|  | 

Uncategorized

NHL 20 je 19 v jiném kabátu

ne, ani letos nečekejte nějakou výraznou změnu, která by vedla k tomu, že by vás hokej na konzoli znova nadchnul. Bohužel je vše při starém a ani novinky, které v NHL 20 jsou nijak ke zvýšenému hraní nepomohou.

Nová grafika

NHL 20 má novou grafiku a to především v menu, které má nyní pohyblivé pozadí. Nové jsou i kartičky UHT a jejich pohyblivá grafika při otevírání balíčku. Co mě baví, jsou legendy vyvedené do vzoru roku 94, kdy jsme hráli NHL 93 (jelikož rok 94 byl jediným rokem, kdy NHL nevyšla). Další nové grafické prvky najdete také v samotném zápasu. Jedna výrazná změna je posunutí časomíry a stavu zápasu dolů, což mi vůbec nevyhovuje. V kalibraci lze nastavit pozici nahoru a dolů (nahoru není myšleno zcela nahoru, ale tak, abyste dole viděli celou časomíru a nebylo něco oříznuté), ale nepovedlo se mi zkalibrovat okraje, takže jsou roztaženy až za okraj obrazovky. Časomíra dole je podle mě blbost, která mě osobně vůbec nevyhovuje. V NHL 19 grafika kopírovala přenosy skutečných zápasů jedné TV stanice (NBCSN) a bylo to super, protože pak jste sledovali zápasy a poznávali jste grafiku ze hry.

Další novinkou v grafice je velký nápis Goool po vstřelení branky. No dobrý, ale to je tak všechno. Naopak loga a grafické prvky používané na stanici NBCSN zmizela. Zřejmě skončila smlouva na reklamu, i když na mantinelech občas logo uvidíte. Diváci zůstali stejní jako v NHL 19 a jen gólmani mají několik nových pohybů, ovšem ne před zápasem nebo po něm, ale přímo v průběhu zápasu. Po skončení třetiny přes sestřihem zajímavých momentů je také vybrán nějaký zajímavý hráč, který je prezentován.

Po vstřelení gólu se trochu zlepšila kamera poskytující opakovaný záběr, především ve druhém opakování, kdy se záběr zpomalí, takže už je poměrně často dobře vidět, kudy letěl puk.

A to je asi všechno na co jsem přišel, vše ostratní zůstalo stejné, aspoň na můj první, druhý a několikatý další pohled. možná při hlubším zkoumání…

Nový komentář

Konečně! Už jsem myslel, že snad nikdy nebude. Nový hlavní komentátor James Cybulski (ten vedlejší je obávám se pořád jeden a ten stejný a to i podle jména Mike Ferraro) je poměrně svěží vítr do zatuchlých plachet série NHL. Komentář je svižný a poměrně dobře reaguje na hru. Při jeho hlasitějším poslechu jsem měl tendenci se nechat strhnout, protože komentátor docela dobře, někdy až histericky prožívá některé momenty závarů před bránou 🙂 což vás dokáže strhnout

Nové režimy

No nové, možná staronové, protože režim Squad battle jsme měli v obdobné formě jistých turnajů již možnost vidět. O tomto režimu více v samostatném odstavci.

Další nový režim, kdy hrajete za jednu hvězdu proti dalším dvěma na jednu bránu mě nezaujal. Zbytek zůstal stejný. Možná jsou v jiných režimech nějaké změny, ale prakticky kromě UHT nic jiného nehraju, takže nemohu říct. Zůstal režim sezóny, Ligy mistrů, kariérního postupu vašeho profíka a režim kdy zpravujete celou organizaci. Což by člověk i klidně zkusit, ale času je tak málo…

Squad Battle

Tento režim už původně byl ve formě jakýchsi turnajů, už si nevzpomenu v jakém ročníku to bylo. Tenkrát to bylo tak, že turnaj měl několik zápasů s danou obtížností a postupovalo se jim až k získání trofeje

V tomto režimu se vám vygeneruje 5 týmů jiných uživatelů proti kterých hrajete offline a volíte si náročnost. Ta následně určuje koeficient násobku získaných bodů. Podle bodů postupujete v žebříčku jednotlivých úrovní. Není to ale tak, že by bylo dáno, kolik bodů je přesně na jakou pozici. Resp je to dáno, ale toto číslo se neustále navyšuje, takže pokud nehrajete, můžete se z vyšší pozice posunout i na nižší, protože vám zkrátka nebudou stačit body.

Týmy s kterými můžete hrát se generují po 4 nebo 12 hodinách o víkendu. V tomto modu se čerpají smlouvy hráčů narozdíl od UHT, kde toto řešit nemusíte. Tento systém hraní je fakt dobře vymyšlený, protože vás neustále nutí hrát a hrát, abyste nepřišli o body.

Sezóna trvá myslím týden a pak 24 hodin čekáte na odměny, které podle umístění dostáváte. Nejsou vůbec špatné a stojí za to hrát. Týmy s kterými v rámci Squad Battle hrajete mají různou úroveň a podle toho si občas nastavuji obtížnost. Jen mě mrzí, že na obtížnost SEMIPRO vyhraju 15:0, ale jen o jednu vyšší, což je PROFESIONAL už třeba prohraju 1:3, je to dost nevyvážené, ale to je asi jen můj problém, že neumím pořádně hrát 🙂

Každopádně Squad Battle je fakt zábavný, především proto, že nestačí odehrát pár zápasů, abyste se dostali na nějakou pozici a tam zůstane, ale musíte hrát a hrát, abyste nespadli a naopak se pokusit body navýšit.

Vtipné je akorát to, že na konci sezóny mám okolo 12 tisíc bodů a na první místo byl potřeboval okolo 67 tisíc bodů. ale kde je vzít? Musel bych vše hrát na nejvyšší obtížnost, což bych radši ani nezkoušel, protože by mě nebavilo dostávat nářez 7:0 a podobně.

Hratelnost

Řekl bych, že až na odrazy puku od gólmanů, které jsou nyní realističtější (puky se odrážejí nejen na vaši hokejku) se hraje NHL 20 stejně jako ta loňská. Hokejisté občas předvedou zajímavou otočku u brány z které se pokusí zavěsit. Možná je opět více hitů jako kdysi , to jsem loni nezažil, že bych dokázal 8 až 15 hitů za zápas. Což mě osobně moc reálné nepřijde, ale těžko říct. Asi je to závislé na obtížnosti, kde na prtofika nebo Allstars už jen tak nikoho netrefíte.

Nenašel jsem mnoho změn. Každá slavná hvězda by měla mít vlastní grafiku střely, ale to jsem si nějak nevšiml, možná ano, ale pro mě to není moc podstatné. Možná čistě můj dojem došlo k drobnému zpomalí hry, což je ale fajn, protože ta rychlost byla někdy až moc velká. Ale nějaké další novinky? Opravdu nevím.

Má smysl koupit NHL 20?

Čekal jsem, že i tento rok nepřinese nic nového a skutečně jsem se ničeho nového ani nedočkal. Komu nevadí, že nemá nový mód v UHT, ať klidně zůstane u NHL 19, aspoň bude mít časomíru nahoře. NHL 20 je prostě jen klon té předchozí s kosmetickými úpravami, nic víc nepřináší. Přitom změnu grafiky, resp přechod na nový engine by hra potřebovala jako sůl.

Diváci jsou přímo příšerní, hráči málokdy podle skutečnosti, nevím nevím, už je to prostě dlouho, co se na poli grafiky žádná změna neudála a vylepšené menu nepovažuji za takové zlepšení, aby mělo smysl si kvůli němu novou verzi kupovat. Možná by to chtělo i dát třeba 2, 3 roky pauzu, což se stalo jen jednou mezi NHL 93 a 95, protože NHL 94 nebyla a třeba po několikaleté pauze by měli tvůrci více času na zlepšení. Obávám se, že hokej pro EA sport není prioritou a proto se ještě dlouho nic nestane, však oni to lidí stejně koupí, když není konkurence že? (Ano jsem příkladem toho blba) Hokej je to dobrý stále, to ano, ale to byl i předchozí ročník že?

nhl-20-je-19-v-jinem-kabatu

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Opouštíme Bangkok. Nasedáme na letadlo a za hodinku a kousek letu už přistáváme na letišťátku na Koh Samui. To letiště je opravdu takové téměř rodinné, dalo by se říct, žádné obrovské haly, prakticky celé obklopené přírodou. Transfer za 200 BTH na osobu Na letišti se nachází pultík přepravní společnosti, která vám zajistí odvoz z letiště

 • Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Od října 2021, kdy jsme napsal šestý díl jsem se odmlčel. Za tu dobu se moje váha několikrát změnila, bohužel směrem nahoru a teď zase konečně dolů. Začalo to pozvolna, o půl kila o kilo, pak se zase dolů a pak už jen nahoru. Když jsem si váhu přestal hlídat Aby to podle nadpisu nevypadalo

 • Thajsko – díl čtvrtý – Chrámy Wat Pho, Wat Arun, ležící buddha

  Thajsko – díl čtvrtý – Chrámy Wat Pho, Wat Arun, ležící buddha

  Poslední celý den v Bangkoku jsme věnovali prohlídce chrámů. Chtěli jsme podle plánu navštívit kromě Wat Pho a Wat Arun i další chrámy a také královský palác, ale zkrátka by toho na jeden den bylo moc a myslím, že by nám to pak všechno splývalo dohromady. Královská palác mě mrzí docela, ale snad se ještě

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..