|  |  | 

Film Kultura

Zaklínač – druhá série televizního seriálu – názor

Koukám, koukám a vidím, že jsem nenapsal názor na první sérii televizního Zaklínače, což je momentálně dost škoda, protože se nemám kam odkazovat, no nevadí, aspoň tedy druhá.

Proč?

Nepatřím mezi tvrdé jádro knih Sapkowskeho o Zaklínači, protože některé mi přišly dost chaotické, zdlouhavé a některé části dokonce nudné. Nejsem tedy pravý vyznavač knižní série a o to méně by mě mělo vadit, co se to sakra se seriálem stalo. Jenže vadí. Ano, knihy jsem zatím četl jen jednou, druhé přečtení teprve plánuji, ale proč je v seriálu tolik výmyslů, které jsou naprosto odtrženy od děje knihy?

I z pohledu nečtenáře knihy (knihy jsem četl jen jednou, takže si tento pohled mohu dovolit) mi druhá série nepřišla tak zajímavá. Byla nudnější, bylo tam politikaření, které nikam nevedlo, byla to prostě nuda.

Bacha, spojlery

Abych byl konkrétní co mi vadí, tak je naprostý odklon od knihy. Možnou příčinou mohlo být to, že chtěli autoři seriálu dát více prostoru Yennefer nebo jiným postavám, které v knize zase tolik prostoru nemají. Neumím si jiný důvod vysvětlit.

Nejvíce mi asi vadí to, že Yennefer přišla o svou kouzelnou moc, což podle knihy není pravda. Vytvoření ježibaby, aby mohla nakonec posednou Ciri, to jako vážně? A že by Ciri řádila posedlá na Kaer Morhen a zabíjela zaklínače jak najatá to už není ani fantazy, ale nějaká zhulená fikce. Stejně jako že ji chtěl Vesamir zneužít a udělat z ní zaklínačku a dobrovolně ji možná zabít? Hele to je fakt dost síla. Kurvy na Kaer Morhen – místu, které je v horách opuštěné, to už ani nekomentuju, jak by se tam prosím pěkně dostaly? Možná přijely taxíkem, asi by mě to v tom seriálu nepřekvapilo. Mimochodem zaklínačů tam byl celý gang a to si Vesamir stěžoval, že jich je málo a potřebuji víc. K čemu? vždyť podle knihy zrůdy stejně postupně vymírají, a tak brzy nebude třeba ani zaklínačů.

Manželka se mě při sledování ptala proč tohle a proč tohle a jediná moje odpověď byla: „Nevím, to v knize nebylo, to je vymyšlený“. Já jsem fakt nestačil zírat.

V seriálu se postavy pohybují rychlostí teleportu, žel jde o postavy, které se teleportovat neumí (nemohou), tak jak je sakra možné, že v jednu chvíli jsou někde a v druhou po poměrně krátké době o stovky kilometrů dál? Seriál tak působí jako by se celý svět zaklínače rozkládal na ploše menšího okresního města. A bohužel i některé záběry mi nedávaly zcela smysl. Mimochodem podle tvůrců je Geralt asi hrdina jako Spiderman a Batman dohromady neboť sám přemůže Baziliška s kterým se tam perou půl hodiny 4 zaklínači. to jsou takový mamlasové, nebo jen nechají vyniknout Geralta?

—–konec spojlerů—-

Na třetí sérii se fakt už netěším

Netěším, ale stejně se budu dívat a pak nadávat. Tohle tvůrci pěkně podělali a podle mě bude hůř, jelikož chtějí natáčet několik řad a na to nebude dost knižního materiálu. No přátelé, nepřečtete si o druhé řadě Zaklínače od Netflixu nic pozitivního. Možná bych měl jednu věc a tou je Marigold – je fajn ujetý a to je super, ale bohužel i u něj je zde tolik odlišností hlavně ve vztahu s Geraltem, že by se tas musel nas*at.

Zbývá ještě přeobsadit hlavní roli Geralta někým jiným a bude pohroma dokončena.

Ámen.

zaklinac-druha-serie-televizniho-serialu-nazor

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Ve při – to mě dostalo

  Ve při – to mě dostalo

  Nejsem příznivcem dramat. Připadají mi nudná. Ve při jsou jiní, je to taková tragikomedie nebo možná jen akční drama a něco, co mě dostalo fakt na kolena po dlouhé době. Tohle jsem si dal na dva večery, pak jsem seděl odbouraný a nebyl schopen ničeho. O čem to je Znáte mě, nechci prozrazovat příběh, takže

 • The Last of us – zombí post apo

  The Last of us – zombí post apo

  Internetem i seriálovou scénou nyní cloumá nový seriál vysílaný na HBO max na motivy hry se stejnojmenným názvem The Last of us. Já jsem hru hrál a hodně se mi líbila, dvojku jsem už však nehrál neboť jsem už neměl konzoli a nyní jsem byl tedy docela zvědavý na seriál. Ač normálně mám jen Netflix,

 • Wednesday je po dlouhé době skvělý seriál

  Wednesday je po dlouhé době skvělý seriál

  Poslední dobou mě produkce Netlixu moc nenadchla a na to, abych si platil Amazon, Walt Disney a HBO nemám, takže jsem zvláště závislý na tom, co na Netlixu vydají. Seriál Wednesday jsme měli s manželkou za tři dny shlédnutý, po dlouhé době fakt super seroš. Ne aby ses pousmála Opět to bude bez spojlerů, ale

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..