|  |  |  |  | 

Cestování Seriály Thajsko Uncategorized

Thajsko – díl pátý – Koh Samui – resort Crystal bay Yach club

Opouštíme Bangkok. Nasedáme na letadlo a za hodinku a kousek letu už přistáváme na letišťátku na Koh Samui. To letiště je opravdu takové téměř rodinné, dalo by se říct, žádné obrovské haly, prakticky celé obklopené přírodou.

Transfer za 200 BTH na osobu

Na letišti se nachází pultík přepravní společnosti, která vám zajistí odvoz z letiště do požadovaného hotelu. Tabulkově mají ostrov rozdělen do několika zón Ta naše je poslední a pro jednoho stojí přeprava 200 BTH. Platíme tedy 400 BTH a čekáme na odvoz.

Resort, který jsme vybrali je poblíž města Lamai v klidné zátoce Crystal Bay, kde na rozdíl od volného moře nejsou téměř žádné vlnky a moře je zde bezchybné.

Moře v zátoce Crystal Bay fakt nemá chybu

Nejen moře, ale i resort. Crystal bay Yacht club je resort, který je zasazen do umělé vytvořené džungle. Bungalovy má jak okolo bazénu a restaurace, tak nahoře s výhledy na moře. My jsme měli asi třetí nejvyšší bungalov od shora, přesto byl výhled malinko zastíněn vegetací.

Vyhled v terasy našeho bungalovu na moře a do okolní džungle

Ubytování v bungalovu bylo úplně v pohodě. Bylo tam vše, co jsme potřebovali. navíc jsou bungalovy dost prostorné. Postele široké a velmi pohodlné. Samozřejmostí je klimatizace, která byla docela tichá.

Jednotlivé chodníky od restaurace k bungalovům vedly nádherným zeleným porostem


Resort Crystal Bay Yacht club

Nicméně ta nádherná vegetace okolo, to bylo jako ráj na zemi. Resort byl velmi kvalitní. Na snídani jste si mohli vybrat ze snídaňového menu a donesli vám ji, třeba čerstvé croasany byly přímo boží. K tomu hodně ovoce.

Bohaté snídaně s mangovým džusem a výhledem na moře. To je pohoda.

Snídaně jsou podávány na terase hned vedle moře, takže máte nádherný výhled na moře i při snídani. V resortu půjčují i šnorchl, brýle, ale to jsme nevěděli a celý jeden den jsme strávili tím, že jsme chodili po nesprávných místech a hledali kde potápěčské brýle a šnorchl koupit. Nakonec jsme našli.

Když jdete po chodníku od resortu do Lamai centra, tak po cestě potkáte taxíky – pickupy do kterých můžete nasednout a přiblížit se. Když chcete vystoupit zazvoníte a řidiči dáte peníze. Částka se může lišit vzdáleností, ale myslím si i denní dobou a možná i řidičem. nikde není žádný ceník, takže když vám řekne že chce 120 BTH, tak to myslí vážně, smlouvat v tomto případě jsem nezkoušel, ale asi to nemá smysl.

Pláž a moře v části Crystal Bay a Lamai

Ještě bych rád zmínil jednu věc a tou je moře v oblasti, kde jsme se nacházeli my, tedy v oblasti Crystal Bay – Lamai. Už jsem psal o „naši“ zátoce, která se jmenuje krystalová zátoka a má opravdu křišťálově čistou vodu (nesmí se však srovnávat třeba s národním parkem Mu Ko An Thong park). Především však klidná hladina bez vln, naprosto skvělá pro koupání dětí. Jemný písek a pozvolný vstup do vody jsou ideální nejen pro děti, ale ocení to i řada dospělých.

Moře zde opravdu nemělo chybu. Jemný písek, sem tam kámen. Perfektní.

Co jsme měli možnost vidět, když jsme šli do centra Lamai, tak pláž Lamai beach je mnohem jednak větrnější a také moře má více vln. Byly jsme v několika barech přímo u moře na této pláži a musím říct, že jsme vlastně za Crystal bay byli velice rádi. Ne, že by vlny byly nějak obrovské to ne, ale už byly o dost větší. Na jiných plážích jsme nebyli takže těžko soudit, zda třeba Chawen beach nebo Lipo beach na opačné straně ostrova jsou na tom lépe s čistotou a velikostí vln.

Co se týká rybek tak i v Crystal bay je pár rybek, které se dají pozorovat. Není jich však mnoho, ani počtem ani co do rozličnosti druhů.

Lamai – centrum zábavy i nakupování

V Lamai jsou street food trhy a jsou báječné. Například špíž s hovězím masem byl přímo úchvatný a stál 60 BTH. Šli jsme za večer na něj dvakrát. Maso naprosto měkoučké, perfektně naložené, opravdová delikatesa.

Jsou tam i jiné speciality. Kromě street food narazíte velmi často na bary, kde je jednotná cena za míchané nápoje 100 BTH. To je docela příjemné, protože většinou nechcete zůstat u jednoho. Na druhou stranu jsou dost silné a v tom horku, takže už jeden mi vykouzlil mnoho úsměvů.

V centru Lamai také najdete chrám a několik zajímavých soch. Narazili jsme na ně čistě náhodou.

Avšak to není zdaleka vše. Obchody ve vším možným i nemožným jsou doslova nekonečné. Mezi krámky je spousta barů, restaurací s produkovanou nebo živou hudbou. Příznivci marihuany budou nadšení, protože obchodů s touto rostlinkou je zde podobné množství jako potravin. Pro milovníky MCDonalds jsou zde asi dva místní mekáče. Pro nás ostatní je zde hromada zajímavého jídla a pití.

Co mě překvapilo tak mangová šťáva je zde v podání pyré – smoothie, nikoliv jen jako šťáva, jako tomu bylo v Bangkoku. A stejné to pak už bylo všude. To mi malinko vadilo, protože když máte jen žízeň ale ne hlad tak chcete čistou šťávu. To Smoothie je však i současně jídlo takže se tím zasytíte. Ale i tak bych to mohl pít znova a znova nikdy se to neomrzí.

Do Chaweng jsme jen nakoukli

Taxi pick upem se můžete nechat převést i na další stranu ostrova k dalšímu středisku – městu Chaweng. My jsme toto městečko navštívili odpoledne a je větší než Lamai, nicméně večerní vyžití zde bude asi hodně podobné.

My jsme sem nakoukli v době největšího vedra, když jsme sháněli tu šnorchlovací výbavu. Nicméně už v Lamai byla, jenže jsme ji neviděli. V Chaweng jsme asi také chodili po špatných místech. Ale obchodů s oblečením zde byly desítky a vše za rozumné ceny.

Big Buddha temple a Wat Plai Laem

My jsme se na ostrově zdrželi jen 3 noci a pak ještě jednu noc, kdy jsme se vraceli z Kho Tao. Protože jsme na Koh Samui podruhé připluli lodí nechali jsme se hromadným taxíkem, který vás za 100 BTH odveze kam chcete po ostrově odvést k Big Buddha temple, což je nejslavnější památka na ostrově.

Jeden z čínských chrámů poznáte na první pohled
Čínský a thajský Buddha ve společné harmonii.
Bohyne Kuan-Ji- Už si ale nepamatuju co tato paní mající 18 paží má představovat.

Jako vždy jsme byli unešení z výzdoby. Potom jsme pěšky přešli k další památce, tentokrát chrámovému komplexu Wat Plai Laem. Tento chrám stojí za to vidět, protože je zde mnoho rozlišných soch, takže to není jen o tom, že je všude samý Buddha.

Po návštěvě chrámu jsme si dali skvělé jídlo v restauraci naproti. Byla tam skvělá obsluha a jídlo fantastické, jako vlastně ale skoro všude v Thajsku.

Co všechno jsme neviděli

Jelikož jsem se bál řídit skůtr – sám bych se asi nebál, ale vozit Káju jsem se fakt bál, tak jsme toho spíše více neviděli, než viděli. Třeba jsme nenavštívili ani jednu sloní farmu, kterou jsme měli v plánu. také se nám zalíbila na videu jedna restaurace s výhledem a skvělými poháry, ani tu jsme neviděli a vodopády také ne. Skalní útvary Grandmother a Grandfather si také necháváme na příště, i když patří k tomu, co by měl každý na Kho Samui navštívit.

Nebyli jsme na Kho Samui určitě naposled, ale na skůtr to asi nebude ani příště, protože budeme ve třech (bereme i dceru, protože je Thajsko zemí bezpečnou) takže si asi necháme na dva dny pronajmout řidiče a necháme se vozit po místech, které nás budou zajímat.

Nyní když můžeme soudit i po návštěvě dalších ostrovů a míst, tak musíme říct, že se nám Kho Samui (oblast Crystal Bay) zatím líbil nejvíce. Než objevíme třeba jiný zajímavější ostrov.

Jedinou nevýhodou Crystal bay je že pěšky lze pohodlně po chodníku dojít pouze do Lamai, ale třeba do Chaweng už byste museli po cestě (navíc je to 5 km, což v tom horku a provozu je docela dost), což při provozu který tam je jít nechcete. A i do ostatních částí ostrova to bude dost daleko.

V rámci pobytu na Koh Samui jsme navštívili také národní park Mu Ko Ang thong park, ale o tom až v samostatné kapitole.

thajsko-dil-paty-koh-samui-resort-crystal-bay-yach-club

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Jak jsem začal hubnout, díl 8 – váha 73 kg je opět realitou

  Jak jsem začal hubnout, díl 8 – váha 73 kg je opět realitou

  Tadá, tadá, Po cca 3 měsících jsem díky pravidelnému cvičení, zmenšení porcí a nejezení pozdě večer na váze pod 73 kilo a přes břicho na 96,5 cm. Pojďme se podívat podrobně, co za tím přesně stálo. Pravidelné cvičení a 3x týdně rotoped V zaměstnání máme jednou týdně trenéra s kterým cvičíme hodinu a posilujeme celé

 • Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Jak jsem začal hubnout, díl 7 – přestal jsem se hlídat

  Od října 2021, kdy jsme napsal šestý díl jsem se odmlčel. Za tu dobu se moje váha několikrát změnila, bohužel směrem nahoru a teď zase konečně dolů. Začalo to pozvolna, o půl kila o kilo, pak se zase dolů a pak už jen nahoru. Když jsem si váhu přestal hlídat Aby to podle nadpisu nevypadalo

 • Thajsko – díl čtvrtý – Chrámy Wat Pho, Wat Arun, ležící buddha

  Thajsko – díl čtvrtý – Chrámy Wat Pho, Wat Arun, ležící buddha

  Poslední celý den v Bangkoku jsme věnovali prohlídce chrámů. Chtěli jsme podle plánu navštívit kromě Wat Pho a Wat Arun i další chrámy a také královský palác, ale zkrátka by toho na jeden den bylo moc a myslím, že by nám to pak všechno splývalo dohromady. Královská palác mě mrzí docela, ale snad se ještě

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..