|  |  | 

Film Kultura

Wednesday je po dlouhé době skvělý seriál

Poslední dobou mě produkce Netlixu moc nenadchla a na to, abych si platil Amazon, Walt Disney a HBO nemám, takže jsem zvláště závislý na tom, co na Netlixu vydají. Seriál Wednesday jsme měli s manželkou za tři dny shlédnutý, po dlouhé době fakt super seroš.

Ne aby ses pousmála

Opět to bude bez spojlerů, ale mou nejoblíbenější scénku popsat musím. Wednesday vykopává hrob a máma jí říká, zda si pamatuje, že to byla její první sada na vykopávání hrobů a že měla takovou radost, že se málem pousmála. Což bylo naprosto dokonalý.

Pokud jste zatím o Wednesday neslyšeli, jde o seriál, který vypráví o studentce akademie Never more, která se jmenuje Wednesday a je fakt hodně divná. Je divná, ale je správná. Bydlí se spolubydlící, která je také divná a je přesný opak Wednesday. Seriál oživuje také jedna Věc. O jakou Věc jde, vám říkat nebudu. Pro ty, kdo znají rodinu Adamsových z dřívějška asi vědí. Ti ostatní, mezi kterými jsem byl i já budou jen koukat.

Celý seriál je vlastně o tom, že je Wednesday maximálně nad věcí, odtažitá od všeho a především vše bere s vážnou tváří. Černý humor a sarkasmus jsou ji však velmi blízké, takže je seriál velice vtipný, i když se v něm hlavní hrdinka jen maximálně několikrát pousměje, což je docela paradox.

Že je seriál z dílny Tima Burtona je vidět často a to je dobře. Kdo jiný by uměl vytvořit skvělou atmosféru, bizárdní kulisy i postavy? Jedině Burton.

Marně hledat chyby

Wednesday vlastně jako seriál není ničím extra revolučním, ale podle mě nabízí mnoho muziky za málo peněz. Je hodně akční, pořád se tam něco děje, žádné zbytečné kecy, prostě akce, černý humor, sarkasmus a tak pořád dokola.

Marně hledám hluchá místa. Tím, že má příběh spád dokoukáte 8 dílů klidně za dva večery a co dál? Po Wednesday už nikdy nic nebude takové, jako před ní. Další díly by měly být v roce 2024 a já doufám, že se tvůrcům podaří udržet laťku takhle vysoko i ve druhé sérii.

Pokud chcete něco nového, neotřelého a legračně zvráceného, mohla by se vám Wednesday líbit. Osobně bych se nebál dát 9/10, protože to bylo fakt super. Vím, že to už opakuji znova po několikáté dokola, ale důvody, proč se mi i mé ženě seriál tak líbil jsem popsal.

Nyní koukám na Záhadné sídlo Blyth, což je proti Wednesday nůůůdaaa 🙂

wednesday-je-po-dlouhe-dobe-skvely-serial

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Ve při – to mě dostalo

  Ve při – to mě dostalo

  Nejsem příznivcem dramat. Připadají mi nudná. Ve při jsou jiní, je to taková tragikomedie nebo možná jen akční drama a něco, co mě dostalo fakt na kolena po dlouhé době. Tohle jsem si dal na dva večery, pak jsem seděl odbouraný a nebyl schopen ničeho. O čem to je Znáte mě, nechci prozrazovat příběh, takže

 • The Last of us – zombí post apo

  The Last of us – zombí post apo

  Internetem i seriálovou scénou nyní cloumá nový seriál vysílaný na HBO max na motivy hry se stejnojmenným názvem The Last of us. Já jsem hru hrál a hodně se mi líbila, dvojku jsem už však nehrál neboť jsem už neměl konzoli a nyní jsem byl tedy docela zvědavý na seriál. Ač normálně mám jen Netflix,

 • Sabrinina děsivá dobrodružství – první dvě řady jsou fajn

  Sabrinina děsivá dobrodružství – první dvě řady jsou fajn

  Poslední dobou mám pocit, že jen koukám na Netlix, což je děsivé. A co je děsivé, to mě baví. Faktem ale je, že seriál s názvem Sabrinina děsivá dobrodružství zase tak děsivá nejsou. Pozor, to ale neznamená, že by to byla pohoda. Narazíte zde na Spiritismus, Okultismus, Voodoo, Satanismus, kanibalismus a Peklo. Takže výčet docela

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..