|  |  |  | 

Ostatní Recenze Uncategorized

Recenze Aku křovinořez Black and Decker GLC3630L20

Nedávno jsem prodal aku Black and Decker křoviňák, který byl cca 6 let starý a byl na 18V baterii. Na ty roky toho posekal docela dost a myslím, že fungoval skvěle, aby byl čas koupit něco s delší výdrží a větším výkonem. Vybral jsem si tedy nový model, který už asi měsíc používám a tak mohu napsat jeho recenzi. video recenze bude později.

Ergonomie a skladnost

Plusové body tenhle model s nezáživným názvem GLC3630L20 získává za teleskopickou tyč s rychloupínákem. Je do dobré hlavně proto, když chcete křoviňák uklidit a máte málo místa. Smrskne se minimálně o 50 cm, což je skvělé.

Škoda, že ta černá rukojeť není sklopná, to byla u modelu co jsem měl velká výhoda a ještě více to podtrhlo skladnost sekačky. Zde jen posuvná, škoda.

S rukojetí můžete pohybovat nahoru a dolu, ale bohužel není sklopná jako jsme byl zvyklý i předchozího modelu a to je mínus. Naštěstí je to jeden z mála mínusů, které tento aku křovinořez má.

Výkon a základní parametry

Black and Decker GLC3630L20 je model postavený na baterii s 36V napájením. 36V zajistí vyšší výkon, rychlejší dobíjení a také větší výdrž baterie. V balení kromě křoviňáku najdete i 2Ah baterku a rychlonabíječku, která baterii do plna dobíje za cca 40 minut

Sekačka disponuje kolečkem, kterém lze redukovat otáčky motoru. Provozovat jej lze od 6500 tisíce otáček v EKO režimu až po nějakých 8500 otáček v turbo režimu.

Kolečko pro regulaci výkonu

Ty režimy zde nejsou jen pro parádu. Když sekáte trávu kolem patníků, obrubníků, záhonů atd. a je to to tráva, která je pravidelně udržovaná, tak baterka v EKO režimu vydržím pohodlně 45 minut. Toto jsem testoval na suché trávě, při teplotě okolo 22 stupňů. Možná pokud bude tráva mokrá,, tak to bude o malinko méně. V turbo režimu jsem si poradil i s trávou 1,5 metru vysokou, ale šlo opravdu jen o trávu, nikoliv plevel jako bodláky a podobně, s tím si moc sekačka se svou jednou strunou 1,5mm neporadí. Zde je druhé mínus – podle mě by mohl mít křovinořez struny 2 a silnější. Ale asi by to zkrátilo výdrž baterie. Délka sekání vysoké trávy v Turbo režimu byla okolo 15 minut což je skvělé.

Překvapilo mě, že vydrží na jedno nabití 45 zvlášť, když ukazatel baterie už ukazoval prázdno, ale aku křoviňák pořád frčel. Sympatické je i to, že nezpomaluje svůj výkon se slábnoucí baterkou ale prostě se vypne a dál nejede.

Jen pro poronvání s předchozím Aku křoviňákem Black and Decker 18V jsem trávu vysokou metr a půl musel sekat na na třikrát a za max 15 minut jsem měnil baterku. A to ani nemluvím o tom, že původní neměla automatické prodlužování struny. Tento křovinák má a zatím jsem s nim nemusel ani bouchat o zem, aby se struna prodloužila. Prostě sekám a sekám a struna je pořád stejně dlouhá a nic neřeším, což je fantastické.

Automatický posun struny je zajištěn pružinou – je mimo obraz ve žlutém krytu

Úhel záběru je 30 cm, což v porovnání s benzínovými žihadly není moc, ale na druhou stranu není vyžadována žádná údržba. Jen oklepete trávu a to je vše. Žádné svíčky, rozvody, startování, benzín, olej nic takového. A stejně bez kabelů jako s benzínem.

Pro úplnost musím dodat, že má tento aku křoviňák výklopnou hlavu a má na sobě také takovou kovovou konstrukci, který se hodí, když si nechcete posekat kytičky – je to taková zábrana.

Jak se s ním seká?

K sekání nemám výtek, je skvělý

Už jsem popsal v odstavcích výše délku sekání, ale ne to, jak se s ním seká. Jednoznačně dobře. Má plynulý rozjezd, takže vám neutrhne ruku. Není sice jako pírko, ale ani po 45 minutách sekání si na bolest zad stěžovat nebudete. Dostaneme se s nim všude kam je potřeba, výkonu je dostatek na běžné sekání okolo obrubníků a když je potřeba umí za to parádně vzít. U vysoké trávy je mi jen stalo že se občas stébla trávy namotala pod sekací hlavu.

Jednoznačně doporučuji

Pokud máte zahradu o které víte, že byste ji zvládli posekat za 45 minut, nebo klidně si pak dát 40 minut pauzu a pak pokračovat a už se vám nechce tahat s elektrickým kabelem mohu vám Black and Decker GLC3630L20 jednoznačně doporučit.

Za mě několik plusů:

 • Dodávaná baterie 36V, 2Ah má skvělou výdrž (přikoupit lze případně i větší)
 • Eko režim a turbo režim – nikdy nepotřebujete sekat naplno po celou dobu a ušetříte baterku a můžete sekat déle
 • Teleskopický s rychloupínákem – po složení je maličký
 • Zvládne i vysokou trávu
 • Automatické prodlužování struny funguje skvěle, ani jednou jsem ručně nemusel zasahovat

Má však i nějaké minusy:

Mohl by mít klidně dvě struny

 • Struna jen 1,5 mm vhodná čistě jen pro trávu – odolnější plevele jako velký bodlák struna nepřeřízne
 • Rukojeť by mohla být sklopná, ještě více by se ušetřilo místa.

Jak vidíte pluse jednoznačně převažují a já musím říct, že koupě nelituji a určitě bych si jej koupil znova. Otázkou tak zůstává kolik let vydrží, než se někde něco ulomí, praskne nebo než umře elektromotor. No doufejme že vydrží aspoň 6 let jako ten minulý (ten jsem prodal takže věřím, že ještě pár let bude fungovat)

Neodpustím si na závěr informaci pro všechny kdo si myslím, že je tohle placená reklama. Věřte že není, baví mě psát a když jsem s něčím spokojen chci o tom napsat stejně jako když jsem s něčím nespokojen. Kdyby to byla placená recenze bude tady odkaz na výrobce nebo na eshop, který by si recenzi zaplatil. S ohledem na to, že zde není ani zmínka o tom, kde jsem jej kupoval ale jen osobní zkušenosti, jde opravdu čistě jen o vlastní recenzi. Ti co tomu nevěří stejně budou kafrat, ale co nadělám že? 🙂

A video, kde vlastně říkám to stejné, už brzy 🙂

recenze-aku-krovinorez-black-and-decker-glc3630l20

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Opouštíme Bangkok. Nasedáme na letadlo a za hodinku a kousek letu už přistáváme na letišťátku na Koh Samui. To letiště je opravdu takové téměř rodinné, dalo by se říct, žádné obrovské haly, prakticky celé obklopené přírodou. Transfer za 200 BTH na osobu Na letišti se nachází pultík přepravní společnosti, která vám zajistí odvoz z letiště

 • Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Od října 2021, kdy jsme napsal šestý díl jsem se odmlčel. Za tu dobu se moje váha několikrát změnila, bohužel směrem nahoru a teď zase konečně dolů. Začalo to pozvolna, o půl kila o kilo, pak se zase dolů a pak už jen nahoru. Když jsem si váhu přestal hlídat Aby to podle nadpisu nevypadalo

 • Thajsko – díl čtvrtý – Chrámy Wat Pho, Wat Arun, ležící buddha

  Thajsko – díl čtvrtý – Chrámy Wat Pho, Wat Arun, ležící buddha

  Poslední celý den v Bangkoku jsme věnovali prohlídce chrámů. Chtěli jsme podle plánu navštívit kromě Wat Pho a Wat Arun i další chrámy a také královský palác, ale zkrátka by toho na jeden den bylo moc a myslím, že by nám to pak všechno splývalo dohromady. Královská palác mě mrzí docela, ale snad se ještě

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..