Obklady z kamene můžete využít v exteriéru, i v interiéru
Dům každého z nás by měl být především místem, kde se budeme cítit dobře a příjemně. Abychom toho docílili, je nezbytné soustředit se také na estetickou stránku celého objektu. A to jak z hlediska exteriéru, tak samozřejmě i interiéru. V obou případech však může pomoci jediné, a to kamenné obklady. Ty jsou v posledních letech velkým hitem zvláště u rodinných domů. Navíc mají široké možnosti uplatnění. Obložit jimi můžete třeba venkovní fasádu, váš plot, různé opěrné zítky, garáže, ale stejně tak sokly a několik dalších stavebních prvků. V interiéru se zase perfektně hodí na obložení stěn jako takových, barových pultů, schodišť, ale stejně tak i chodeb či koupelen. Otázkou tak pouze zůstává, zda vsadit na přírodní, nebo umělou variantu.
Přírodní varianta
Výhody přírodních kamenů jsou zřejmé, a mezi ty hlavní patří třeba i výborná mrazovzdornost, odolnost proti všem povětrnostním vlivům, ale také minimální nasákavost. Díky tomu je přírodní kámen ideální volbou hlavně do exteriéru. Drobným negativem však může být hlavně samotná váha daných kamenů, nebo dostupnost konkrétního typu. Přesto ale díky svým pozitivům bývá tou nejoblíbenější variantou zvláště u zákazníků, kteří si potrpí nejenom na vzhled, ale také na kvalitu.
Pokud bychom se zaměřili na ty nejvyužívanější možnosti, jistě mezi ně spadá pískovec, opuka, ale stejně tak travertin, mramor, nebo obklady z břidlice. Všechny tyto zmíněné varianty se navíc hojně používaly i v minulosti, ale i teď, ve 21. století jsou stejně zajímavými estetickými prvky, jako tomu bylo dříve.
Umělá varianta
Tato varianta rozhodně zaujme svým vzhledem, jelikož ty nejlépe zhotovené jsou téměř k nerozeznání. Přesto je k jejich výrobě používán beton, popřípadě sádra. Logicky nabídnou nejenom nižší cenu, ale i nižší hmotnost. Vše s možností vyrobit doslova jakoukoliv imitaci. Na druhou stranu oproti přírodnímu kameni mohou mít nižší kvalitativní vlastnosti.
POST YOUR COMMENTS