|  |  |  | 

Film Kultura Recenze

Ragnarök – Konec světa – příjemné překvapení

Včera jsem dokoukal druhou řadu seriálu Ragnarök – Konec světa a rád bych se podělil o své dojmy. Nejsem sice úplně fanoušek severské mytologie a moc se v jejich bozích nevyznám, ale to není pro sledování podmínkou.

Krásné prostředí a severské ksichty

Je příjemnou změnou pustit si něco jiného než seriál z produkce USA a ještě navíc v originálním norském znění. Shledávám to velmi osvěžujícím. Především příroda okolo města Edda (když jsem jej hledal v reálném světe našel jsem jej pod městem Odda) je fascinující. Nádherné hory, vodopády, příroda bere dech. Už dlouho bych rád zrovna Norsko navštívil, a tak byl Ragnarök – Konec světa příjemným lákadlem.

Chvíli jsem si musel zvykat na ty severské ksichtíky, ale je to asi lepší než španělské (30 Stříbrných) a vlastně to bylo pak v pohodě, dokonce tam mají dvě pěkné holky, no fakt nekecám.

Co zápletka?

Nebudu se rozepisovat o ději, proč bych to dělal, pokud jste jej neviděli tak bych vám akorát zkazil radost. Nicméně jak asi víte bude to o severské mytologii, jejich bozích, obrech a tak podobně.

Co mě příjemně překvapilo, tak v ději bylo několik zvratů, které jsem nečekal. Co mě překvapilo už méně a řekl bych nepříjemně byla love story jak z Twilight vystřižená. Díky Ódinovy za to, že ji není věnována taková pozornost, jak jsem si zprvu myslel, jinak bych to asi vypnul.

Je nad čím přemýšlet

Po dlouhé době seriál nad kterým jsem po skončení dílu mohl hloubat a přemýšlet. Jednotlivé postavy řeší své problémy a všichni řeší vlastně i problémy ostatních. Řeší se zde mimo jiné otázky globálního oteplování, narušení přírody člověkem a jiná témata. Seriál mě dokonce donutil si o místní mytologii něco přečíst. Není to nutné, ale Ragnarök – Konec světa ve mě tento zájem vyvolal. Jestlipak víte že vlastně slovo Ragnarök opravdu značí konec světa?

Každá sezóna má 6 dílů a upřímně jsem si myslel, že druhá bude poslední. Bohužel není, takže opět budeme téma natahovat a protahovat až do doby, než se z toho stane opět strašlivá sračka. Přitom je to úplně zbytečné. Seriál jako takový moc výplně podle mě nemá a velmi osvěžující (jo to slovo se mi tady fakt hodí i když jsem jej už jednou použil, vím o tom) je i to, že jednotlivé souboje jsou krátké, nenatahované a prostě baví. Proto je třetí série zbytečná.

A protože je to produkce Netflix, tak zde nechybí co? Jo uhodli jste. Nechybí lesbičky, gayové, Indka, liliputáni. Hele a kde jsou černoši jako? To je rasismus, protože černocha jsem tam neviděl (možná jsem si jen nevšiml, ale to je taky blbě ne?) a to je rasistický. Být černochem žaluju Netflix.

Závěrečné hodnocení

Takže, co jste se zatím dověděli? Nic moc že, to je dobře, nic moc jsem neřekl a tak to má být. Jo, musím říct, že fakt tenhle Ragnarök – Konec světa už tím, že ho člověk poslouchá v originálu a čte titulky je zajímavý. Je to zkrátka něco úplně jiného a přitom docela fajn. Má své mouchy, klišé a místy očekávaný průběh děje. Umí ale také překvapit. U mě dokázal to, že jsem nad seriálem přemýšlel, hledal jsem si informace a to už se dlouho nestalo, aby mě něco tak zaujalo. Přitom nejde o žádnou pecku nad kterou byste slintali, ani o žádný Wow efekt. Tento seriál má kouzlo jinde. Aspoň já jsem si ho v něm našel. Je obyčejný, ale ne tak docela, má koule i když byste to do něj neřekli. (myšleno stále ten seriál – to jen pro jistotu)

Jediné mínus je jen budoucí třetí řada. Nemusí být špatná, ale už je to podle mě zbytečné. Nadstavování, ředění, prostě kaše. Stačilo 12 dílů, bylo to akorát a jak se říká v nejlepším se má skončit. Njn, jenže mašinka na prašulky ještě jede, tak je potřeba podojit ji co nejvíc. Nesnáším tenhle byznys, je to hnus.

ragnarok-konec-sveta-prijemne-prekvapeni

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Ve při – to mě dostalo

  Ve při – to mě dostalo

  Nejsem příznivcem dramat. Připadají mi nudná. Ve při jsou jiní, je to taková tragikomedie nebo možná jen akční drama a něco, co mě dostalo fakt na kolena po dlouhé době. Tohle jsem si dal na dva večery, pak jsem seděl odbouraný a nebyl schopen ničeho. O čem to je Znáte mě, nechci prozrazovat příběh, takže

 • The Last of us – zombí post apo

  The Last of us – zombí post apo

  Internetem i seriálovou scénou nyní cloumá nový seriál vysílaný na HBO max na motivy hry se stejnojmenným názvem The Last of us. Já jsem hru hrál a hodně se mi líbila, dvojku jsem už však nehrál neboť jsem už neměl konzoli a nyní jsem byl tedy docela zvědavý na seriál. Ač normálně mám jen Netflix,

 • Wednesday je po dlouhé době skvělý seriál

  Wednesday je po dlouhé době skvělý seriál

  Poslední dobou mě produkce Netlixu moc nenadchla a na to, abych si platil Amazon, Walt Disney a HBO nemám, takže jsem zvláště závislý na tom, co na Netlixu vydají. Seriál Wednesday jsme měli s manželkou za tři dny shlédnutý, po dlouhé době fakt super seroš. Ne aby ses pousmála Opět to bude bez spojlerů, ale

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..