|  | 

Internet

Placla zveřejnila své výsledky za rok 2013

Včera zveřejnil Michal Kubíček, majitel největšího pay per post systému v Česku Placla, výsledky za uplynulý rok. Jsou to zajímavá čísla, která vedou blogery k motivaci tenhle systém nadále využívat. Změnou majitele, které proběhla v lednu 2014, se Placla více otevřela světu a nový majitel tak dává nám obyčejným lidem více nakouknout pod pokličku nejstaršího systému placených článků.

Placla má nadále budoucnost a né že né

Podle infografiky, která byla včera zveřejněna na placlím blogu je zřejmé, že Placla neumírá. Aktivních je stále 410 blogů, inzerentů bez mála 600. Dalšími zajímavými čísly jsou především vyplacené provize, jejichž výše jde do řádů miliónů, přesněji 2 535 641 Kč. Jsme rádi, že nepatrná část téhle částky skončila i na našem bankovním účtě. Ovšem nejpilnějšímu blogeru se ani zdaleka nepřibližujeme, bohužel. Částka 310 934 Kč, kterou si tenhle bloger za rok na Placle vydělal, je pro nás na dalších 50 let nedosažitelná.

Průměrná cena za článek, resp. normostranu se v roce 2013 ustálila na výši 283 Kč. Celkový počet článků, které si inzerenti objednali je rovných 12 084. A jaké články nejvíce frčí? Jsou to ty, které se pohybují v cenovém rozmezí 220 – 240 Kč, následované dražšími články, za které inzerent nabízí 250 – 300 Kč. Ovšem bez šance nejsou i články nad 500 Kč. Nyní majitelé nově nabízejí i VIP poptávky a podle prvních zpráv si nevedou úplně zle.

Po prvním měsíci, kdy Placlu převzal nový majitel vidíme zatím samé pozitivní změny. Jistě jste si sami všimli statistiky rychlosti zveřejňování článků, více informací o zákulisí, již zmíněných VIP poptávek. Je stále co vylepšovat a sami jsme zvědaví, co ještě přijde.

placla-zverejnila-sve-vysledky-za-rok-2013

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Mintos – půlroční zkušenost

  Mintos – půlroční zkušenost

  Jsem zatím poměrně krátkým uživatelem platformy Mintos. Účet mám založen někdy od dubna 2016 a aktuálně jsem vložil pouhých 120 EUR, což je například částka, kterou jste v minulosti zaplatili v Rakousku pokud jste vjeli na dálnici bez dálniční známky. Výnos a garance Nyní se již dostanu k důvodům,  proč se mi platforma líbí. Pominuli

 • MP3levně.cz běží na Webarealu

  MP3levně.cz běží na Webarealu

  Když jsme před dvěma lety přemýšleli, s čím budeme mít eshop, přišel kamarád Honza s tím, že bychom mohli nakupovat a prodávat MP3 přehrávače, takové ty levné, že to bude moc fajn. A ono to skutečně moc fajn je, ale aby to nějak fungovalo museli jsme vymyslet na čem eshop mp3levně.cz poběží. Honza ani já nejsme programátoři,

 • Investorem na Zonky – díl první

  Investorem na Zonky – díl první

  V minulosti jste si mohli přečíst o tom, jak mi Zonky pomohl, když jsem stavěl dům a chyběly mi peníze, které banka nechtěla uvolnit. Článek jsem napsal tak pochvalně, že  jsem od jednoho čtenáře dostal vynadáno, že je to pěkně hloupě napsaný PR článek J Pán se docela spletl, nebyl to PR, byla to chvála na

2 Comments

 1. Ondra

  Jsou to rozhodně zajímavá čísla a taky se mohu pochlubit jistým podílem na vyplacené částce. I když si myslím, že ten nejlépe placený bloger je spíše firma, pro kterou píšou další lidí. Ale i tak si myslím, že majiteli zůstal slušný obnos. A jelikož mi tento týden schválili další blog, budu se snažit šampiónu co nejvíce přiblížit. A ano, kromě mne pro mě píšou ještě další tři lidé ;)!

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..