|  |  | 

Cestování Výlety

Plánujete cestovat metrem?

Metro je celosvětově nejlepší možnost, jak se přepravit v rámci velkých měst. V naší zemi je to Praha, které se může pyšnit hned třemi linkami, tedy třemi různými trasami, které se vzájemně na určitých místech prolínají a umožní tak přestup a změnu směru jízdy. Samozřejmě pražské metro má svá specifika a tak pokud se chystáte cestovat tímto způsobem, je určitě dobré zjistit si bližší informace o tom, jaké linky jsou, kam nás dovezou, nebo jaký je jízdní řád – tedy můžeme na metro čekat, a kdy naopak nepojede. Příkladem mohou být noční hodiny, kdy už jsme odkázáni pouze na autobus.

Vše v rámci přehledné mapy

Ačkoliv pražské metro vypadá na první pohled velmi jednoduše, nabídne možnost procestovat skutečně celou Prahu a navštívit tak nejvýznamnější místa. V tomto směru pomůže hlavně mapa pražského metra, díky které budete přesně vědět, v jaké části města se dané stanice nacházejí, nebo na jakých leží linkách. Stejně tak díky ní získáte informace o všech přestupních stanicích, kterými je Florenc, Hlavní nádraží, Náměstí republiky, Muzeum a Můstek. V rámci nich tak není problém změnit trasu a využít zbývajících dvou linek. Ty jsou samozřejmě barevně odlišovány a dnes jsou označeny celkem třemi barvami, a to žlutou, zelenou a červenou.

Zjistěte i zajímavosti

Budete-li si o pražském metru zjišťovat informace, rozhodně budete zaujati některými technickými parametry, které se k němu vážou. Patří sem třeba to, že přepraví až 600 milionů pasažérů ročně, stejně jako kolik má stanic jednoduchých, nebo i takzvaně dvojitých. Stejně tak vás může ohromit i to, že jednotlivé trasy mají celkem na délku více než 65 kilometrů a ty vedou nejenom pod zemí, ale některé také nad zemským povrchem. A to určitě nejsou jediné zajímavosti, a tak cesta metrem určitě nemusí být nuda. Nevěříte? Zjistěte si další zajímavá fakta.

planujete-cestovat-metrem

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

  • Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

    Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

    Opouštíme Bangkok. Nasedáme na letadlo a za hodinku a kousek letu už přistáváme na letišťátku na Koh Samui. To letiště je opravdu takové téměř rodinné, dalo by se říct, žádné obrovské haly, prakticky celé obklopené přírodou. Transfer za 200 BTH na osobu Na letišti se nachází pultík přepravní společnosti, která vám zajistí odvoz z letiště

  • Thajsko – díl čtvrtý – Chrámy Wat Pho, Wat Arun, ležící buddha

    Thajsko – díl čtvrtý – Chrámy Wat Pho, Wat Arun, ležící buddha

    Poslední celý den v Bangkoku jsme věnovali prohlídce chrámů. Chtěli jsme podle plánu navštívit kromě Wat Pho a Wat Arun i další chrámy a také královský palác, ale zkrátka by toho na jeden den bylo moc a myslím, že by nám to pak všechno splývalo dohromady. Královská palác mě mrzí docela, ale snad se ještě

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..