|  |  | 

Finance Společnost

Plnění obálek s výdělkem až 15 tisíc? Podívejme se podrobně, jak to vlastně je

Poslala mi včera manželka odkaz na adresu obalky-doma.cz jestli je to jako reálné, že chtějí 990 Kč za registraci a co si o tom myslím. Podíval jsem se tedy na nabídku podrobně. V následujících odstavcích odhalíme celou podstatu nabídky.

 

Na první pohled:

V odpověď na formulář, kde žena reagovala byl text ve znění toho, že samostatná práce zahrnujeplnění získaných obálekpřiděleným obchodním a propagačním materiálem.

 

Dále informace o tom, že naplněné obálky přiděleným materiálem je třeba zaslat ke kontrole a proplacení do firmy.

 

Platí 8,5 Kč až 15,5 Kč za každou dodanou a naplněnou obálku.
Pod čarou je poznámka, že se nejedná o podvodnou nabídku domácí práce ve která vás platí za to že hledáte další zájemce o domácí práci, tedy takzvané „Letadlo“

 

Co z výše uvedeného soudíte na první pohled? Po přečtení bych si myslel, že mi firma zašle prázdné obálky, propagační materiály a mým úkolem bude obálky naplnit a poslat je zpět firmě, která je rozešle a vám proplatí peníze za naplnění.
To by bylo velmi hezké a přiznám se, že takovou práci bych si uměl také představit. 1000 obálek bych jistě za měsíc naplnil, takže 15 tisíc korun by byl velmi hezký přivýdělek.
Tak to ovšem nefunguje. V následujícím odstavci si odhalíme způsob vašeho výdělku.

 

Na druhý pohled, aneb jaký je princip?

Jak jsem již psal, pokud jste vážný zájemce musíte nejprve uhradit 990 Kč. V této ceně dle obchodních podmínek společnosti obdržíte sadu, která obsahuje:
– doporučený pracovní postup formou inzerce
– poukaz pro bezplatný odběr prvního paketu s obchodním a propagačním  materiálem k plnění
– vzorové materiály s aktuálními nabídkami
– průvodka k proplacení naplněných obálek a dva výtisky smlouvy o spolupráci

 

Co s tím budete dělat?

V obchodních podmínkách, bod číslo 9 stojí, že „uvedená sada slouží spolupracovníkovi jako podklad k vykonávání samostatně výdělečné činnosti prováděné formou domácí práce, která zahrnuje aktivní prezentaci partnerských nabídek“

 

A nyní si musíme vysvětlit co znamená pojem „Aktivní prezentace partnerských nabídek“ I tento bod naštěstí vysvětlují obchodní podmínky.

 

Bod č. 16 přímo říká:
„Pojmem aktivní prezentace partnerských nabídek se rozumí vlastní prezentace a propagace nabídek výdělečných činností smluvních partnerů provozovatele prostřednictvím inzerce nebo jiné propagace na internetu či v tisku, e-mailem, telefonicky, případně osobním kontaktem apod. Tímto způsobem si spolupracovník zajistí přísun ofrankovaných a nadepsaných obálek (dále jen „obálka“), které mu zájemci zašlou jako zpětnou reakci na jeho prezentaci.“

 

Co tedy v reálu budete dělat?

Po výše přečteném vám už možná blesklo hlavou jaká bude vaše práce.
Budete inzerovat výdělečné činnosti a když se vám podaří získat kontakt a dotyčný, kterého oslovíte vám zašle ofrankovanou obálku, pak ji naplníte a zašlete ke schválení a za tohle teprve získáváte peníze.

 

Jasno? Pokud stále ne, tak řekněme jinými slovy, že budete muset sami sehnat vážného zájemce o vaši nabídku. Ten vám zašle obálku se známkou a vy ji naplníte a zašlete do firmy, která ji pošle na uvedenou adresu.

 

Co když chcete od smlouvy odstoupit?

Myslíte si, že budete moci zákonně do 14 dnů odstoupit od smlouvy a získat zpět svých 990 Kč? Ovšem že ne. K tomu slouží bod obchodních podmínek č. 14, kde cituji: Spolupracovník prohlašuje, že výslovně požádal, aby provozovatel započal s poskytnutím služeb ještě před uplynutím lhůty pro odstoupení, zároveň bere na vědomí, že nemůže odstoupit od smlouvy o poskytování služeb, jestliže byly splněny s jeho předchozím výslovným souhlasem před uplynutím lhůty pro odstoupení, pokud není ujednáno jinak. Výslovný souhlas dává odesláním formuláře.

 

Aby přece jen však firma umožnila nějak odstoupit od smlouvy je zde bod číslo 15, který vám nad rámec zákona umožní odstoupit. Bude vás to stát „jen“ Stornopoplatek 290 Kč, zbytek byste měli obdržet do 14 dnů.

 

Nutno říct, že částka 990 Kč je v podstatě vratná platba, která vám bude vrácena v případě, kdy splníte limit a zašlete 80 ks naplněných obálek.
Nemusím však dodávat, že drtivá většina spolupracovníků očekávala od této práce zcela něco jiného, a tak neodešle nic, maximálně odstoupení od smlouvy se stornopoplatkem.

 

Lze si tedy opravdu vydělat?

Smyslem článku není říct, že na adrese obalky-doma.cz se dočkáte podvodného jednání. Naopak, vše je korektní, ale náplň práce zjistíte až v obchodních podmínkách, pokud si je tedy včas přečtete.

 

Smyslem tohoto článku je jen ukázat pravou náplň práce. Netvrdíme, že si nemůžete takto vydělat. Pokud budete inzerovat (tak, jak je zřejmě popsáno v dokumentaci kterou získáte) můžou se vám zájemci jen hrnout a vy tak opravdu následně můžete posílat obálky a vydělávat si peníze. Je nutné však počítat s tím, že v rámci takové inzerce bude velká konkurence a také asi bude potřeba počítat s nějakými výdaji za inzerci.
Věřím tomu, že za svou práci zaplaceno dostanete a včas, neboť z vaši práce má firma výdělek, takže zaplatit vám drobnou provizi nebude problém.

 

Osobně mám problém s následujícím:
– Adresa, kam můžete psát je jen P.O. box
– Na stránce zcela chybí telefonní kontakt, kam se můžete obrátit
– Email je podepsán jako tým – žádný konkrétní člověk s kým byste mohli komunikovat
– Obrázky spokojených uživatelů pocházejí z databanky Shutterstock
– Ohlasy – kde maté jistotu, že jsou pravé? Hledejte spíše reference na firmu

 

Našel jsem třeba krátkou recenzi Dtestu viz zde. Dále si nějaké zkušenosti můžete najít zde i když s rezervou, protože příspěvky některých uživatelů hovoří sami za sebe. Odsuzují něco, aniž by si cokoliv přečetli a nastudovali. Jak jsem již psal, nejde o podvod, jde o spolupráci, kde musíte sami získat kontakty a když se vám to podaří vyděláte si, toť vše 🙂

 

Závěr:

Na uvedeném webu najdete nabídku možnosti spolupráce, kde budete sami inzerovat a hledat si své zájemce, kteří vám odešlou obálku s nadepsanou adresou a známkou. Do takové obálky vložíte propagační materiály a zašlete firmě s kterou jste uzavřeli spolupráci pro kontrolu a proplacení částky.
Zda si takovým způsobem můžete vydělat a kolik nevím, nezkoušel jsem, tedy nemohu odsoudit, ono asi hodně záleží i na tom, kolik jste ochotni investovat do inzerce.

 

Tím jsme si vysvětlili nabídku daných webových stránek bez zaujetí nebo naopak bez nadržování. Vyhodnocení získaných informací je na vás.
plneni-obalek-s-vydelkem-az-15-tisic-podivejme-se-podrobne-jak-to-vlastne-je

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Od října 2021, kdy jsme napsal šestý díl jsem se odmlčel. Za tu dobu se moje váha několikrát změnila, bohužel směrem nahoru a teď zase konečně dolů. Začalo to pozvolna, o půl kila o kilo, pak se zase dolů a pak už jen nahoru. Když jsem si váhu přestal hlídat Aby to podle nadpisu nevypadalo

 • Testuji Investown a porovnávám jej s Fingood

  Testuji Investown a porovnávám jej s Fingood

  O tomto projektu, který mi připomíná Fingood vím už nějakou dobu, ale trvalo mi docela dlouho, než jsem se rozhoupal se do něj namočit. Nakonec mě k tomu vedla jedna věc na kterou jsem si stěžoval už v mém ročním přehledu. Úroky z Fingood jsem si totiž nechal posílat na běžný účet a tam jsem

 • Loni koloboběžky, letos Proplať.to, aneb můj finanční rok 2022

  Loni koloboběžky, letos Proplať.to, aneb můj finanční rok 2022

  Hmm, koukám na úvodník z minulého roku, kde se zmiňuji o tom, jak to rychle uběhlo. Letos, pokud je to vůbec možné uběhl ten čas od loňského listopadu do konce letošního října ještě rychleji. A že to byl divoký rok. Opět toho bude hodně, tak si raději na to uvařte kafe. Mimochodem začíná mě děsit,

2 Comments

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..