeby ale řadíme také různé pečící formy, třeba ty oblíbené silikonové, které koupíte za opravdu velmi malé peníze. Různé druhy misek, ať už plastových nebo kovových, nožů více či méně kvalitních – zde bych byl opatrný a volil bych raději dražší nože než úplně ty nejlevnější. Odpadkové koše v chromu – nebo aspoň tak vypadají za poloviční ceny než kdekoliv jinde. Prostě nakoupíte zde stejně dobře jako když půjdete do Tesca oddělení domácích potřeb, které má mnohdy stejné zboží jen rozdílné ceny.

Oblečení

Vietnamské oblečení se k nám začalo dovážet ihned po otevření hranic. Jistě si vzpomínáte na stánky s malými zpravidla mužíky, kteří lámanou češtinou pochlebovali jak moc vám zkoušené kalhoty sluší i když to byl velký propadák. Kvalita vietnamských oděvů se o něco málo zlepšila, ale moc ne. Naštěstí v Sapě můžete koupit také dováženou tureckou značku kvalitních oděvů. Na název se nevzpomenu ale najdete ji blízko Tamda food, ve stejné řadě. Už z dálky poznáte že jde o luxusnější  obchod. V Sapě nakoupíte za lepší ceny než kdekoliv jinde. Seženete vše od spodního prádla přes kalhoty, trika, sportovního oblečení až po bundy a samozřejmě nesmí chybět kožená galanterie a doplňky jako batohy, tašky, kabelky, peněženky a další drobné zboží. Všeho dostatek a více než to. Pokud máte zálusk na „značkové“ zboží projděte se krytou částí a zeptejte se „svého prodejce“. Rád vám zboží ukáže 🙂 S kvalitou buďte opatrní a vše si dobře prohlédněte. Obecně platí, že dražší zboží bude i z kvalitnějších materiálů a déle vydrží a to platí i pro obyčejná trika…

Elektronika

Mohu vůbec nákupu elektroniky v Sapě doporučit? Ano, ale více než jinde zde platí řádné odzkoušení. Tržnice Sapa nabízí třeba velmi zajímavé zboží jako jsou třeba čelovky nebo baterky za velmi dobré ceny, dále různé typy rádií, MP3 přehrávačů, adaptérů, sluchátek, USB hubů, a příslušenství k mobilním telefonům. Buďte však velmi opatrní  a vše si předem Tamda Foodsvyzkoušejte. Reklamace by nemusela být uznána a to už z toho důvodu, že prodejce vám nedá žádný doklad, možná na vyžádání, ale to raději budou dělat, že vám moc nerozumí co vlastně chcete.  Kromě zmíněných věcí zde najdete také řady RC modelů, které podle zkušených kolegů, kteří v Sapě nakupují vše skutečně lítají. Nákup elektroniky doporučuji všem, kdo se smíří s tím, že zakoupená věc je sice levná ale nemusí fungovat dlouho. Není to ale vždy pravidlo a i věc ze Sapy vám může několik let věrně sloužit. Proto při nákupu zvažte pro a proti. Z vlastní zkušenosti vím, že elektronika sama o sobě docela funguje, ale třeba takové věci jako přiložené kabely jsou mnohdy nefunkční a tak je třeba mít vlastní náhradu.

Hračky

Hraček jsou v Sapě hromady, ceny opět poloviční a možná i menší. Hangárů (příčí se mi použít slovo obchodů) s hračkami je zde řekl bych kolem 10 možná i 15 a všichni nabízí velmi podobné zboží. Haldy plyšáků a různých hraček balených v plastových blistrech. Děti do Sapy neberte nebo vám nevystačí peníze. Lákadel je zde skutečně hodně Kvalita hraček opět odpovídá ceně, takže když něco stojí 30 korun místo aby stálo 250 je jasné, že to dlouho nevydrží, přesto se nákup může vyplatit.

Na závěr bych rád upozornil, že sapa je velkoobchod, kde nakupují jak čeští překupníci se zbožím, tak i vietnamští stánkaři, proto jsou obchodníci zvyklí, že koupíte více jak jeden kus. Prodají vám i jeden, ale přirážka může být klidně 100% proti tomu, když vezmete kusů 5 a více. Setkal jsem se s tím několikrát , že ceny jednoho kusu přesahovaly 100% cenu při nákupu 10 kusů. Jakmile se prodejce zeptáte na cenu jeho první otázka je kolik kusů. Tak pozor na to.

Kromě zmíněného zboží zde nakoupíte hromady  jiného zboží o kterém si třeba napíšeme jindy. Mezitím se těším na peprné komentáře proč lákám lidi do mafiánského doupěte, kde se prodávají drogy . (ne skutečně jsem nikdy žádný prodej drog neviděl a oči mám otevřené)

nakupujeme-v-sape

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Od října 2021, kdy jsme napsal šestý díl jsem se odmlčel. Za tu dobu se moje váha několikrát změnila, bohužel směrem nahoru a teď zase konečně dolů. Začalo to pozvolna, o půl kila o kilo, pak se zase dolů a pak už jen nahoru. Když jsem si váhu přestal hlídat Aby to podle nadpisu nevypadalo

 • Thomas Anders – Cosmic . recenze

  Thomas Anders – Cosmic . recenze

  Recenze je možná dost silné slovo, spíše bych rád vyjádřil můj názor na toto album, které se podobá soundu Modern Talking, přesto je trochu jiné. Návrat zvuku Modern Talking? Možná nový textař, možná se Thomas rozhodl sám, že texty budou kopírovat texty Dietera Bohlena. Znát je to v každé písničce. Uslyšíte rýmy, které byly již

 • Jak jsem začal hubnout, speciál – 1 rok hubnutí

  Jak jsem začal hubnout, speciál – 1 rok hubnutí

  Dnes je to přesně jeden rok, co váha ukazovala nechutných 91,6 Kg a kolem břicha jsem naměřil neuvěřitelných 119 cm. Takové selátko jsem byl a fakt už to dál nešlo. Během toho roku se hodně změnilo, ale především se změnila moje váha. Jde to – za rok mínus 17 kilo 6.6. 2020 91,6 Kg, 119

1 Comment

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..