|  | 

Společnost

Sportovní svátek letošního roku se nezadržitelně blíží

Jako každý rok, má i ten letošní svůj sportovní vrchol. Vlastně vrcholy jsou dva, pěkně rozloženy do obou polovin. Tím prvním vrcholem jsou bezesporu Zimní olympijské hry v Soči, které startují již příští týden. Druhým, okapánek menším vrcholem, bude jistě Mistrovství světa ve fotbale konané v Brazílii, které bude jakousi generálkou na Letní olympijské hry v Riu 2016. Jak sami vidíte, sportovní nabídka pro letošní rok je opravdu pestrá.

Na co se můžeme v Soči těšit

22. zimní olympijské hry v Soči startují 7. února slavnostním zahajovacím ceremoniálem. Nejvíce sportovních fanoušků budou bezesporu zajímat nejvíce naši hokejisté, kteří se na olympijském turnaji představí v nejsilnější možné sestavě. Žel, turnaj století byl jen jeden a obávám se, že tento obrovský úspěch z Nagana na letošní olympiádě nezopakujeme. Hokejový turnaj v Soči startuje 12. února, naši borci se v úvodním zápase střetnou s hokejisty Švédska.

Želízkem, na které opírají své zraky snad všichni fanoušci zimních sportů, je rychlobruslařka Martina Sáblíková. Olympijská vítězka, Mistryně světa i Evropy (i Galaxie) si brousí zuby na další cenné kovy, hlavně na své královské trati 5000 m. Ale na letošních hrách to nebude mít vůbec jednoduché, soupeřky tuhle sezonu pořádně koušou. Martina vstoupí na ledový ovál Adler Areny 9.února, kdy se představí na trati 3000 m. Ale pozor, v Soči by mohla překvapit i nadějná Karolína Erbanová.

Další medailovou nadějí české výpravy je sympatická zpívající biatlonistka Gabriela Soukalová. Její hvězda se naplno rozzářila již v minulé sezóně a letošní zimu tomu není jinak. A pokud odvedou svůj standart i její kolegyně, může to cinknout i v závodu štafet. Budeme holkám držet všechny palce. Ženy se na svůj první start postaví 9. února, kdy je čeká sprint na 7,5 km. Biatlonové klání se odehrává v Centru biatlonu a běžeckého lyžování Laura, kde mj. narazíte i na společné záchody.

O dalších nadějích české výpravy si povíme v některém z dalších článků, které máme přichystány.

sportovni-svatek-letosniho-roku-se-nezadrzitelne-blizi

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Od října 2021, kdy jsme napsal šestý díl jsem se odmlčel. Za tu dobu se moje váha několikrát změnila, bohužel směrem nahoru a teď zase konečně dolů. Začalo to pozvolna, o půl kila o kilo, pak se zase dolů a pak už jen nahoru. Když jsem si váhu přestal hlídat Aby to podle nadpisu nevypadalo

 • Thomas Anders – Cosmic . recenze

  Thomas Anders – Cosmic . recenze

  Recenze je možná dost silné slovo, spíše bych rád vyjádřil můj názor na toto album, které se podobá soundu Modern Talking, přesto je trochu jiné. Návrat zvuku Modern Talking? Možná nový textař, možná se Thomas rozhodl sám, že texty budou kopírovat texty Dietera Bohlena. Znát je to v každé písničce. Uslyšíte rýmy, které byly již

 • Jak jsem začal hubnout, speciál – 1 rok hubnutí

  Jak jsem začal hubnout, speciál – 1 rok hubnutí

  Dnes je to přesně jeden rok, co váha ukazovala nechutných 91,6 Kg a kolem břicha jsem naměřil neuvěřitelných 119 cm. Takové selátko jsem byl a fakt už to dál nešlo. Během toho roku se hodně změnilo, ale především se změnila moje váha. Jde to – za rok mínus 17 kilo 6.6. 2020 91,6 Kg, 119

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..