|  |  |  | 

Cestování Společnost Výlety

Sbohem krásné Bohnice

V Praze jsem se stěhoval několikrát, přesně 7x a bydlel jsem v lokalitách Anděl, Vršovice, Prosek, Strašnice, Modřany, Krč a Bohnice. A právě v Bohnicích jsem bydlel posledních 7 let. Nyní jsme se přestěhovali mimo Prahu, ale na Bohnice budu rád vzpomínat, jelikož nabízí to, čím se jiné městské části Prahy chlubit nemohou.

Klid a pohoda kousek od centra

Čeho jsem si na Bohnicích vážil nejvíce byl klid, který tam panoval a mnoho zeleně, která se vyskytuje všude okolo. Když přijedete z rušných Kobylis 3 stanice autobusem obklopí vás klid, zeleň a na Prahu řídká doprava. Přitom jste od centra pouhých 20 minut jízdy autobusem a metrem.

Kam na procházku?

Umístění Bohnic je skvělé v tom, že máte široké možnosti, kam se vydat na procházku. Nejbližší možnost je čimický háj. Tato procházka se dá prodloužit až do dáblického háje a DSC_7063můžete dojít lesíkem až na hvězdárnu a přitom jste stále kousek od domu.

Druhou oblíbenou trasou je Bohnické a Drahaňské údolí, které neomrzí nikdy. Je nádherné na jaře na podzim i v zimě. Narazíte zde na stáje, rybník a občas narazíte i na baču, co zde pase ovce. Pokud se projdete až na točnu autobusu 152 a následně se vydáte po panelové cestě dolů a pak doleva dýchne na vás atmosféra Drahaňského údolí, které nabízí procházku kolem malého potoka lemovaného vysokými břehy s chatovou oblastí.

Tato procházka je velice relaxační a jediné, co ruší místní klid jsou letadla, které nad touto oblastí lítají co dvě minuty. Při sledování potůčku můžete dojít až k Vltavě, což je velmi hezká a příjemná procházka, nebo se naopak můžete vydat vlevo a vystoupat k hájku ze stále zelených modřínů, odkud můžete zahnout doprava ke skalám a výhledům na Vltavu, nebo jít rovně a vrátíte se do Bohnického údolí.

Ať už zvolíte kteroukoliv cestu budete nadšeni z přírody, kterou kolem uvidíte, protože si rozhodně jako v Praze připadat nebudete a to vše stále několik málo minut od domu.

Můžete také navštívit starý bohnický hřbitov, i když je tam oficiálně vstup zakázán. Doporučuji se na něj podívat, atmosféra je tam velice zajímavá a mysteriózní. Přelezete na DSC_7919_editvhodném místě zeď a již můžete navštívit hroby vojáků z první světové války. Vše je obrostlé břečťanem a jen vás musím varovat nato, abyste si dávali pozor, kam šlapete.

Bohnická léčebna

A málem bych zapomněl na to nejdůležitější a tím je pochopitelně psychyatrická léčebna Bohnice. Její rozsáhlý park nabízí krásné procházky především na podzim, právě v tomto období. Můžete obdivovat krásný park a trochu melancholie vám do žil vlije pohled na staré neudržované budovy, které se v areálu nacházejí. Areál je rozlehlý, takže vystačí min. na dvě až tři hodiny poklidné vycházky.

Občanská vybavenost místní části je výborná. Všemu dominuje před pár lety postavené nákupní centrum Krakov, kde seženete vše, aniž byste museli do centra, naproti je pošta a jen o kousek dál poliklinika Mazurská, kde můžete mít obstaranou zdravotní péči.

Bydlení v Bohnicích mohu doporučit všem, kdo chtějí bydlet v Praze, ale současně mít blízko do přírody i do centra. Bohnice by budou chybět, pokud by to bylo možné nestěhoval bych se z nich ani za mák 🙂

sbohem-krasne-bohnice

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

  Opouštíme Bangkok. Nasedáme na letadlo a za hodinku a kousek letu už přistáváme na letišťátku na Koh Samui. To letiště je opravdu takové téměř rodinné, dalo by se říct, žádné obrovské haly, prakticky celé obklopené přírodou. Transfer za 200 BTH na osobu Na letišti se nachází pultík přepravní společnosti, která vám zajistí odvoz z letiště

 • Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Od října 2021, kdy jsme napsal šestý díl jsem se odmlčel. Za tu dobu se moje váha několikrát změnila, bohužel směrem nahoru a teď zase konečně dolů. Začalo to pozvolna, o půl kila o kilo, pak se zase dolů a pak už jen nahoru. Když jsem si váhu přestal hlídat Aby to podle nadpisu nevypadalo

 • Thajsko – díl čtvrtý – Chrámy Wat Pho, Wat Arun, ležící buddha

  Thajsko – díl čtvrtý – Chrámy Wat Pho, Wat Arun, ležící buddha

  Poslední celý den v Bangkoku jsme věnovali prohlídce chrámů. Chtěli jsme podle plánu navštívit kromě Wat Pho a Wat Arun i další chrámy a také královský palác, ale zkrátka by toho na jeden den bylo moc a myslím, že by nám to pak všechno splývalo dohromady. Královská palác mě mrzí docela, ale snad se ještě

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..