|  | 

Kultura

Zaklínač 3 – soundtrack

Rovnou musím napsat, že toto není recenze hry, ale pouze hudebního soundtracku, takže ten, kdo hledá recenzi hry The Witcher 3, nechť navštíví třeba skvělou recenzi na Bonuswebu. V dnešním krátkém článku se budu věnovat jen hudbě k této bezpochyby skvělé hře, kterou si však z důvodu staršího stroje nemohu zahrát a tak jsem aspoň hledal soundtrack ke hře, ale netušil jsem, že mi vyrazí dech a že o něm budu muset napsat. Je totiž bez přehánění dechberoucí.

Filmové soundtracky strčí do kapsy

Většinu skladeb má na starosti Mikolai Stroinski. Tento hudební skladatel se narodil v Keni, následně žil v Polsku a v současnosti skládá hudbu v městě padlých andělů – Los Angeles. Mikolai dělal hudbu pro mnoho televizních stanic, ale mezi jeho nejlepší díla bude bezpochyby patřit hudba k Zaklínači 3.

Dalším hudebním skladatelem, který se výrazně na soundtracku podílel je Marcin Przybyłowicz. Ten se ujal i funkce hudebního ředitele, možná i proto, že již má zkušenosti z předchozích dílů. I tento pán je velkým hudebním talentem a stejně jako Mikolai Stroinski, tak i Marcin Przybyłowicz vystudoval hudební vysoké školy jen je studoval v Polsku. Takže tolik k autorům, více informací si ostatně můžete přečíst na stránkách autůrů. Nyní se budu věnovat tomu nejdůležitějšímu a to hudbě.

Hudba Zaklínače 3 je něco úžasného. V první řadě ani nemusíte hrát hru, abyste se mohli přenést do fantazy země Andrzeje Sapkowskeho, který je tvůrcem Geralta, zaklínače z Rivie v knižní podobě. Prostřednictvím hudby prozkoumáte tiché pláně, lesy, louky i městečka, kde narazíte na místní prodavače, kejklíře, vojáky i kováře. Najednou vás hudba přenese do temného lesa, kde čelíte hrozně monstra, které se před vámi náhle objevilo.

Středověk s irskou příchutí

Nejsem znalec historické hudby, takže se omlouvám všem, kdo jsou, protože můj názor je čistě laický. Hudba mi připomíná středověké skladby, které zaznívají občas na hradech v rámci různých slavností a festivalů s mírným nádechem irské tradiční hudby. Ve skladbách převládají především strunné a smyčcové nástroje z nichž dominuje violoncello, které utváří neskutečně temnou a napínavou atmosféru. Naopak ve scénách zřejmě z města je slyšel veselá flétna, která hraje tóny rozjařených tančících vesničanů. Uslyšíte hodně bicích a to především tympány a basové bubny při pochodu nebo tam, kde je nutné vystupňovat napětí.  Tento soundtrack k The Witcher 3 je lepší než mnoho soundtracků k filmům, které hravě strčí do kapsy. Kvalitou bych možná přirovnal tento hudební doprovod k Avatarovi, jehož soundtrack mi také leží na pevném disku. V některých skladbách zazní i vokály, které hudbu perfektně doplňují.

Závěr

Přestaňte číst tuhle recenzi , protože již stejně končí a raději si najděte soundtrack z bezpochyby báječné hře Zaklínač 3, která je na trhu tou nejlepší hrou na hrdiny, vžijte se do role Geralta, zavřete oči a nechte se unášet světem, který se vám po prvních několika tonech otevře a přistoupí k vašemu srdci. Uvidíte, že zpět do reality se vám příliš chtít nebude. 37 skladeb vám vydrží téměř dvě hodiny i když abych se přiznal časem si jistý nejsem. Avšak pokud máte rádi fantazy jako já, tak toto hudební dílo oceníte stejně dobře. Za mě 9,5/10

8.8

Very Good

Review

Přestaňte číst tuhle recenzi , protože již stejně končí a raději si najděte soundtrack z bezpochyby báječné hře Zaklínač 3, která je na trhu tou nejlepší hrou na hrdiny, vžijte se do role Geralta, zavřete oči a nechte se unášet světem, který se vám po prvních několika tonech otevře a přistoupí k vašemu srdci. Uvidíte, že zpět do reality se vám příliš chtít nebude. 37 skladeb vám vydrží téměř dvě hodiny i když abych se přiznal časem si jistý nejsem. Avšak pokud máte rádi fantazy jako já, tak toto hudební dílo oceníte stejně dobře.

Celkové hodnocení
9
zaklinac-3-soundtrack

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Ve při – to mě dostalo

  Ve při – to mě dostalo

  Nejsem příznivcem dramat. Připadají mi nudná. Ve při jsou jiní, je to taková tragikomedie nebo možná jen akční drama a něco, co mě dostalo fakt na kolena po dlouhé době. Tohle jsem si dal na dva večery, pak jsem seděl odbouraný a nebyl schopen ničeho. O čem to je Znáte mě, nechci prozrazovat příběh, takže

 • The Last of us – zombí post apo

  The Last of us – zombí post apo

  Internetem i seriálovou scénou nyní cloumá nový seriál vysílaný na HBO max na motivy hry se stejnojmenným názvem The Last of us. Já jsem hru hrál a hodně se mi líbila, dvojku jsem už však nehrál neboť jsem už neměl konzoli a nyní jsem byl tedy docela zvědavý na seriál. Ač normálně mám jen Netflix,

 • Wednesday je po dlouhé době skvělý seriál

  Wednesday je po dlouhé době skvělý seriál

  Poslední dobou mě produkce Netlixu moc nenadchla a na to, abych si platil Amazon, Walt Disney a HBO nemám, takže jsem zvláště závislý na tom, co na Netlixu vydají. Seriál Wednesday jsme měli s manželkou za tři dny shlédnutý, po dlouhé době fakt super seroš. Ne aby ses pousmála Opět to bude bez spojlerů, ale

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..