|  | 

Domov

Obklady z kamene můžete využít v exteriéru, i v interiéru

Dům každého z nás by měl být především místem, kde se budeme cítit dobře a příjemně. Abychom toho docílili, je nezbytné soustředit se také na estetickou stránku celého objektu. A to jak z hlediska exteriéru, tak samozřejmě i interiéru. V obou případech však může pomoci jediné, a to kamenné obklady. Ty jsou v posledních letech velkým hitem zvláště u rodinných domů. Navíc mají široké možnosti uplatnění. Obložit jimi můžete třeba venkovní fasádu, váš plot, různé opěrné zítky, garáže, ale stejně tak sokly a několik dalších stavebních prvků. V interiéru se zase perfektně hodí na obložení stěn jako takových, barových pultů, schodišť, ale stejně tak i chodeb či koupelen. Otázkou tak pouze zůstává, zda vsadit na přírodní, nebo umělou variantu.

Přírodní varianta

Výhody přírodních kamenů jsou zřejmé, a mezi ty hlavní patří třeba i výborná mrazovzdornost, odolnost proti všem povětrnostním vlivům, ale také minimální nasákavost. Díky tomu je přírodní kámen ideální volbou hlavně do exteriéru. Drobným negativem však může být hlavně samotná váha daných kamenů, nebo dostupnost konkrétního typu. Přesto ale díky svým pozitivům bývá tou nejoblíbenější variantou zvláště u zákazníků, kteří si potrpí nejenom na vzhled, ale také na kvalitu.

Pokud bychom se zaměřili na ty nejvyužívanější možnosti, jistě mezi ně spadá pískovec, opuka, ale stejně tak travertin, mramor, nebo obklady z břidlice. Všechny tyto zmíněné varianty se navíc hojně používaly i v minulosti, ale i teď, ve 21. století jsou stejně zajímavými estetickými prvky, jako tomu bylo dříve.

Umělá varianta

Tato varianta rozhodně zaujme svým vzhledem, jelikož ty nejlépe zhotovené jsou téměř k nerozeznání. Přesto je k jejich výrobě používán beton, popřípadě sádra. Logicky nabídnou nejenom nižší cenu, ale i nižší hmotnost. Vše s možností vyrobit doslova jakoukoliv imitaci. Na druhou stranu oproti přírodnímu kameni mohou mít nižší kvalitativní vlastnosti.

obklady-z-kamene-muzete-vyuzit-v-exterieru-i-v-interieru

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Uživatelská recenze Cyklotrenažéru Insportline S800i

  Uživatelská recenze Cyklotrenažéru Insportline S800i

  Pokud čtete články o tom, jak hubnu, tak jistě víte, že jsem v první vlně Covidu přibral docela hodně a pak, když jsem chodil do práce jsem se snažil zhubnout rychlou chůzí, cvičením a změnou stravy. To se mi i dařilo a náhle jsem opět doma na Home office bez možnosti chodit své 4 kilometry pěšky,

 • Jak jsem dělal květináč z kmene stromu

  Jak jsem dělal květináč z kmene stromu

  Ani nevím, jak na to přišla řeč, že by bylo hezké, pokud bychom na zahradě měli vydlabaný kmen, v něm hlínu a květiny – zkrátka takový přírodní květináč. Byť manuálně zručný moc nejsem, rozhodl jsem se, že do toho půjdu. Jak se dlabe takový kmen? První moje otázka byla, jak vlastně takový kmen vydlabat. Nikdy

 • Jak jsem se stal tátou 6. díl

  Jak jsem se stal tátou 6. díl

  Naposled jsem psal, když měla Josefína rok a půl. Nyní už má dva roky a měsíc a tak je čas na další článek. Opět se posunula ve vývoji, takže je s ní stále větší sranda. Táta v práci, v Praze Tohle už umí říct, byť trochu zkomoleně. Když říká, že táta pracuje umí to i

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..