|  | 

Finance

Zonky vám zainvestuje všechno

Zonky stále více vnímám jen z pohledu investora, a čím dál více zapomínám, že i já mám vlastně půjčeno na Zonky. Refinancoval jsem zde svůj do té doby výhodnou půjčku, která byla 10,9%, to jsem však snížil díky Zonky na 5,9% a půjčil bych si zase.

Fakt pro lidi

Banka jako taková je vázána pravidly a lidské posouzení konkrétní situace zde nehrozí. Vlezeš – li se do tabulky máš půjčku s konkrétním úrokem a ber nebo nech být. Jsi li mimo tabulku nemáš nárok vůbec. Tento striktně neindividuální a tabulkový přístup mě na bankách vytáčí.
Právě v tomto umí být na Zonky jiní. Nechají vás argumentovat, předložit doklady o vedlejších příjmech, zajímá je, co děláte, co umíte, kde vlastně vyděláte peníze, abyste mohli půjčku platit a následně vám určí rating, který i když je špatný, tak stále platíte menší úroky než v bance.

Administrativa jen základní

Nejlepším důkazem toho, že Zonky dělá vše pro lidi je několik věcí. Jednak rozumně nastavené úrokové sazby (z pohledu investora moc spokojený nejsem :-)) Dále pak Zonky zkrátilo půjčku na tržišti ze sedmi dnů na pouhé dva dny a v neposlední řadě skoro žádná administrativa, pokud si chcete půjčit.
Předložíte jen něco málo o sobě, bankovní účet a to je tak všechno. Navíc si zcela sami nastavíte délku splácení
I pokud vzpomenu jiné služby na českém trhu jako například Bankerat nebo Benefi a i další. Všude je nutné podepisovat smlouvy poštou a administrativa je docela náročnější než u Zonky, kde smlouvu podepíšete elektronicky. Jde především o velké urychlení času, protože jak všichni víme, pokud chceme půjčku, tak co nejdříve.
Sám jsem uvažoval, zda bych si půjčil peníze třeba na auto a samozřejmě bych na něj byl natěšený, takže bych chtěl peníze co nejrychleji, abych si pro něj mohl velmi rychle jít a vrátit se s novým autem. Asi to všichni znáte, že prostě na půjčky spěcháme. A Zonky vám jde vstříc, právě i tím, že zkrátili dobu na tržišti na pouhé dva dny. A nemusíte mít obavu, pokud vám investoři nevyberou požadovanou částku, doplatí zbytek samotné Zonky, tedy skupina PPF.

2% z půjčené částky jdou Zonky

Na tento fakt je dobré pamatovat, protože když si berete půjčku na auto za 200 tisíc a sami nemáte žádné finance, které byste mohli uvolnit je potřeba vzít si půjčku o 4 tisíce vyšší, protože právě 4 tisíce bude poplatek Zonkymu za půjčku. Tento se pak počítá do celkových nákladů za půjčku, tedy RPSN, která je díky tomuto vyšší než celkový úrok.

Předčasné splátky kdykoliv

Co stále není v bankách úplně běžné je to, že můžete splatit předčasně klidně celou sumu půjčky nebo jen část a to kdykoliv v jakékoliv výši. U Zonkyho můžete předčasně splatit jen část nebo klidně všechno bez jakékoliv sankce. To je pozitivní. Po extra splátce se vám nově přepočte počet měsíců, které musíte ještě splácet.

Dobrý přístup k dlužníkům

Ač sám splácím přesně včas a zatím jsem se neopozdil ani o den, tak jako investor vím, že vám Zonky nezašle hned tři upomínky pokud dva dny nezaplatíte a za každou nebudou chtít 500 Kč a navyšovat tak uměle náklady, když sami jste v potížích.
Pokud budete Zonkyho včas o problému informovat můžete předejít řadě nepříjemností a lidsky se domluvit. V tomto je opět velká výhoda proti bankám, které se s vámi budou bavit jen v mantinelech svých firemních pravidel. Tím nechci říct, že není třeba splácet včas (to by se nám investorům moc nelíbilo), ale zkrátka v Zonky jsou lidé s kterými se domluvíte.

Úrok již od 3,99%

Vyjmenoval jsem hodně výhod, ale myslím, že zájemce o půjčku bude zajímat ze všeho nejvíce to, kolik přeplatí. A zde musím opět říct, že v Zonky mysleli na zájemce o půjčku, neboť si lze půjčit již od 3,9ˇ, což je velmi příjemné. Další novinkou je půjčka až 600 tisíc korun, nedávno bylo maximum ještě 300 tisíc.
I když nezískáte úrok např. 3,9%, můžete získat např 4,99% nebo 5,99% jako mám já, případně o trochu vyšší. Stále však Zonky patří k tomu nejlepšímu na trhu, uvažujete li tedy o půjčce možná bude fajn si na Zonky podívat.
zonky-vam-zainvestuje-vsechno

ABOUT THE AUTHOR

Největší evropský šplhavec, zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Dorůstá délky 40–46 cm, v rozpětí křídel měří 67–73 cm a dosahuje hmotnosti 250–370 g. Nezaměnitelný, celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno, samice pouze červenou skvrnu v týlu. Na rozdíl od ostatních datlovitých létá přímo, nikoli ve vlnovkách.

Související články

 • Testuji Investown a porovnávám jej s Fingood

  Testuji Investown a porovnávám jej s Fingood

  O tomto projektu, který mi připomíná Fingood vím už nějakou dobu, ale trvalo mi docela dlouho, než jsem se rozhoupal se do něj namočit. Nakonec mě k tomu vedla jedna věc na kterou jsem si stěžoval už v mém ročním přehledu. Úroky z Fingood jsem si totiž nechal posílat na běžný účet a tam jsem

 • Loni koloboběžky, letos Proplať.to, aneb můj finanční rok 2022

  Loni koloboběžky, letos Proplať.to, aneb můj finanční rok 2022

  Hmm, koukám na úvodník z minulého roku, kde se zmiňuji o tom, jak to rychle uběhlo. Letos, pokud je to vůbec možné uběhl ten čas od loňského listopadu do konce letošního října ještě rychleji. A že to byl divoký rok. Opět toho bude hodně, tak si raději na to uvařte kafe. Mimochodem začíná mě děsit,

 • Proplat.to 100% portfolia ve vymáhání a to se vyplatí

  Proplat.to 100% portfolia ve vymáhání a to se vyplatí

  Po delší době zase nějaký článek že? No hurá. ale pozitivní moc nebude. Mé kompletní portfolio u Proplat.to v hodnotě téměř 40 tisíc je celé po splatnosti. What the fuck? Jak se to sakra stalo? Tento obrázek vám o stavu mého portfolia řekne více než tisíc slov. Investoval jsem přes investiční automat, který v době,

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..