|  |  | 

Film Kultura

Půlnoční klub, Půlnoční mše, Vidím vás, Feria – nejtemnější svit, Poslední autobus aneb doma s Covidem

To je tak, když dostanete Covid, nikam nemůžete a jediné, co se tak dá kromě spaní dělat je čumět na seriály. Netflix jich má v zásobě dost a tak jsem jich několik nyní viděl.

Své dojmy vám shrnu u seriálu maximálně do několika odstavců a seriály budu řadit od podle mě nejnudnějšího a nejhoršího až po ten nejvíce zajímavý. Tak pojďme na to.

Půlnoční mše

Jednotlivé díly mají cca 60 minut a minimálně dobrých 30 minut se v seriálu mluví a mluví. Mluví se zde o bohu, Ježíši Kristu. Celou dobu, neustále a pořád, pokud tedy jste věřící, nemusel by vás seriál nudit. Pokud ale do kostela nechodíte a v boha nevěříte, budete se téměř celou dobu šíleně nudit. Děj se vleče pomalu jako polozdechlá krysa. Trailer níže vypadá mnohem zajímavěji než moje kritika, ale věřte mi on by ten trailer vlastně stačil. Za mě určitě.

Snad to nebude žádný spojler, když řeknu že poslední věta posledního dílu „Necítím nohy“ naprosto podtrhuje děsivost celého seriálu. A tím nemyslím, že byste měli čekat nějaké lekačky, ale on vás seriál totiž děsivě unudí k smrti, pokud tedy, jak jsem již psal nemilujete řeči o Hospodinovi, našemu Pánu atd. Ty jsou zde zastoupeny ve velkém a tvoří min 50% všech promluv postav.

Za mě tohle nikdy nemělo vzniknout, byť na CSFD jsou jednotlivé díly hodnoceny okolo 75%. Za mě tak 10% a to jen díky úctě k hercům, že se ty žvásty musely naučit.

Poslední autobus

Seriál pro děti – náctileté. Velmi nízkonákladový, předvídatelný, nudný, do počtu. Musím říct, že ač se seriál aspoň moc netáhnul oproti předchozímu bylo to docela utrpení.

A konec by snad mohl naznačovat ještě druhou sérii, no snad ne. V rámci zachování lidské příčetnosti a aspoň nějaké minimální důstojnosti tvůrců by už pokračování nikdy být nemělo. Na druhém místě je jen proto, že zde nejsou kecy o bohu a že se seriál neprožvanil do svého konce, ale sem tam se tam i něco dělo. I tak to ale byla ztráta času, pořád bych si raději přečetl dobrou knihu. Za mě tak 15%.

Půlnoční klub

Tady se už bavíme o jiném levelu. Seriál není přitom nijak unikátní a první díl je přímo přecpaný zbytečnými lekačkami, kterých je tam asi 30 a nejhorší že každou z nich čekáte a jsou naprosto zbytečné a jak je jich mnoho tak i trapné.

Parta umírajících teenagerů žije v sanatoriu, kde čekají na smrt. Každou noc si vyprávějí děsivé příběhy, které si vymýšlejí. Sanatorium je postaveno na zvláštním místě a v minulosti se jedné jejich pacientce povedlo uzdravit. Na to se snaží přijít rakovinou postižená pacientka Ivanka. Objeví docela zajímavé věci spojení s budovou a místem.

Více popisovat nebudu, abych vás nepřipravil o překvápko, pokud byste koukali. Na tento seriál už se dá v pohodě dívat. Nesmí zde chybět samozřejmě lesby, gayové, černoši, asiaté a podobně, ale to už k produkci Netlix tak nějak patří. Jinak za mě klidně 65%, proč ne, byl fajn, i když podruhé už bych jej vidět nechtěl, což kromě Stranger Things a Dark zatím asi z produkce Netflix nic.

Takže si připijeme na ty předtím, na ty potom. Na nás teď na ty jinde. viděné neviděné, tady, ale ne tady.

Vidím vás

Dít se mi to, co se dějem lidem v seriálu zdrhnu z domu a nevracím se a je mi jedno, že uteču. Jak víme, tak tíživé a hutné atmosféry lze dosáhnout nejen tmou plnou monster a lekaček (to mnohdy naopak vůbec nefunguje), ale je to možné učinit za bílého dne, přečtením obyčejného dopisu ze schránky. A protože rodina, která v domě bydlí se jen tak zaleknout nechce a chce celé věci přijít na kloub odhaluje pravdu postupně, byť se ji odpovědi a stejně tak divákovi nedostane.

Nevím, zda je v plánu druhá série či ne, ale docela by mě zajímalo, kdo za tím vlastně stojí. S ohledem na to, že je prý seriál točen podle skutečných událostí a na konci posledního dílu byla informace, že se nikdy nepovedlo vypátrat, kdo byl tím pozorovatelem, tak se bojím, aby případná druhá řada nebyla už poněkud zbytečná a zbytečně natahovaná.

Myslím, že seriál Vidím vás má docela i nápad, provedení a když už odhalíte pravdu tak…No zkrátka, fakt dobrý. Ne že bych traumata s rodinou nějak extra prožíval, ale umím se vžít do jejich situace a myslím, že by mi byla krajně nepříjemná. Za mě 80%.

Feria nejtemnější svit

A vítězem se stává… no tak se zase všichni uklidníme ne? Feria nejtemnější svit je moc fajn seriál, kde se odehrávají děsivé věci. Opět takovým příjemným faktem je, že jde o seriál ze španělské produkce a vzpomenu-li si na 30 stříbrných, tak jsem se docela těšil. A ani Feria – nejtemnější svit mě nezklamal. Možná tedy až na ten konec. Na ČSFD má tento seriál jen 50% průměr, ale ne vždy se mé hodnocení sejde s hodnocením ostatních.

Za mě je Feria nikoliv příliš nápaditý, ale napínavý a zajímavý seriál, který má hlavu a patu, pořád se tam něco děje a pokud máte rádi záhady, okultismus, démony, tak si myslím, že by se vám mohl líbit. Podle mě není lepší než výše zmíněný Vidím vás, ale není ani horší, také bych mu dal 80%.

Knížka je lepší volba

Ani jeden z výše uvedených seriálů není vyložená bomba a za rok si budu matně pamatovat že jsem jej viděl nebo o čem byl. Proto pokud čas strávený u těchto seriálů věnujete raději dobré knize uděláte lépe. Udělal bych to samé, ale jednak aktuálně nemám nové knihy (Nevyšlo nic co by mě zaujalo) a také ono když člověku není dobře, tak se raději pasivně na něco dívá než aktivně čte.

pulnocni-klub-pulnocni-mse-vidim-vas-feria-nejtemnejsi-svit-posledni-autobus-aneb-doma-s-covidem

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Ve při – to mě dostalo

  Ve při – to mě dostalo

  Nejsem příznivcem dramat. Připadají mi nudná. Ve při jsou jiní, je to taková tragikomedie nebo možná jen akční drama a něco, co mě dostalo fakt na kolena po dlouhé době. Tohle jsem si dal na dva večery, pak jsem seděl odbouraný a nebyl schopen ničeho. O čem to je Znáte mě, nechci prozrazovat příběh, takže

 • The Last of us – zombí post apo

  The Last of us – zombí post apo

  Internetem i seriálovou scénou nyní cloumá nový seriál vysílaný na HBO max na motivy hry se stejnojmenným názvem The Last of us. Já jsem hru hrál a hodně se mi líbila, dvojku jsem už však nehrál neboť jsem už neměl konzoli a nyní jsem byl tedy docela zvědavý na seriál. Ač normálně mám jen Netflix,

 • Wednesday je po dlouhé době skvělý seriál

  Wednesday je po dlouhé době skvělý seriál

  Poslední dobou mě produkce Netlixu moc nenadchla a na to, abych si platil Amazon, Walt Disney a HBO nemám, takže jsem zvláště závislý na tom, co na Netlixu vydají. Seriál Wednesday jsme měli s manželkou za tři dny shlédnutý, po dlouhé době fakt super seroš. Ne aby ses pousmála Opět to bude bez spojlerů, ale

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..