|  | 

Společnost

Sbohem Top Geare

Kdyby mi někdo řekl, že Top Gear skončí ve 22 sérii, tak bych jej rozhodně nebral vážně a asi bych jej poslal se sebevědomím úsměvem někam. Nemožné se stalo skutečností a Top Gear, který jen ve Velké Británii sledovalo přes 5 miliónů diváku končí, tedy aspoň v té podobě, jak jej známe. Celosvětově jej sledovalo přes 350 milionů diváků a vysílal se do více než 2 stovek zemí světa

Jeremy Clarkson dostal výpověď

Jak je to vůbec možné? Jeremy je hvězda televizní obrazovky a k Top Gearu patří stejně jako kola k autům. Ano Richard Hammond a James May jsou také skvělí a dohromady dali skvělou trojici, kterou prostě dle mého názoru překonat nejde, ale Jeremy jako spoluautor Top Gearu byl tím tahounem, tou osobností, která vytvářela pořad o autech tak, jako dosud nikdo.

Bohužel jak všichni víme byl Jeremy Clarkson huba nevymáchaná a tak byl již v podmínce od BBC a tedy musel být hodný. Co se tedy pokazilo? Co se opravdu stalo ví asi jen Jeremy a možná BBC, ale tvrdí se a v tisku se píše, že Jeremy uhodil kolegu, který pro něj neměl připravený catering. Clarkson chtěl svůj biftek a když jej neměl nadával a nakonec kolegu i napadl a dal mu pěstí. Po tomto incidentu se šel sám „udat“ na vedení BBC a několikrát se kolegovi omluvil. Televize BBC asi 14 dní jednala o tom, zda Clarksona vyhodí a v mezidobí jej postavila mimo službu a neodvysílala ani již natočené díly, čímž přišla o 4 miliony diváků, kteří v neděli  přišli o svůj oblíbený pořad.

Bude nový Top Gear?

Vedou se debaty o tom, zda bude nový Top Gear a kdo by jej mohl uvádět a zda bude James May a Richard Hammond chtít pokračovat bez svého parťáka. Jedno je však jisté. Ať je to jak chce, tak Top Gear nebude již nikdy víc takový, jaký byl. Top Gear se prostě rovné tento trojlístek. Včera jsem se díval na rozhovor s Jamesem Mayem a ten říkal, že oni tři jsou jako nějaký balíček, prostě nerozluční a tím jen potvrdil přesně to, co myslím.

Vzpomínáme na speciály

Vzpomínám si na první díl, který mi kolega kdysi přinesl na flash disku. V té době jsem Top Gear neznal a říkal jsem si, že to asi bude zase nějaký nudný pořad o autech. Byl to 7 díl desáté série, kde se Top Gear snažil dokázat že i v Británii vyráběly dobrá auta. Už v úvodu byl díl vtipný, když Jeremymu zůstal jeden díl dveří otevřený, následně porovnávali zvuky, což ve finále vytvořilo jakousi směsici zvuků, skoro hudbu. Následoval vajíčkový test a když Jeremymu v testu vodotěsnosti upadly dvěře byla sranda největší a nepomohla ani tajná zbraň – nastavitelný volant.

Svou vlastní kategorii si zaslouží Top Gear speciály. Všichni víme, že hodně scén je připravených předem a jde spíše o divadlo než reálné scény, ale i s tímto vědomím se dobře bavím.

Mám rád speciály jako je Botswana, Bolie, americký speciál, Afrika, Vietnam, polární, zimní olympiáda, indický speciál a nesmím zapomenout na Patagonii.

Pozitivní na tom všem je, že nikdo neumřel a nikde není napsáno, že by nemohl být pořad o autech ve stejném složení na jiné televizní stanici. Pravda, asi nebude tak velkolepý, přece jen do něj BBC sypala miliony liber a ony se vracely mnohanásobně, ale úplně by mi stačilo, kdyby se kluci znova objevili na obrazovce.

 

Napište nám do komentářů co si o tom všem myslíte a jaký pro vás byl nejlepší  díl Top Gearu?

sbohem-top-geare

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Od října 2021, kdy jsme napsal šestý díl jsem se odmlčel. Za tu dobu se moje váha několikrát změnila, bohužel směrem nahoru a teď zase konečně dolů. Začalo to pozvolna, o půl kila o kilo, pak se zase dolů a pak už jen nahoru. Když jsem si váhu přestal hlídat Aby to podle nadpisu nevypadalo

 • Thomas Anders – Cosmic . recenze

  Thomas Anders – Cosmic . recenze

  Recenze je možná dost silné slovo, spíše bych rád vyjádřil můj názor na toto album, které se podobá soundu Modern Talking, přesto je trochu jiné. Návrat zvuku Modern Talking? Možná nový textař, možná se Thomas rozhodl sám, že texty budou kopírovat texty Dietera Bohlena. Znát je to v každé písničce. Uslyšíte rýmy, které byly již

 • Jak jsem začal hubnout, speciál – 1 rok hubnutí

  Jak jsem začal hubnout, speciál – 1 rok hubnutí

  Dnes je to přesně jeden rok, co váha ukazovala nechutných 91,6 Kg a kolem břicha jsem naměřil neuvěřitelných 119 cm. Takové selátko jsem byl a fakt už to dál nešlo. Během toho roku se hodně změnilo, ale především se změnila moje váha. Jde to – za rok mínus 17 kilo 6.6. 2020 91,6 Kg, 119

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..