|  | 

Finance

Vyzkoušeli jsme těžit BTC přes prohlížeč, jak to dopadlo?

Hodně lidí v době růstu Bitcoinu asi napadne, jaké by to bylo těžit jej přímo doma ze svého počítače. Když si ale přečtete několik článků na internetu týkajících se těžby Bitcoinu zjistíte, že pokud nemáte půl milionu na hardware a energii z obnovitelných zdrojů tak již téměř nic nevyděláte a taková těžba se neoplatí.

O to víc pak překvapí, když najdete stránky společnosti CryptoTab, která nabízí těžbu z počítače nebo dokonce z mobilu prostřednictvím jejich internetového prohlížeče. To mi zkrátka nedalo, musel jsem to vyzkoušet.

V minulosti vím, že CryptoTab nabízel doplněk do Chromu, který vám na pozadí těžil Bitcoiny. Když jsem se jej pokoušel hledat, našel jsem jen nějakou startovací obrazovku, která byla naprosto k ničemu. Takže jsem stáhl celý prohlížeč a zaregistroval se.

Prohlížeči nevěřím

Rozhodně jsem ale neměl v plánu používat tento prohlížeč na procházení stránek a podobně, jelikož mu zkrátka nevěřím. Ne že bych věřil Googlu, ale tím, že mám od Googlu hodně věcí, tak prostě používám i jejich Chrome a sděluji mu svá hesla, která si tam ukládám – ano vím, že se to nemá dělat takže prosím nepranýřujte mě za to. Nicméně nějakému neznámému prohlížeči bych údaje nesvěřil, proto když se měl ptal na synchronizaci s Chromem jednoznačně jsem odmítl a každou transakci, kdy chtěl přihlášení do mého Google účtu jsem si nechal potvrdit přes pin na mobil, jako že pochází z cizího zdroje. Proto zde nečekejte recenzi tohoto prohlížeče, ten jsem opravdu netestoval.

Zapínám těžbu

Ráno před 9 hod jsem zapnul počítač do chytré zásuvky, kde jsem si v mobilu nastavil sledovat spotřebu. Spustil jsem počítač a spustil CryptoTab Broswer a zapnul těžbu na 50%. Můj notebook HP Elitebook 8460p se starou i 5 běžící na 2,4 GHz to vytěžilo na cca 35% výkonu CPU a schlamstlo to 2 GB RAM: Po několika hodinách, kdy jsem na PC pracoval převážně na internetu jsem byl s prací hotov a těžbu nastavil na 100%. to vytížilo můj obstarožní CPU na 65’% a chudák větráček se nestíhal točit. Hučel skuhral ale vydržel. Jinak se stále na PC dalo pracovat minimálně takové to procházení internetu bylo úplně v pohodě. Střihový program by ale asi už problém byl – on je to problém i normálně 🙂

Určitě se vám bude líbit, že ke spuštění těžby stačí přepnout posuvník, není nutné nic nastavovat, prostě to vše začne běžet samo. Mezitím co se těžilo jsem zkoumal, kolik musím mít minimum, abych mohl částku vybrat. Minimum je 0,00001 BTC, což mi vyšlo podle převodní kalkulačky na 12 Kč (v době psaní článku BTC klesl takže je to jen 9,75). Trošku mě odrazovalo, že od tohoto minima mě dělily ještě asi další tři nuly.

Další věc, která mě zaujala byla ta, že někdy se místo přičítání satů začaly saty odečítat. asi bych našel nějaké informace na Googlu, ale s ohledem na to, že to bylo jen na zkoušku, tak jsem to neřešil. Těžbu jsem zastavil po 11 hodinách, kdy už mi fakt počítače bylo líto. no a jak to dopadlo?

Vytěžil jsem jedno velké nic

Nejprve se podívejme na spotřebu energie do které jsem nezapočítal monitor, čistě jen notebook. Monitor nepočítám z toho důvodu, že v neděli mám stejně celý den spuštěný počítač. Spotřeba za celých 11 hodin byla 0,6 Kw/h, což při mém tarifu s cenou okolo 2,50 Kč za 1 KW/h činí přibližně 1,62 Kč za energii. do této částky samozřejmě nepočítám další poplatky s elektřinou spojené jako jsou distribuční cesty, jističe a podobně. Díky tomu, že jde o notebook s docela úsporným CPU není 1,62 Kč za celý den špatné.

A teď co jsem vytěžil. Vytěžil jsem celkem 0,000000025 BTC což podle CryptoTAB Brosweru bylo plných 0,0159 USD. Při ceně cca 2o korun za dolar jsem tedy vytěžil 0,318 Kč a to se vyplatí 🙂 Zvlášť když jsem v podstatě místo výdělku během těžby prodělal cca jednu korunu a 30 haléřů, které mě stála energie.

Kupujte zrychlení nebo tvořte svou vlastní síť

CryptoTAB Broswer nabízí možnost na měsíc koupit zrychlení těžby, říkají tomu Boost. Čím více zaplatíte tím rychleji budete těžit. Ze zvědavosti jsem na ty tarify koukal, ten základní 2x násobný boost stál okolo snad 20 Kč za měsíc, nejdražší 15x násobný stál okolo 550 Kč.

Co vám ale ještě pomůže zvýšit rychlost a vytěžené Bitcoiny je to, že přes váš referal odkaz nalákáte další lidi, kteří budou těžit sobě i vám. A ti zase nalákají další lidi, kteří budou těžit sobě, těm pod vámi i vám. Pak věřím, že pokud máte třeba 100 nebo 200 takových lidí pod sebou, tak se těžba vyplatí a vy budete po dni plném zpoceného CPU v plusu.

Já jsem si spočítal, že abych vytěžil v přepočtu 1 USD, tak bych musel pokud by šlo vše jako při testu těžit plných 63 dnů. Spotřeba energie by v danou chvíli byla někde okolo 102 Kč ale vyděl bych si 20 korun 🙂 no neberte to.

Závěr

Jistě chápete, že po takovém výsledku šel CryptoTab bez řeči pryč z mého počítače naprosto bez rozloučení a zármutku. Bylo mi jasné, že těžba BTC znamená těžit někde v poolu, mít výkonný rig a nejlépe těžit na Linuxu, ale dušička neměla pokoj, dokud to nevyzkoušela, pořád mě hlodalo v hlavě, co když to výjde? Stejně má zapnutý PC po celý den, tak co.

Ne, bohužel to nevyšlo, musím uznat že tudy cesta nevede, ledaže byste nabízeli odkaz na těžbu na potkání nebo zkusili koupit boost u kterého ale nemáte jistotu, že se vám peníze vrátí, což si úplně nemyslím, protože když vytěžíte 0,0159 za den a když to znásobíte 15 máte nějakých 0,2385 USD, což činí okolo 4 korun. no a měsíc na kdy boost kupujete má 30 dnů takže jste na cca 120 korunách a za tento Boost ale zaplatíte 550 Kč, takže co? Ano, CryptoTab se směje, jak jste hloupí a vy si buď rvete vlasy pokud jste vzali do ruky kalkulačku, nebo se radujete z výdělku 120 korun, ale už jste zapoměli, kolik ten boost stál.

tohle opravdu není cesta, jak peníze vydělat. Proto vám sem nebudu dávat ani žádný link na CryptoTab, protože podle mého testu je to fakt k ničemu. Pokud vás zajímá něco, co vydělává (zatím teda) tak se mrkněte na náš poslední článek o Onward Capital, protože ten zatím běží bez problémů a na rozdíl od CryptoTabu generuje opravdu zisky – tedy zatím stále do míry vkladu 🙂

vyzkouseli-jsme-tezit-btc-pres-prohlizec-jak-to-dopadlo

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

  • Testuji Investown a porovnávám jej s Fingood

    Testuji Investown a porovnávám jej s Fingood

    O tomto projektu, který mi připomíná Fingood vím už nějakou dobu, ale trvalo mi docela dlouho, než jsem se rozhoupal se do něj namočit. Nakonec mě k tomu vedla jedna věc na kterou jsem si stěžoval už v mém ročním přehledu. Úroky z Fingood jsem si totiž nechal posílat na běžný účet a tam jsem

  • Loni koloboběžky, letos Proplať.to, aneb můj finanční rok 2022

    Loni koloboběžky, letos Proplať.to, aneb můj finanční rok 2022

    Hmm, koukám na úvodník z minulého roku, kde se zmiňuji o tom, jak to rychle uběhlo. Letos, pokud je to vůbec možné uběhl ten čas od loňského listopadu do konce letošního října ještě rychleji. A že to byl divoký rok. Opět toho bude hodně, tak si raději na to uvařte kafe. Mimochodem začíná mě děsit,

  • Proplat.to 100% portfolia ve vymáhání a to se vyplatí

    Proplat.to 100% portfolia ve vymáhání a to se vyplatí

    Po delší době zase nějaký článek že? No hurá. ale pozitivní moc nebude. Mé kompletní portfolio u Proplat.to v hodnotě téměř 40 tisíc je celé po splatnosti. What the fuck? Jak se to sakra stalo? Tento obrázek vám o stavu mého portfolia řekne více než tisíc slov. Investoval jsem přes investiční automat, který v době,

2 Comments

  1. Rudolf Kraml

    Nechápu, na to nemusí být zapnutej počítač, to funguje přeci v cloudu 🙂

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..