|  |  |  | 

Film Kultura Recenze

Ragnarök – Konec světa – příjemné překvapení

Včera jsem dokoukal druhou řadu seriálu Ragnarök – Konec světa a rád bych se podělil o své dojmy. Nejsem sice úplně fanoušek severské mytologie a moc se v jejich bozích nevyznám, ale to není pro sledování podmínkou.

Krásné prostředí a severské ksichty

Je příjemnou změnou pustit si něco jiného než seriál z produkce USA a ještě navíc v originálním norském znění. Shledávám to velmi osvěžujícím. Především příroda okolo města Edda (když jsem jej hledal v reálném světe našel jsem jej pod městem Odda) je fascinující. Nádherné hory, vodopády, příroda bere dech. Už dlouho bych rád zrovna Norsko navštívil, a tak byl Ragnarök – Konec světa příjemným lákadlem.

Chvíli jsem si musel zvykat na ty severské ksichtíky, ale je to asi lepší než španělské (30 Stříbrných) a vlastně to bylo pak v pohodě, dokonce tam mají dvě pěkné holky, no fakt nekecám.

Co zápletka?

Nebudu se rozepisovat o ději, proč bych to dělal, pokud jste jej neviděli tak bych vám akorát zkazil radost. Nicméně jak asi víte bude to o severské mytologii, jejich bozích, obrech a tak podobně.

Co mě příjemně překvapilo, tak v ději bylo několik zvratů, které jsem nečekal. Co mě překvapilo už méně a řekl bych nepříjemně byla love story jak z Twilight vystřižená. Díky Ódinovy za to, že ji není věnována taková pozornost, jak jsem si zprvu myslel, jinak bych to asi vypnul.

Je nad čím přemýšlet

Po dlouhé době seriál nad kterým jsem po skončení dílu mohl hloubat a přemýšlet. Jednotlivé postavy řeší své problémy a všichni řeší vlastně i problémy ostatních. Řeší se zde mimo jiné otázky globálního oteplování, narušení přírody člověkem a jiná témata. Seriál mě dokonce donutil si o místní mytologii něco přečíst. Není to nutné, ale Ragnarök – Konec světa ve mě tento zájem vyvolal. Jestlipak víte že vlastně slovo Ragnarök opravdu značí konec světa?

Každá sezóna má 6 dílů a upřímně jsem si myslel, že druhá bude poslední. Bohužel není, takže opět budeme téma natahovat a protahovat až do doby, než se z toho stane opět strašlivá sračka. Přitom je to úplně zbytečné. Seriál jako takový moc výplně podle mě nemá a velmi osvěžující (jo to slovo se mi tady fakt hodí i když jsem jej už jednou použil, vím o tom) je i to, že jednotlivé souboje jsou krátké, nenatahované a prostě baví. Proto je třetí série zbytečná.

A protože je to produkce Netflix, tak zde nechybí co? Jo uhodli jste. Nechybí lesbičky, gayové, Indka, liliputáni. Hele a kde jsou černoši jako? To je rasismus, protože černocha jsem tam neviděl (možná jsem si jen nevšiml, ale to je taky blbě ne?) a to je rasistický. Být černochem žaluju Netflix.

Závěrečné hodnocení

Takže, co jste se zatím dověděli? Nic moc že, to je dobře, nic moc jsem neřekl a tak to má být. Jo, musím říct, že fakt tenhle Ragnarök – Konec světa už tím, že ho člověk poslouchá v originálu a čte titulky je zajímavý. Je to zkrátka něco úplně jiného a přitom docela fajn. Má své mouchy, klišé a místy očekávaný průběh děje. Umí ale také překvapit. U mě dokázal to, že jsem nad seriálem přemýšlel, hledal jsem si informace a to už se dlouho nestalo, aby mě něco tak zaujalo. Přitom nejde o žádnou pecku nad kterou byste slintali, ani o žádný Wow efekt. Tento seriál má kouzlo jinde. Aspoň já jsem si ho v něm našel. Je obyčejný, ale ne tak docela, má koule i když byste to do něj neřekli. (myšleno stále ten seriál – to jen pro jistotu)

Jediné mínus je jen budoucí třetí řada. Nemusí být špatná, ale už je to podle mě zbytečné. Nadstavování, ředění, prostě kaše. Stačilo 12 dílů, bylo to akorát a jak se říká v nejlepším se má skončit. Njn, jenže mašinka na prašulky ještě jede, tak je potřeba podojit ji co nejvíc. Nesnáším tenhle byznys, je to hnus.

ragnarok-konec-sveta-prijemne-prekvapeni

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

  • Sandman – pohádka pro dospělé

    Sandman – pohádka pro dospělé

    V tomto článku se pokusím shrnout, co se mi na seriálu Sandman líbilo, co už méně, co vůbec a pokusím se vyhnout spojlerům a pokud to nebude možné upozorním předem. Je libo LGBT? Vybafl na mě tento seriál na Netlixu a tak jsem si jeden díl pustil, pak druhý a nakonec jsem to dokoukal úplně

  • Thomas Anders – Cosmic . recenze

    Thomas Anders – Cosmic . recenze

    Recenze je možná dost silné slovo, spíše bych rád vyjádřil můj názor na toto album, které se podobá soundu Modern Talking, přesto je trochu jiné. Návrat zvuku Modern Talking? Možná nový textař, možná se Thomas rozhodl sám, že texty budou kopírovat texty Dietera Bohlena. Znát je to v každé písničce. Uslyšíte rýmy, které byly již

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..